Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
19.07.2019 o 12:00:20

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - przyjaźń -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   WHO IS WHO
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   przyjaźń
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4  5 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: przyjaźń  (Czytano 3992 razy)
Monika
Hovo-Bywalec
**

ORLA Las Księżniczek i ABRA Wyspa Hovawartów

Gadu-Gadu: 4481752 Zobacz Profil WWW E-mail

Re: przyjaźń
« Odpowiedz #15 o: 02.04.2004 o 16:05:49 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Mowa o przyjaźni?? To u mnie w domu rozwija się prawdziwa przyjaźń między moim synkiem Danielkiem /9 m-cy/ a Sabą bo tak ją nazywamy /wg rodowodu Orla z Lasu Księżniczek/. Różnica wieku jest raczej niewielka ale za to w gabarytach znaczna . Na początku obawiałam się, że poszczelona Saba wiecznie rozbrykana i dokazująca nie przejmie się zbytnio nowym członkiem rodziny. Okazało się, że jest odwrotnie . Jeśli chodzi o relacje z Danielkiem to w życiu takiej komitywy nie widziałam. On może z nią zrobić dosłownie wszystko a ona nawet się nie skrzywi. Ale nieraz musimy ją ratować bo wszystkie wąsy by jej powyrywał  . On daje jej swojego smoczka, a ona delikatnie go bierze za kułeczko i sama nieraz mu wyciąga z buzi. Kiedy on płacze ona biegnie z pocieszeniem i już Danielek nie płacze bo z wszystkich sił stara się odepchnąć od siebie tą wielką mordę z jeszcze większym jęzorem To będą nieźli giganci jak Danielek podrośnie.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Monika z Sabką
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #16 o: 02.04.2004 o 23:00:38 »

Lotta tez ma ogromną cierpliwość do dzieci! Na ostatnich nieoficjalnych zawodach podszedł do mnie jakiś około 5letni chłopiec i nim zdążyłam się zorientować... zaczął rączkami liczyć jej ząbki! Udawała, że jej to w ogóle nie przeszkadza i dzielnie to zniosła do momentu w którym powiedziałam chłopcu, że lepiej, żeby nie robił takich rzeczy bez konsultacji z właścicielem...  Pozdrowienia dla córeczki-Sabci od mamusi- Lottusi!
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
Dorota
Hovo-Bywalec
**

Dorota z lasu- Las Księżniczek;)

Zobacz Profil WWW

Wielkie gratulacje!!!
« Odpowiedz #17 o: 19.04.2004 o 23:00:07 »

Z całym Lasem składam ogromne gratulacje Basi za wspaniałe wyniki na Mistrzostwach Polski w Pływaniu.
Bardzo sobie cenię wszystkich, którzy mają w życiu swoje pasje i z uporem je realizują.
Tak jak obiecywałam trzymałam kciuki
pozdrawiam Dorota
« Ostatnia Edycja: 19.04.2004 o 23:01:24 Zamieścił: Dorota » IP Adres IP zloggowany

http://www.working-dog.eu/dogs-details/2398382/Iula-Sun-des-Leus-Altiers
http://www.working-dog.eu/dogs-details/995143/Witka-Las-Ksiezniczek
Ola Pasko
Hovo-Spec

Misza, Jaga, Miłka, Mojka, Bronka, Nellik i Beza

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #18 o: 20.04.2004 o 00:14:02 »

Basiu - i ode mnie wielkie gratulacje!!!
Coś mi się wydaje, że jesteś osobą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.  
Bardzo się cieszę, że jesteś wśród nas
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
----------------------------------------
https://www.facebook.com/TuPilnuje
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

podziekowania
« Odpowiedz #19 o: 20.04.2004 o 21:36:07 »

Bardzo dziekuje za wsparcie i gratulacje....

Milo mi ze tylu ludzi mi kibicuje i trzyma za mnie kciuki!!

baska

ps. Pani Olu ja jestem osoba ktora realizuje swoje marzenia za wszelka cene lecz CZASAMI ale bardzo rzadko mi sie to nie udaje.... np. pomysl z dredami na glowie mi zupelnie nie wypalil... co prawda mialam dredy ale tylko przez 1 dzien a potem musialam je sciac bo pani dyrektor to nie odpowiadalo.......
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

Bogna
Hovo-Nowicjusz
*

WEZYR Tu pilnuje

Gadu-Gadu: 9862733 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #20 o: 02.05.2004 o 21:07:31 »

Mam na imię Bogunia, chodzę do V klasy. Zawsze marzyłam o psie. Pewnego razu , podczas wakacji,w naszym domu pojawił się kundelek o imieniu Fred. Niestety w listopadzie potrącił go samochód kiedy ja byłam w szkole.  
Po jakimś czasie wpadło mi do rąk czasopismo "Przyjaciółka". Tam przeczytałam krótką wzmiankę o rasie psów hovawart. Ten krótki artykuł zainspirował mnie do szukania informacji o tej rasie.  
Najpierw skorzystałam ze szkolnej i powiatowej biblioteki, a później z internetu.
I tak po nitce do kłębka dotarłam razem z rodzicami do hodowli Pani Oli " Tu pilnuje". Charakter psa bardzo przypad mnie i moim rodzicom do gustu. Po kilku wizytach u P.Oli i przeczytaniu paru książek zdecydowaliśmy się na psa. Miał to być mój pies- przyjaciel.   Pani Ola przestrzegała rodziców, że to nie jest pies dla mnie tzn. dla dziecka.  
Obłożona książkami usiłowałam poznać język Wezyra. Jak się później okazało jest to bardzo inteligentny pies, który nie lubi nudy. Na początku było mi łatwo ponieważ pies był mały i w miarę lekki. W wieku 6miesięcy potrafił wykonać komendy: siad ,waruj, zostań, do mnie. Teraz Wezuś  ma już rok. Wyrósł na pięknego psa z białą łatką. W grudniu urodziła mi się siostrzyczka i z tego powodu uczyłam Wezyra  ciągnąć małe sanki. Na razie bez pasażera. Zadanie to wykonuje bardzo dobrze. Po każdej trasie przylatuje do mnie i mnie liże.
Nauczyłam go również chodzić w kagańcu, wskakiwać na pieniek i łapać sardynki jak foka. Wykonuję z nim bieg z przeszkodami. Wykonuje komendy na odległość.  
Przez ten rok , kiedy spędzałam każdy wolny czas z mioim Wezyrkiem ,nie zdarzyło się ani razu żeby na mnie zawarczał , albo w jakis inny sposób dał mi do zrozumienia, że już traci do mnie cierpliwość.  

Pozdrawiam wszystkie dzieci, które są miłośnikami zwierząt.

IP Adres IP zloggowany
Dorota
Hovo-Bywalec
**

Dorota z lasu- Las Księżniczek;)

Zobacz Profil WWW

Dzień Dziecka
« Odpowiedz #21 o: 01.06.2004 o 13:15:11 »

Wszystkim DZIECIOM tym małym i większym z okazji ich Święta - Wszystkiego Najlepszego, wspaniałych przyjaciół i samych przyjemnych chwil

« Ostatnia Edycja: 01.06.2004 o 13:16:47 Zamieścił: Dorota » IP Adres IP zloggowany

http://www.working-dog.eu/dogs-details/2398382/Iula-Sun-des-Leus-Altiers
http://www.working-dog.eu/dogs-details/995143/Witka-Las-Ksiezniczek
Monika
Hovo-Bywalec
**

ORLA Las Księżniczek i ABRA Wyspa Hovawartów

Gadu-Gadu: 4481752 Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #22 o: 01.06.2004 o 16:28:22 »

Posadziłam swoje dzieci czyli Danielka i Sabkę przed monitorem i im przeczytałam życzenia ale michy im się cieszyły!!!!!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Monika z Sabką
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #23 o: 09.07.2004 o 22:38:01 »

Dzisiaj miałam nieciekawy humor...   byłam z Lottusia, z Mamitą i Kilbim na spacerku... i nagle stwierdziłam, że ja dla Lotty tak na prawdę niewiele znaczę... teraz, humor mam nieco lepszy, zastanawiam się czy na prawdę tak jest... nie wiem ile tak na prawdę znaczę dla Lottusi... jedno jest pewne... ona dla mnie jest baaaardzo ważna! Duuużo jej zawdzięczam! I... ona dla mnie wiele znaczy- jest moją PRZYAJACIÓŁKĄ!  
Dziękuję Lottusia, że mnie znosisz (to nie jest łatwe! Podziwiam wszystkich, którzy ze mną wytrzymują!)!
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
LUSIA
:-)

« Odpowiedz #24 o: 16.11.2004 o 21:48:40 »

witam wszystkich. jestem tu nowa

w przyszłym roku mam zamiar dołączyć do klubu posiadaczy hovawartów  
marzy mi się cały czarny diabełek
już długo szukałam odpowiedniej rasy iiiiiiiii ZNALAZŁAM  
mam 3,5letniego synka - mam nadzieję, że dogadają się ze sobą.
bardzo mi zależy by piesek był dobrym stróżem i naszym przyjacielem.
IP Adres IP zloggowany
Lucyna
Hovo-Bywalec
**

Gadu-Gadu: 2381356 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #25 o: 15.08.2005 o 14:35:00 »

Rasko jest synkiem Lotty...pozdrawiamy . moja przygodna z psami zaczeła się..hm..od urodzenia.. moja sistter miała wilczura   który zwał się Hektor duży silny...agresywny...a ja go dokarmiałam...(to wyjasnia te 3 kg nadwagi). Niestety ewa sie go bardzo bała i uśpiła   później rodizce kupili mi pudelka, bo chcieli mieć "małego" psiaka   a zatem musiałam chodzić do sąsiadów którzy mają hodowle syberianow husky i raczej z tymi psami spędzałam większość czasu. Wabiły się Katia, Kiara i Kazan. a Pudelek to Dziunia  . Moja mama zgdoziła się na jeszcze jednego psa..więc moim marzeniem był husky!! Ale ..charakterek mi nie odpowiadał..więc zaczeło się poszukiwanie!!!!!!!!! I tak oto......hovek!! Są śliczne i mają kochany charakter...i te oczy,,,   Monti jest już ze mną 2 miesiące..codziennie mnie zadziwia Mam 14 lat i jestem z Bielska Hovkami interesuje się od dawna pozdrawiam wszystkich <monti merda ogonkiem>
« Ostatnia Edycja: 15.08.2005 o 14:35:42 Zamieścił: Lucyna » IP Adres IP zloggowany

http://www.monti11.pupile.pl/
Magda_i_Alfred
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #26 o: 16.08.2005 o 09:48:53 »

A ja dodam, że Angel-in-dark samodzielnie wychowuje swojego Montiego. Jak to wygląda - opisuje na dogomanii w wątku "Kretynki...".    
Być może przesadzam, ale czy napewno hovek -chłopczyk nadaje się do wychowywania przez 14-latkę? Jak sądzę piesek pochodzi z hodowli Las Księżniczek. Czy sprzedając go hodowczyni miała świadomość, że będzie powierzony opiece dziecka?
IP Adres IP zloggowany

Nasz album: http://alfred8.pupile.com/
- nowe zimowe zdjęcia!
Mariola.Einstein
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #27 o: 16.08.2005 o 11:05:22 »

Hmm, dokopałam się na dogomanię do wątku "kretynki" i jestem przerażona, co będzie z tym hovkiem drażnionym przez nieodpowiedzialne nastolatki, gdy ten trochę jeszcze podrośnie. Jakoś źle to widzę, bo hovek-facet i przy rozsądnym postepowaniu może być niełatwy wychowawczo ,a tu temu małemu hovkowi pozostaną z dzieciństwa takie złe skojarzenia, a pies raczej nie zapomina.
IP Adres IP zloggowany

e-mail: einstein.hovawart@interia.pl
Basia
Hovo-Spec

Alpaquieta dei Guardiani d Corte, Wena&Lucky za TM

« Odpowiedz #28 o: 16.08.2005 o 12:22:46 »

Taaak, tez znalazlam ten watek. Dziewczyna pewnie kocha swojego szczeniaczka, niepokoi mnie brak wzmianki o stosunku jej rodzicow do pieska. Ale przeciez wlascicielka Montiego pojawia sie na naszej liscie, wiec moze zamiast na Dogomanii powinna szukac porad wsrod wieloletnich hodowcow hovkow.  Przeciez jest tu kilka mlodszych hovo-wlascicielek, ktore swietnie radza sobie z psami i moga pomoc kolezance (bo w tym wieku to raczej starszych niechetnie sie slucha ).
 W przeciwnym razie moze to byc niezly zabijaka w przyszlosci z tego Montiego.
IP Adres IP zloggowany

Basia, Alpi-Alpaquieta, wpomnienia po Luckym i Wenie i Karmel-Kot

Magda_i_Alfred
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #29 o: 16.08.2005 o 12:34:33 »

Stosunek rodziców Angel-in-dark do psów można wywnioskować z jej poprzednich postów - tata nie wyobraża sobie zwierzaka w swoim samochodzie, a siostra uśpiła swojego owczarka, bo był agresywny
Niestety czarno to wszystko widzę!
IP Adres IP zloggowany

Nasz album: http://alfred8.pupile.com/
- nowe zimowe zdjęcia!
Strony: 1 2 3 4  5 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.