Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
14.08.2022 o 21:30:43

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - Kasowanie postów/wątków, zmiana postów, moderatorz -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   TECHNICZNE
(Moderator: Admin)
   Kasowanie postów/wątków, zmiana postów, moderatorz
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: Kasowanie postów/wątków, zmiana postów, moderatorz  (Czytano 9806 razy)
Majka
:-)

Kasowanie postów/wątków, zmiana postów, moderatorz
« o: 18.11.2007 o 20:26:22 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

ten temat został poruszony i mam pytanie do szanownego Admina, czy da się ustawić jakoś to forum, aby zablokować usówanie postów dla zwykłych użytkowników?
Co się z tym wiąże wypadało by ustanowić kogoś moderatorem, ponieważ obraźliwe posty powinny być kasowane.
Moze też zrobić tak, ze mozna zmienić swój post do 1godz? Poźniej napisze się następną wiadomość (i tak wiele osob pisze post pod postem, albo są one tak długie, ze trzeba je podzielić)...

Pozdrawiam, Majka!

PS. przepraszam, ze wszystko razem, ale nie chce zakładać pojedynczych tematów...
IP Adres IP zloggowany
Admin
Administrator

Administrator serwera

Zobacz Profil WWW

Re: Kasowanie postów/wątków, zmiana postów, modera
« Odpowiedz #1 o: 18.11.2007 o 20:58:36 »

No raczej się nie da ustawić blokady kasowania postów
Trzeba by było zmodyfikować sam skrypt forum.
Dlaczego jest to potrzebne i jak często występuje taka potrzeba? Jeśli raz na ruski rok to nie opłaca się tego modyfikować bo to sporo pracy.
W opcjach forum można ograniczać ilość znaków na forum i minimalny czas do napisania następnego postu.
Moderatorem może być dowolna osoba.

Robert
IP Adres IP zloggowany

Wszelkie pytania techniczne odnośnie działania serwera i forum wpisujemy w dziale Technicznym + krótkie info o nowym pytaniu do mnie na priv.
Iwona_G.
Hovo-Spec

« Odpowiedz #2 o: 18.11.2007 o 21:45:43 »

Skąd pomysł, by zablokować możliwość usuwania postów przez ich autorów? Przecież ludzie usuwają swoje posty, gdy napiszą coś niemądrego, niemiłego, źle rozumianego przez czytelników albo coś, co mogłoby być zaczynem jakiejs niepotrzebnej kłótni i tak dalej. Więc czemu im  zabronić takiej własnej autocenzury?  
IP Adres IP zloggowany
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #3 o: 18.11.2007 o 21:56:09 »

Dnia 18.11.2007 o 21:45:43, Iwona_G. pisze:
Skąd pomysł, by zablokować możliwość usuwania postów przez ich autorów? Przecież ludzie usuwają swoje posty, gdy napiszą coś niemądrego, niemiłego, źle rozumianego przez czytelników albo coś, co mogłoby być zaczynem jakiejs niepotrzebnej kłótni i tak dalej. Więc czemu im  zabronić takiej własnej autocenzury?  

Właśnie. Mnie na innych forach, bardzo denerwuje, że nie moge zmieniać swoich postów ani ich usuwac.  
Zostawmy tak jak jest  

Ale moderator by się przydał  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Admin
Administrator

Administrator serwera

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #4 o: 18.11.2007 o 22:00:44 »

W pewien sposób rozumiem to pytanie
Ostatnio odpowiedziałem na pytanie, ale użytkownik zamiast wyedytować post i napisać że rozwiązał problem skasował post, a ja na niego wtedy odpowiedziałem
W ten sposób odpowiedziałem na nieistniejące pytanie
Gdyby użytkownik nie mógł skasować postu a tylko go wyedytować musiałby skorzystać z tej opcji
Generalnie to jest problem umowny i powinien być rozwiązany regulaminem lub "zasadami dobrego zachowania na forum"

Robert

P.S.
Wybierzcie sobie moderatora i go dopiszemy do listy modów
« Ostatnia Edycja: 18.11.2007 o 22:01:58 Zamieścił: Admin » IP Adres IP zloggowany

Wszelkie pytania techniczne odnośnie działania serwera i forum wpisujemy w dziale Technicznym + krótkie info o nowym pytaniu do mnie na priv.
AnnaR
Hovo-Spec

Druzus z Atutowej zwany Dapciem [*] i Feniks TP

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #5 o: 18.11.2007 o 22:38:32 »

Ja również jestem za niemożnością kasowania postów.
Spowodowałoby to rozważniejszą redakcję wypowiedzi.

P.S. casting na moderatora możemy oczywiście urządzić
tylko co taki moderator będzie miał za władzę?
IP Adres IP zloggowany

Dapciu, zawsze będziesz z nami http://www.vimeo.com/8063688
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #6 o: 19.11.2007 o 00:46:07 »

Dnia 18.11.2007 o 22:38:32, AnnaR pisze:
P.S. casting na moderatora możemy oczywiście urządzić
tylko co taki moderator będzie miał za władzę?

No jak to co? Bedzie mógł WSZYSTKO robić. Co tylko mu się podoba    
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Majka
:-)

« Odpowiedz #7 o: 19.11.2007 o 08:21:25 »

nie pamiętam dokładnie, w którym wątku Dota wstawiła zdjęcia. Poźniej zmieniła posta i usunęła zdjęcia. Kilka osób odpowiedziało coś na temat zdjęcia, chcą je jeszcze raz zobaczyć... niespodzianka, zdjęcia nie ma! Gość przeglądający forum (albo ktoś kto NIE ZDĄŻYŁ zobaczyć zdjęcia) będzie zdezorientowany- ktoś pisze o jakimś zdjęciu, jego nie ma...
"Przecież ludzie usuwają swoje posty, gdy napiszą coś niemądrego, niemiłego, źle rozumianego przez czytelników albo coś, co mogłoby być zaczynem jakiejs niepotrzebnej kłótni i tak dalej. Więc czemu im  zabronić takiej własnej autocenzury? "
moze zeby nauczyli się trzymać swoje emocja na wodzy... A mod  byłby po to, zeby te "przyjemności" usówać (jeśli ktoś przesadzi).
Dobra ja dałam pomysł, nie podoba się- trudno... Myśle, ze wiele nieporozumień by zniknęło...

Pozdrawiam, Majka
IP Adres IP zloggowany
Edyta
Hovo-Maniak

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #8 o: 19.11.2007 o 08:56:50 »

Zgadzam sie z Adminem (i wszytkimi, ktorzy sa przeciw kasowaniu postow). Uwazam, ze nie kasowanie swoich postow, po tym jak ktos na nie odpowiedzial jest kwestia Kultury i szacunku do osoby, ktora na dany post odpowiedziala.
Niestety, na tym forum kasowanie stalo sie chyba modne ((
A jak ktos powie za duzo, to zawsze moze napisac nastepny post, w ktorym wszystko wyjasni.
Nastepnym razem, najpierw pomysli, a pozniej napisze.
IP Adres IP zloggowany

Edyta
http://hovawart-blog.blogspot.com/

Magda i Era
Hovo-Spec

Gadu-Gadu: 8789528 Zobacz Profil

« Odpowiedz #9 o: 19.11.2007 o 10:07:54 »

Dnia 18.11.2007 o 22:00:44, Admin pisze:
W pewien sposób rozumiem to pytanie
Ostatnio odpowiedziałem na pytanie, ale użytkownik zamiast wyedytować post i napisać że rozwiązał problem skasował post, a ja na niego wtedy odpowiedziałem
W ten sposób odpowiedziałem na nieistniejące pytanie
Gdyby użytkownik nie mógł skasować postu a tylko go wyedytować musiałby skorzystać z tej opcji
Generalnie to jest problem umowny i powinien być rozwiązany regulaminem lub "zasadami dobrego zachowania na forum"

Robert

P.S.
Wybierzcie sobie moderatora i go dopiszemy do listy modów

Przepraszam za tę niezręczność, lecz myślałam, ze mój post jeszcze nie był przeczytany. Ponieważ poradziłam sobie sama, uznałam, ze niepotrzebnie go zamieściłam. Usunęłam go oczywiście zanim pojawiła się odpowiedź.
IP Adres IP zloggowany

Magda
Alfred Gośmir FRED 1996-2009, Azja Stróż Rodziny ERA 2005-2015

RATUJĄC JEDNEGO PSA, NIE ZMIENIMY ŚWIATA,
ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA.

Jola_Falco
Hovo-Maniak

Falco Klejnot Sobieszyna

Gadu-Gadu: 9429329 Zobacz Profil

« Odpowiedz #10 o: 19.11.2007 o 11:02:04 »

Ja też uważam, że nie powinno być usuwania postów, szczególnie w trakcie dyskusji (choć przyznaję sama jeden jedyny raz usunęłam post  ).
I raz chciałam zamknięcia wątku, ale mi wyjaśniono, że może jednak nie

Nie powinno się też modyfikować znacznie swoich wypowiedzi, bo często odpowiedzi poniżej zaczynają być trochę bez sensu.
Trochę więcej rozwagi przy pisaniu, jest takie przysłowie - co nagle, to po diable   i może warto o tym pamiętać.

Ja tam wcale nie chcę na tym forum moderatora. Dzięki temu, że go nie ma, nie ma też paradoksalnych sytuacji jak na innych forach, gdzie usuwane są posty tylko dlatego, że są tzw. niepoprawne politycznie (przykład - forum rodezjanów).

Zresztą wiem, że to się wielu ludziom w naszym forum podoba, że nie ma cenzury, każdy może się wypowiedzieć, niezależnie od tego, czy ma na jakiś temat pochlebną opinię, czy wręcz odwrotnie  
« Ostatnia Edycja: 19.11.2007 o 11:04:33 Zamieścił: Jola_Falco » IP Adres IP zloggowany

ALBUM FALCO http://yotka.fotosik.pl/albumy/408507.html
KWIATKI I TAKIE TAM http://yotka.fotosik.pl/albumy/483800.html
Iwona_G.
Hovo-Spec

« Odpowiedz #11 o: 19.11.2007 o 11:05:53 »

A ja jestem, zdecydowanie za możliwością kasowania swoich postów. Co wiecej, dość często to robię. Po pierwsze, gdy napisze jakąś bzdurę i po fakcie łapię się na tym, jaki to bezsens, a post nie został jeszcze skomentowany na forum.
Po drugie, usuwam posty nic nie wnoszace do dyskusji i nie komentowane przez następnych piszących.
Po trzecie, gdy moje posty są kopiowane i używane jako wstawki w jakis bulwersujących dyskusjach. Wtedy rzeczywiscie sie zdarza, że post usuwam, a że taka dyskusja staje sie w części niezrozumiała bez tego mojego wyjściowego postu, to już  nie moja wina. Jest takie powiedzenie o wycieraniu sobie gęby czyims imieniem i ja najzwyczajniej w świecie sobie nie życzę, by moje posty i moje imię były cytatem dla czyiś żenujących wypowiedzi.  
« Ostatnia Edycja: 19.11.2007 o 11:07:23 Zamieścił: Iwona_G. » IP Adres IP zloggowany
Jola_Falco
Hovo-Maniak

Falco Klejnot Sobieszyna

« Odpowiedz #12 o: 19.11.2007 o 11:13:10 »

Uściślając, bo chyba sama napisałam w stylu co nagle...

Nie chcę blokady funkcji kasowania postów, chodzi mi tylko o to, żeby piszący trochę się zastanowili, zanim coś chlapną.

Doskonale Cię Iwona rozumiem, mam kilka takich postów - no trochę kontrowersyjnych - ale trudno, napisałam, to są  

Jeżeli rzeczywiście post jest zupełnie OT, to można go usunąć, ale nie bądźmy dziećmi i nie zachowujmy się w stylu - nie podoba mi się, to zabieram swoje zabawki i wychodzę.

P.S. No walę dzisiaj same literówki  
« Ostatnia Edycja: 19.11.2007 o 11:26:06 Zamieścił: Jola_Falco » IP Adres IP zloggowany

Iwona_G.
Hovo-Spec

« Odpowiedz #13 o: 19.11.2007 o 11:44:20 »

Czy moge proosic o wyjasnienie tajemniczego dla mnie skrótu OT. Jakos nie jarzę.  
IP Adres IP zloggowany
Jola_Falco
Hovo-Maniak

Falco Klejnot Sobieszyna

« Odpowiedz #14 o: 19.11.2007 o 11:46:29 »

Ja tak mówię na coś bez sensu i nie związanego z tematem  

Ale pewnie każdy ma na to swoje określenie    
IP Adres IP zloggowany

Strony: 1 2 3  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.