Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
23.05.2019 o 12:41:48

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - kiedy pies odchodzi.. -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   WHO IS WHO
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   kiedy pies odchodzi..
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 62 63 64 65 66  ...  111 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: kiedy pies odchodzi..  (Czytano 180406 razy)
animagus
Hovo-Gaduła

Re: kiedy pies odchodzi..
« Odpowiedz #945 o: 19.12.2012 o 22:13:47 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Kasiu G i Ksiu R nie zagladam na forum systematycznie, jak wiecie, dlatego dopiero dziś składam Wam wyrazy współczucia. Ktoś moze się śmiać, ze tak oficjalnie, ale ja wiem, że śmierć bliskiego sercu czworonoga  to naprawdę ciężkie przezycie. Bo zawsze przy pożegnaiu najważniejsze jest to ile miejsca miała odchodząca istota w naszym sercu a nie to kim czy czym była.....
IP Adres IP zloggowany

MR
www.hovawart-animagus.com
agia
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #946 o: 20.12.2012 o 09:09:58 »

Bardzo ci dziękuję.Wielu ludzi nic nie rozumie.Kiedy płakałam,a ktoś pytał,dlaczego jestem smutna,odpowiadałam ,że umarł mój pies.Wielu z nich,spuszczało wzrok i powstrzymywali śmiech.Doszłam do wniosku,że mówienie o tym,nie ma sensu.Mówiłam wtedy,że pochowałam ukochanego przyjaciela.Wtedy wszystko było dla nich takie oczywiste i zrozumiałe.
Największy żal mam jednak do nas samych.To myśmy wybrali dogodną dla nas datę,lekarza,zresztą z polecenia,podobno z doświadczeniem,wiedzą,to my go tam zabraliśmy,to my mu to zgotowaliśmy.Lekarza pewnie zjadła rutyna.Piątkowe popołudnie.Szybko i do domu.Nigdy nie przyznał się do błędu.Nikt z nas nawet niczego mu nie zarzucił.To jego sumienie,jeśli je ma,jeśli wie, że był nie profesjonalny,to będzie musiał teraz z tym życ.
Nawet nie proszę Atosa o przebaczeni,nawet nie chcę,aby nam wybaczył.Chcę tylko bardzo w to wierzyc,że jest szczęśliwy,że jest gdzieś to psie niebo i on tam właśnie jest.
To człowiek tak naprawdę decyduje o losie swojego pupila.To człowiek jest odpowiedzialny za wszystko.To my mówimy im co,jak,gdzie?Kiedy spacer,zabawa,czas posiłku,spanie,itp.są takie od nas zależne.Decydujemy o ich losie,często pewnie,wbrew ich woli.Często decydujemy o ich śmierci.
Na razie pytanie,DLACZEGO,pozostanie dla mnie bez odpowiedzi.Tak się stało.Wszystkie wcześniejsze kroki,sprowadziły do tego .Zostało puste posłanie.Tęsknota.Bez warunkowa miłośc,miłośc całkowicie bez interesowna.Przecież pies to nie tylko przyjemnośc,to też obowiązek.Zycie kręci się w okół psa.Nie idzie robic wszystkiego spontanicznie,a jednak nie jest to trudem czy przeszkodą.Bo to ta miłośc do twojego przyjaciela sprawia,że wszystko przychodzi naturalnie.Odpowiedzialnośc, to ciężar jaki nosic będziemy na zawsze.
IP Adres IP zloggowany
Magda i Era
Hovo-Spec

Gadu-Gadu: 8789528 Zobacz Profil

« Odpowiedz #947 o: 20.12.2012 o 10:10:55 »

Droga Agio, bardzo Ci współczuję, tym bardziej, że niegdyś straciłam psa w podobnych okolicznościach i dobrze wiem, jak bardzo boli poczucie winy.
Nie rozumiem jednak, dlaczego do wylania żalu wybrałaś akurat nasze forum Każdy nowy wpis w tym wątku przyprawia nas o gwałtowne bicie serca, dlatego chcielibyśmy, aby było ich jak najmniej.  W internecie jest wiele miejsc, w których można podzielić się swoim bólem związanym ze stratą przyjaciela (choćby dogomania.pl lub forum buldożków francuskich na molosy.pl), a także wirtualnych cmentarzyków, na których można go uwiecznić, zamieszczając wspomnienie i zapalając świeczkę.
To jest forum miłośników hovawarta. Dopiero co przeżyliśmy stratę psów dwóch naszych koleżanek i naprawdę wystarczy nam tragicznych wiadomości.

Serdecznie Cię pozdrawiam i cóż więcej mogę powiedzieć? Takie rany goi tylko czas...
IP Adres IP zloggowany

Magda
Alfred Gośmir FRED 1996-2009, Azja Stróż Rodziny ERA 2005-2015

RATUJĄC JEDNEGO PSA, NIE ZMIENIMY ŚWIATA,
ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA.

agia
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #948 o: 20.12.2012 o 11:08:45 »

Oficjalnie wszystkich bardzo chcę przeprosic za takie wtargnięcie.Kiedy czytałam to co piszecie,poczułam ,że tu ukoję trochę duszę,i tak się też stało.Bardzo zwątpiłam w ludzi,a tu takie miłe zaskoczenie.Bardzo żałuję, że narobiłam takiego zamieszania.Szanuję was bardzo,bo w moich oczach jesteście wyjątkowi,potraficie kochac tą miłością prawdziwą,tą szczerą,oddaną,BEZINTERESOWNĄ !!!.Chcę  jeszcze podziękowac.Więc-DZIĘKUJĘ
IP Adres IP zloggowany
Jola i Gandi
Hovo-Maniak

Gandi Pałacowe Piękności

Gadu-Gadu: 19886923 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #949 o: 20.12.2012 o 12:49:14 »

Agio, przywitałaś się z nami w bardzo smutnych okolicznościach. Bardzo Ci współczuję.
 Atos miał piękną rodzinę, i oby takich ludzi było jak najwięcej.  
A może, skoro poczułaś sympatię do ludzi z tego forum, zostaniesz z nami na dłużej? Może przyjdzie taki czas, że będziesz z nami dzielić nie tylko smutek, ale też radość. Tego Ci życzę z całego serca.  
Dla Atosa
  • IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
    Jola i Gandi Pałacowe Piękności
    http://www.granice.pl/recenzja.php?id=100&search=Jolanta+Brudzy%F1ska
    www.hovawart-pp.pl
    www.working-dog.eu/dogs-details/173332/Gandi-Palacowe-Pieknosci
    Anna_Maj i Jaga
    Hovo-Spec

Jaga Juniorka  Tu Pilnuje

Gadu-Gadu: 8415956 Zobacz Profil

« Odpowiedz #950 o: 20.12.2012 o 14:22:20 »

Dnia 20.12.2012 o 10:10:55, Magda i Era pisze:
    Droga Agio, bardzo Ci współczuję, tym bardziej, że niegdyś straciłam psa w podobnych okolicznościach i dobrze wiem, jak bardzo boli poczucie winy.
    Nie rozumiem jednak, dlaczego do wylania żalu wybrałaś akurat nasze forum Każdy nowy wpis w tym wątku przyprawia nas o gwałtowne bicie serca, dlatego chcielibyśmy, aby było ich jak najmniej.  W internecie jest wiele miejsc, w których można podzielić się swoim bólem związanym ze stratą przyjaciela (choćby dogomania.pl lub forum buldożków francuskich na molosy.pl), a także wirtualnych cmentarzyków, na których można go uwiecznić, zamieszczając wspomnienie i zapalając świeczkę.
    To jest forum miłośników hovawarta. Dopiero co przeżyliśmy stratę psów dwóch naszych koleżanek i naprawdę wystarczy nam tragicznych wiadomości.

Serdecznie Cię pozdrawiam i cóż więcej mogę powiedzieć? Takie rany goi tylko czas...

Magda, pozwolisz, że podpiszę się pod Twoimi słowami. Całkowiecie się z nimi zgadzam.

Pozdrawiam,
    Ania&Jaga
    IP Adres IP zloggowany

Album Jaguśki: http://annamaj.fotosik.pl/albumy/264785.html

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1
    AgaPa_i_Waszka
    Hovo-Maniak

« Odpowiedz #951 o: 16.01.2013 o 22:44:41 »

Wczoraj mój Vascuś Alf Cichosza odszedł od nas... Wyjątkowy pies pod każdym względem. Całe życie marzyłam o psie, moja mama nigdy nie pozwalała zrealizować tego marzenia. Kiedy tylko poszłam na swoje i mogłam mieć psa zaczęłam szukać... miał być pies psi... z ogonem, uszami, kudłaty, łagodny, obronny... było to 15 lat temu! Internet? a owszem, ale nie taki jak dziś, a dla laika "psiego" bez znaczenia. Znalazłam w pewnej encyklopedii Larouusa taką rasę, jakiś szczęśliwy przypadek spowodował, że spotkałam Dorotę, która właśnie odnalazła hovy zamiast niufków... I tak największym szczęściem w świecie odnalazłam dzięki Dorocie Vascusia. 15! lat! Dziś nie jestem w stanie uwierzyć, że minęło tyle czasu! Kiedy pewna dziewczynka zobaczyła Vascusia powiedziała "mamusiu, zobacz jaki śliczny piesek z brązowym noskiem!", rozczulam sie do łez, z uśmiechem, ze świadomością, że mój Vasuś był psem, który zmienił spojrzenie niejednego człowieka i dużego i małego o psach! Moje serce, serce człowieka nie dorównuje i nie dorówna nigdy sercu Vascusia. Z sobie tylko znanym spokojem przyjmował moje ludzkie wybryki. Akceptował bez szemrania każdą moją mądrą lub mniej mądrą decyzję, był nauczycielem moim, moich dzieci, dzieci moich znajomych, był psem obronnym, psem "zabawką", przyjacielem, partnerem. Nigdy mnie nie zawiódł. Największym jego osiągnieciem jest to, ze każdy kto do mnie przyjechał wyjeżdżał zmieniony. Ten kto bał się psów wyjeżdżał w cudowny sposób wyleczony, kto sie nie bał nie wierzył, że możliwe jest, żeby pies był własnie taki. Nie jestem w stanie zmieści tu tego co chcę napisać... Ale wyobraźcie sobie Vasusia liżącego w uszko malutkie dziecko, Vascusia leżącego, a na nim 3 letnią dziewczynkę "myjącą" go szmatką czy zmiatającą zmiotką "coś" z sierści...   wyobraźcie sobie grila i Vascusia leżącego z boku, posłusznie oddalającego się na gest ręki, Vascusia, po którym skacze mały kotek i bawi się jego ogonem, Vascusia szczypiącego w tyłek nieproszonego gościa... wreszcie Vascusia, który wybiega radośnie na przywitanie... Vascuś już nas nie przywita, teraz my musimy chodzić do niego... jestem pewna, że nie dałam mu choćby połowy tego co on dał mi... Żegnaj Kochany Piesku z Brązowym Noskiem....
    IP Adres IP zloggowany
    AnnaR
    Hovo-Spec

Druzus z Atutowej zwany Dapciem [*] i Feniks TP

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #952 o: 16.01.2013 o 22:52:51 »

Żegnaj Vascusiu...
    IP Adres IP zloggowany

Dapciu, zawsze będziesz z nami http://www.vimeo.com/8063688
    rybeczka36
    Hovo-Bywalec
    **

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #953 o: 16.01.2013 o 23:00:11 »

Agnieszka trzymaj się. Dla Vascusia  
    IP Adres IP zloggowany
    Achaja_i_reszta
    Hovo-Spec

Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #954 o: 16.01.2013 o 23:03:28 »

ojej.........nie ma Vascusia
    IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
    https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
    Tonia
    Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #955 o: 16.01.2013 o 23:07:40 »

Agnieszko, bardzo, bardzo mi przykro.  
    IP Adres IP zloggowany
    Lusia_Gira_i_Tosia
    Hovo-Spec

Gira v. Nadjangrund ur.29.04.07 iTosia Hovki Lusi

Gadu-Gadu: 4697704 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #956 o: 16.01.2013 o 23:15:35 »

Agnieszka , a jeszcze dzisiaj rozmawiałam z Madzią o Twoim miśku.  Dożył pięknego wieku , i wiódł u Ciebie dobre psie życie.  Pewnie będzie Wam go bardzo brakowało. Kawał życia ze sobą byliście.  
    Nie klei mi się pisanie ..... Niby wiadomo było , że jego czas nadchodzi , ale zawsze jest ból,  wielka tęsknota za przyjacielem ....
    IP Adres IP zloggowany

Strona Giry
    http://www.flickr.com/photos/lindaspahlinger/sets/72157626946081731/
    ALBUM.GIRY
    zdjęcia z 21.06.2011. http://www.fotosik.pl/u/lusiadis/album/886502

Ania_M.
    Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #957 o: 16.01.2013 o 23:17:47 »

Vasco miał piękne życie i zostawił po sobie piękne wspomnienia.  
    Biegaj szczęśliwie za TM.
    IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
    Boruta_i_Sonia
    Hovo-Gaduła

Boruta Tu Pilnuje i Sonia

« Odpowiedz #958 o: 16.01.2013 o 23:37:38 »

Bardzo,bardzo mi przykro.Serdecznie Ci współczuję  
    IP Adres IP zloggowany

Inka_Idriss_i_Arya
    Hovo-Spec

Idriss i Arya

Gadu-Gadu: 3179844 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #959 o: 16.01.2013 o 23:42:34 »

Aga jaka smutna wiadomość, ale pozostają piękne wspomnienia
    IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy, Inka & Idrisska & Arya & SKARBY

http://www.working-dog.eu/dogs-details/388645/Idriss%20Chatka%20Zielarki/
    http://www.working-dog.eu/dogs-details/1027863/Arya-Tesoro-Mio
    Hodowla hovawartów TESORO MIO http://www.tesoromio.pl
    Strony: 1 ... 62 63 64 65 66  ...  111 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
    YaBB ? 2000-2001,
    Xnull. All Rights Reserved.