Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
14.08.2022 o 20:44:58

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - "Hovawarcia" mapa Polski. -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   TECHNICZNE
(Moderator: Admin)
   "Hovawarcia" mapa Polski.
« Brak tematu | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4  ...  13 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: "Hovawarcia" mapa Polski.  (Czytano 21621 razy)
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

Re: "Hovawarcia" mapa Polski.
« Odpowiedz #15 o: 01.03.2006 o 21:02:14 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

hm... tak czytam Was i sie zastanawiam czy nie najprostszym rozwiazaniem bylaby baza danych do ktorej kazdy moglby sie dopisac?? co o tym sadzicie? to juz jest pomysl do wykonania przez byle kogo bo ja nawet bym umiala... jest ktos chetny? ja bym mogla sie tym zajac ale w wakacje.. poki co mam zbyt duzo zajec i nie mam nawet kiedy rekawiczek sobie kupic...

Basia
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #16 o: 01.03.2006 o 21:10:13 »

To jest pomysl!!!Prosze a taki prosty!!
Tak wiec nie ma sprawy, moge sie tym zajac w ramach Klubu. Zaraz przedyskutuje to z pania prezes i niebawem poznacie decyzje
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
agentmk
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #17 o: 02.03.2006 o 15:39:19 »

Baza danych - bardzo fajnie i prosto, jednak mapaka uwidacznia naocznie -gdzie są Hovki w Polsce.
Każdy sposób jest dobry , żeby integrować Hovomaniaków, lub przynajmniej im to umożliwić.
Tak sobie myślę, że może się okazać , że jako pomysłodawca całej sprawy - mogę się wogóle "nie załapać" na taki wpis, bo na razie do Klubu jeszce nie należe ( i pewnie wiele innych bywalców tego Forum, którzy nade wszystko kochają swoje Hobvawarty-też nie) - piszę tak dlatego , bo wcześniej ktoś sugerował , że tylko członkowie Klubu powinni mieć taką możliwość.
Wydaje mi się , że takie ograniczenie , nie byłoby wskazane z wielu względów, ciekaw jestem opinii innych użytkowników.Pozdrawiam , i mimo wszystko życzę skutecznego zrealizowania dobrego (chyba) pomysłu..
IP Adres IP zloggowany
kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #18 o: 02.03.2006 o 16:50:09 »

Ja napisalam, ze tylko dla klubowiczow z jednej prostej przyczyny - mapka znajdowalaby sie na stornie klubu.
Nalezec do niego moze kazdy, wiec nie widze przeszkod w zapisaniu sie.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
agentmk
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #19 o: 02.03.2006 o 19:38:44 »

Dnia 02.03.2006 o 16:50:09, kasia pisze:
Ja napisalam, ze tylko dla klubowiczow z jednej prostej przyczyny - mapka znajdowalaby sie na stornie klubu.
Nalezec do niego moze kazdy, wiec nie widze przeszkod w zapisaniu sie.

Jak wiesz , a może -nie, to  Członkami Klubu mogą być jedynie członkowie Związku Kynologicznego w Polsce.
A nie wszyscy Hovomaniacy mają np. ambicje wystawowe i nie należą do ZK, a pieski maja metryki i są rasowe. Wg. mnie Klub nie powinien w sposób świadomy " rozbijać " środowiska właścicieli- miłośników Hovawartów- zarówno zarejestrowanych jak i nie. Rozumiem , że przynależność do Klubu powinna wiązać się z pewnymi wiekszymi przywilejami. Wykluczając z "góry" niektórych- Klub, który ma "pieczę" nad rasą traci konttrolę nad tą częścią Hovków, które nie są zrzeszone- a to chyba nie jest dobre- tak mi się wydaje.
IP Adres IP zloggowany
bogdan
Hovo-Bywalec
**

Wictorria's Królewska Kraina - Masza

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #20 o: 03.03.2006 o 08:21:26 »

osobiście uważam, że masz rację. kryterium aktywnego udziału w poza klubowych działaniach hovomaniaków powinno być posiadanie, rodowodowego hovka.
Bez wiekszego znaczenia jest fakt czy jest on wystawiany czy nie. Istotne jest żeby właściciele takich hovków nie tworzyli "hodowli" nie kontrolowanych przez nasz klub / zkwp. zaznaczam, że jestem członkiem obu organizacji  .  myślę sobie, że jeśli uda się nam zintegrować wszystkich hovo posiadaczy to mamy wiekszą szanse aby przekonać wszystkich do hasła:
rasowy = rodowodowy.   co pociąga za sobą konieczność wstąpienia w nasze szeregi i spełnienia wymogów regulaminu hodowlanego.

IP Adres IP zloggowany
Basia
Hovo-Spec

Alpaquieta dei Guardiani d Corte, Wena&Lucky za TM

« Odpowiedz #21 o: 03.03.2006 o 08:42:53 »

Zgadzam sie, ze przynaleznosc do klubu ogranicza, bo nawet jak sie ma rasowego psa z papierami to przeciez nie ma obowiazku nalezenia do ZKWP. Klub musi dzialac zgodnie z regulaminem, wiec nie moze przyjac nie-czlonkow. Wiec moze ta"mapa" moglaby byc jako,link/podstrona strony klubowej zatytulowana "dla milosnikow" rasy (tych zrzeszonych i niezrzeszonych, ale rodowodowych). Bo sam pomysl jest bardzo fajny - my popieramy i obstawiamy bliskie przemiescia (Poznan widac z okna) Poznania od strony Gniezna/Bydgoszczy.
IP Adres IP zloggowany

Basia, Alpi-Alpaquieta, wpomnienia po Luckym i Wenie i Karmel-Kot

Kasia_S
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #22 o: 03.03.2006 o 14:33:16 »

A co trzeba zrobić aby zapisac się do klubu,ile wynosi składka i gdzie nalezy ją wpłacić i czy wiąże się to z jakimis obowiązkami?

Kaśka od Grecco
IP Adres IP zloggowany
Basia
Hovo-Spec

Alpaquieta dei Guardiani d Corte, Wena&Lucky za TM

« Odpowiedz #23 o: 03.03.2006 o 15:56:40 »

Zeby zostac klubowiczem nalezy byc czlonkiem ZKwP i miec oplacona skladke czlonkowska w Zwiazku. Potem trzeba wejsc na strone klubu i wypelnic zamieszczona tam deklaracje, wyslac zgodnie z instrukcja do naszej szefowej (Dorota Mucha). Nastepnie na konto poznanskiego oddzialu Zwiazku wplacic roczna skladke klubowa (trzeba zaznaczyc wyraznie na przelewie ze to na Klub Hovawarta) w oszalamiajacej kwocie 20zl (mozna wiecej ). I to by bylo na tyle. A potem mozna miec satysfakcje, uczestniczyc w zjazdach, wysylac zdjecia na konkursik, no i udzielac sie jak sie tylko da.

Pozdrowienia dla Grecco - jak on ladnie cwiczy na kursie (bo to chyba on) - widzialam zdjecia na blogu Gringo.
« Ostatnia Edycja: 03.03.2006 o 15:57:31 Zamieścił: Basia » IP Adres IP zloggowany

Basia, Alpi-Alpaquieta, wpomnienia po Luckym i Wenie i Karmel-Kot

Kasia_S
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #24 o: 03.03.2006 o 17:32:01 »

Basiu,dzięki za informacje.Zaraz wypełniam deklaracje i powiększam grono klubowiczów.
Grecco faktycznie super spisuje sie na kursie,jestem nim zachwycona .Jak znajde dłuższą chwilkę to opisze nasze postępy szkoleniowo-klikerowe.

Pozdrawiam<kaśka i Grecco
IP Adres IP zloggowany
agentmk
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #25 o: 31.03.2006 o 21:36:24 »

widzę , ze pomimo pozytywnych reakcji - nic w sprawie utworzenia mapy się nie zmieniło, a szkoda! Pozdrawiam wszystkich którzy wyrazili swoja opinie na ten temat i czekam aż coś w tej sprawie sie ruszy.
IP Adres IP zloggowany
AnnaR
Hovo-Spec

Druzus z Atutowej zwany Dapciem [*] i Feniks TP

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #26 o: 31.03.2006 o 21:48:36 »

Pewnym problemem może być takie dopracowanie bazy, żeby rozpoznawała kody pocztowe.
Jest wsród forumowiczów jakiś informatyk (albo pasjonat), który w wolnej chwili napisał by taki programik?
IP Adres IP zloggowany

Dapciu, zawsze będziesz z nami http://www.vimeo.com/8063688
AnnaR
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #27 o: 31.03.2006 o 21:55:23 »

Chyba, że każdy z wprowadzających dane będzie umiał podać szerokość i długość geograficzną swojego miejsca zamieszkania .
IP Adres IP zloggowany

basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #28 o: 31.03.2006 o 22:42:42 »

Aniu, nie rozumiem, po co ma czytac kody pocztowe?

Basia

PS. Kasiu, dopiero teraz tu zajrzalam, nalezycie juz do klubu
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

AnnaR
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #29 o: 31.03.2006 o 22:50:33 »

Basinka, faktycznie to nie będzie konieczne, wystarczy długość i szerokość geograficzna. Jak rozumiem, ma to być mapa interaktywna czyli nanoszenie na mapę odbywa się z poziomu jakiegoś zbioru/bazy, do którego/której wpisywane są dane. Z poziomu mapy widać znaczniki, które po podświetleniu/najechaniu na nie ukazują wcześniej wprowadzone dane np imię i przydomek psa (z lub bez danych właściciela).
IP Adres IP zloggowany

Strony: 1 2 3 4  ...  13 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Brak tematu | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.