Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
19.08.2019 o 02:00:54

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - przyjaźń -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   WHO IS WHO
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   przyjaźń
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4 5  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: przyjaźń  (Czytano 4018 razy)
wilk
Hovo-Nowicjusz
*

Młody vilicus

Zobacz Profil E-mail

Re: przyjaźń
« Odpowiedz #45 o: 22.01.2006 o 18:09:00 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Napisałam wiele o hodowli ale w końcu mało o Vigorze;) więc Jego imie wzięło się od tego, że jest to pies bardzo żywy, wesoły po prostu pełen Vigoru;) Jest wiecznie głodny("nic nie jadłem od tygodnia" i potrafi na siebie zwrócić uwage gdy czegoś chce to dąży do celu np.gdy chce sie pobawić a nikt nie zwraca uwagi bo ogladamy telewizje on odłącza wtyczke od kontaktu a gdy telewizor nie gra bierze swoją piszczącą zabawke i gryzie ją a ona piszczy głośniej niż syrena strażacka  
 Jestem jak narazie amatorką, ale dobrze uczy sie psa z książek gwen bailey(mam nadzieje, że czasami moge liczyć i na waszą pomoc i choć potrafi postawić dom na nogi to jeszcze wszystko mamy pod kontrolą  
IP Adres IP zloggowany
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

Tlen: fifaza@tlen.pl Gadu-Gadu: 824023 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #46 o: 22.01.2006 o 19:38:11 »

Witam,
Ja jak zwykle jestem w szoku czytając co też Hovki potrafią. Musi być z niego spryciarz jak wtyczke potrafi wycągnąć!
Na pewno da się to wykorzystać do szkolenia, ten temperamencik i łakomstwo wróżą super "materiał" szkoleniowy...
Przy okazji pochwalę się, że wczoraj po zmroku mieliśmy kulig i z pochodniami ze śwpiewem na ustach przemierzaliśmy przez rozmoknięty śnieg. Baszulek dzielnie nam towarzyszył biegnąc z boku. Było rewelacyjnie , psina była super grzeczna.
Dzisiaj już kulig nie był możliwy, bo z wczorajszego +3 zrobiło się -18.
Co oczywiście nie przeszkadza psiakowi w wędrówkach ogródkoznawczych...

Pozdrawiam  
Fi
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
http://www.working-dog.eu/dogs-details/135188/Basza-Chatka-Zielarki
Atos Sus Armoni
http://www.working-dog.eu/dogs-details/543354/Atos%20Sus%20Armoni/
Hovawarcia Strona Informacyjna www.hovawarty.com.pl
wilk
Hovo-Nowicjusz
*

Młody vilicus

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #47 o: 22.01.2006 o 20:02:49 »

napewno fajna zabawa na takim kuligu karolino;) chociaz teraz troszke rzeczywiscie temperatury spadaja w dol to w niczym nie przeszkadza hovciom;) vigor uwielbia tarzanie w sniegu biegi wszystko co z ruchem związane a w hodowli to sie dziwiłam czemu ten pies nazywa sie vigor skoro ciągle tylko śpi;)
IP Adres IP zloggowany
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

« Odpowiedz #48 o: 22.01.2006 o 20:46:56 »

Witam,
Baszulek tez uwielbia snieg i nawet probowalam to wykorzystac w szkoleniu , ale nie bardzo mam jak, bo kulka w reku nie pozwala sie jej skupić na zadnej!! komendzie.
Jak było cieplej to mi sie troche przez to siedzenie na dworze psiak przeziębił , ale dostała urosept i juz jest oki , a mroz jej wogole nie przeszkadza.
Jeszcze ciężej ją zabrać do domu pomimo -22 st. obecnie na dworze...

Pozdrawiam
Fi
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
Atos Sus Armoni
wilk
Hovo-Nowicjusz
*

Młody vilicus

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #49 o: 22.01.2006 o 21:05:39 »

mozna po prostu kopac w snieg a pies za nim gania to smiesznie wyglada jak mu tak mowie "szukaj" a on tak biega i skacze
IP Adres IP zloggowany
Julka
Hovo-Spec

« Odpowiedz #50 o: 22.01.2006 o 21:20:21 »

Dnia 22.01.2006 o 20:46:56, fifaza pisze:

Jeszcze ciężej ją zabrać do domu pomimo -22 st. obecnie na dworze...

Phi! U nas jest -26, a Pan K 15 minut temu w radosnych podskokach zniknął w głębi ogrodu.  
O, dobija się do drzwi! O nie, trzeba będzie je otworzyć!!!  
IP Adres IP zloggowany

KEDVES z Mrzygłodzkiej Dziczy 2004-2014
DUBELTÓWKA Tu Pilnuje
-------------------------------------------------------------
www.hovawarty.com.pl
www.polska.hovawart.pl
Galeria Zagryzionych Fafli
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #51 o: 22.01.2006 o 21:25:38 »

Biedny K! Może spędzić całą noc na dworze, jeśli ci zamki pozamarzały przy tym mrozie. U nas na razie 19 stopni na minusie (sprawdzałam z godzinę temu), ale mamy tendencję spadkową.

Pozdrawiamy, Ewa i Bojar (nie wychodzi na dwór z powodu ciąle nie zagojonej łapki)
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

« Odpowiedz #52 o: 22.01.2006 o 21:27:42 »

Julka!
Jak Ci zamek nie zamarzł!
Dzisiaj jak goście wyjeżdżali mieliśmy ubaw, bo biegi w jednym z aut zamarzły i chodził godzine po czym dopiero zaczęły odmarzac i jako tako działać...
Straszne!

Pozdrawiam
Fi
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
Atos Sus Armoni
Lusia_Gira_i_Tosia
Hovo-Spec

Gira v. Nadjangrund ur.29.04.07 iTosia Hovki Lusi

Gadu-Gadu: 4697704 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #53 o: 23.01.2006 o 10:05:19 »

witam
u nas też morrrrozy okrrrrutne . dzisiaj rano  -22 stopnie .  astra siedzi teraz prawie całymi dniami w garażu .  staram się zabierać ją wszędzi gdzie się da. nawet na szkolenie chodzimy jak mróz nie przekracza - 16 stopni.  kupiłam jej dwie wieeeklkie kości śmierdzące jak diabli ,żeby się w tym garażu nie nudziła. mój małżonek twierdzi ,że jestem szalona , bo potrafię co godzinę łazić na dwór żeby pobyć z  astrą i ją wydrapać i wyściskać. żeby było pikantniej przeważnie biegnę w kapciach z bosymi stopami i śnieg mi się w nie wsypuje  . ale czego się nie robi dla swojego hovka   .  mam nadzieję ,że mrozy toroszkę odpuszczą. żeby tak z -9 było to już jakoś by się dało żyć.  jak to się mówi aby do wiosny .  odprawmy jakieś  wspólne czary, to może ten  mroźny wyż  przegonimy tam gdzie .... no wiecie  

trzymajmy się ciepło, popijajmy grzane winko i przytulajmy się do naszych gorących futrzanych hovków.
IP Adres IP zloggowany

Strona Giry
http://www.flickr.com/photos/lindaspahlinger/sets/72157626946081731/
ALBUM.GIRY
zdjęcia z 21.06.2011. http://www.fotosik.pl/u/lusiadis/album/886502

wilk
Hovo-Nowicjusz
*

Młody vilicus

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #54 o: 24.01.2006 o 12:54:46 »

no to ja na szczęście nie musze w kapciach wybiegać na śnieg gdyż mam swoje hovciątko przy sobie w mieszkanku;) zawsze gdy tylko wstane vigorek prezentuje swoją niepochamowaną radość rozpędzając sie z przedpokoju i wskakując mi na łóżko (przy tym rozsiądzie sie wygodnie na moim brzuchu!)  
Mieć swoją własną hodowle jeszcze na dodatek hovawartów to po prostu musi być niebiańskO! niedługo siostra sie wyprowadzi więc moze uda mi sie namówić siłe wyższą na jakiś nowych czworonoznych członkow rodziny
IP Adres IP zloggowany
Dorota
Hovo-Bywalec
**

Dorota z lasu- Las Księżniczek;)

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #55 o: 24.01.2016 o 19:05:50 »

Pisanie na forum to nie jest moja "działka", wolę bezpośredni kontakt i możliwość rozmów. Jednak ponad 12 lat temu założenie forum wydawało mi się świetnym pomysłem. To BYŁ świetny pomysł!!!! Próbowałam przed chwilą znaleźć najstarszy post i trafiłam na ten, napisany, gdy forum dopiero ruszało. Fakt, kiedyś tu był ruch... Teraz za to jest masę informacji. Są starzy  doświadczeni hovawarciarze. Chciałam powiedzieć - niezawodni, i jest to prawda. Chciałam powiedzieć - szczerzy i to też jest prawda. Kochający swoje psy, chętni do pomocy, wspierający i służący radą, zaangażowani w rasę i jej dobro. Jestem dumna z tego, że to forum przetrwało; choć jest mniej aktywne, choć jest mniej wpisów, ma grono uczestników, którzy tu zaglądają, którzy mają coś do napisania. Jestem z Was dumna, bo potrafiliście zachować kulturę i szacunek do współpiszących. Może stanie się tak, że forum znowu się rozrusza, ale nawet jeśli zostanie tak, jak jest, to będzie to i tak cudowne miejsce, kopalnia wiedzy dla nowych i miejsce do którego wraca się po wspomnienia. Życzę Wszystkim kolejnych 100000 wpisów, kolejnych nastu lat istnienia forum. Życzę Wam, abyście dalej mogli dzielić się tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem, aby nowi znaleźli tu nie tylko wsparcie i pomoc, ale także poczucie wiary we własnego psa i zrozumienie swojej miłości do niego. Dziękuję Wam bardzo.
IP Adres IP zloggowany

http://www.working-dog.eu/dogs-details/2398382/Iula-Sun-des-Leus-Altiers
http://www.working-dog.eu/dogs-details/995143/Witka-Las-Ksiezniczek
Luk
Hovo-Spec

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #56 o: 24.01.2016 o 19:21:08 »

Pięknie napisałaś. Dzięki w imieniu wszystkich, którzy tutaj są, bywają i wiernie przetrwali i tych, którzy tylko zaglądają i.... znajduję ciekawe wiadomości  oraz wsparcie
IP Adres IP zloggowany

" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
Inka_Idriss_i_Arya
Hovo-Spec

Idriss i Arya

Gadu-Gadu: 3179844 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #57 o: 24.01.2016 o 19:23:44 »

Dorota ja również dziękuję za stworzenie tego miejsca
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy, Inka & Idrisska & Arya & SKARBY

http://www.working-dog.eu/dogs-details/388645/Idriss%20Chatka%20Zielarki/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/1027863/Arya-Tesoro-Mio
Hodowla hovawartów TESORO MIO http://www.tesoromio.pl
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #58 o: 24.01.2016 o 19:40:37 »

Przez jakiś czas nie odświeżałam strony, by jak najdłużej zachować ten widok: 100 000 postów. Ale w końcu musiałam, bo strasznie, bardzo strasznie, nasunął mi się tekst piosenki Skaldów:
"Co było, to było, co może być - jest  
A będzie to co będzie  
Lecz zawsze to miło, że nie brak nam miejsc  
Do których wracamy pamięcią  

Gonimy za szczęściem, sięgamy do gwiazd  
Na gwałt świat chcemy zmieniać  
Lecz to najważniejsze, co żyje gdzieś w nas  
Panowie, szanujmy wspomnienia"

Kawał życia, mnóstwo wspomnień... I oby tak dalej. Panie, Panowie, miło było was poznać i przeżyć z wami tyle lat Mam nadzieję na jeszcze wiele wspólnych przeżyć, tu na forum, czy w realu (albo w obi )  
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Julka
Hovo-Spec

« Odpowiedz #59 o: 24.01.2016 o 21:02:53 »

Dorota, piękny wpis. Rzadko tu bywasz, ale jak już napiszesz, to gula w gardle. Ja trafiłam na forum pełne życia i nie wyobrażam sobie swoich początków w hovkowym świecie bez niego. Pięknie się złożyło, że ten stutysięczny wpis wylądował akurat w wątku pt. Przyjaźń, bo to się tutaj przede wszystkim czuło te dziesiątki tysięcy wpisów temu. Teraz czuje się głównie przeciągi, ale ja myślę, że to może przejściowe. Może taki mamy czas. W każdym razie ja się stąd nigdzie nie wybieram i wierzę, że damy radę. Wszak stara gwardia trwa, a tematów nam nie zabraknie, w końcu mamy hovawarty!
IP Adres IP zloggowany

KEDVES z Mrzygłodzkiej Dziczy 2004-2014
DUBELTÓWKA Tu Pilnuje
www.hovawarty.com.pl
www.polska.hovawart.pl
Galeria Zagryzionych Fafli
Strony: 1 2 3 4 5  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.