Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
14.08.2022 o 21:06:13

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - DogTrekking -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   RUSZ SIĘ, BO WARTO!
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   DogTrekking
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4 5  ...  18 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: DogTrekking  (Czytano 182941 razy)
czuszek
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

Re: DogTrekking
« Odpowiedz #30 o: 31.01.2010 o 21:17:15 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Może kogoś zainteresuje , że są już podane miejsca i terminy spotkań dogtrekkingowych .Inauguracja ponownie w Pawełkach 10.04.  
IP Adres IP zloggowany
anka , MERCI i BLACK PEPPER
Hovo-Gaduła

Falkor,MERCI i Pepper oraz MAX i Lilu

« Odpowiedz #31 o: 27.02.2010 o 12:08:59 »

Hej! Ten wątek jest już na forum w użytkowych!!!!Może zdecydujmy się na jeden?Proszę Będzie łatwiej.Czekam na decyzję. Tak jak pisałam my z MERCI trenujemy ...zobaczymy
pozdrawiam anka i MERCI
IP Adres IP zloggowany
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #32 o: 27.02.2010 o 21:27:59 »

A faktycznie - no i ten jest już rozwinięty
To może warto przenieść tamte wypowiedzi tutaj, żeby nie dublować, a tam je wyciąć.  Ja zaraz przerzucę tamte jako cytaty

Dnia 23.02.2010 o 19:15:48, Ania_M. pisze:
Od paru miesięcy chodzi za mna myśl, że może to jest właśnie dziedzina sportu dla mnie i mojego psa. Mam to co potrzeba - zdrowego i nieużywanego   psa, mam łatwy dostęp do terenów treningowych, mam wskazania do zażywania ruchu w zwiększonej dawce...   grzech nie spróbować.  

Magda? - pamiętasz- kiedys rozmawiałyśmy o tym trekingu, a może jeszcze ktoś się tym zainteresuje?

Dnia 24.02.2010 o 08:55:32, Alfred_i_Magda pisze:

A jakże! A co do tego trzeba mieć poza zdrowym psem i własną kondycją?

Dnia 27.02.2010 o 11:11:36, anka i MERCI pisze:
Hej wątek bardzo fajny.My z MERCI "trenujemy" od paru miesięcy.Reaguje na komędę ciągnij, prawo, lewo..Mamy nadzieję wystartować w tym roku w zawodach.Jej wiek jest już odpowiedni,kondycja..mam nadzieję, że też i wyruszamy.....tylko czy ktoś wie jakie terminy obowiązują w tym sezonie bo na stronie jeszcze nic nie ma.
pozdrawiam

Dnia 27.02.2010 o 18:08:26, fifaza pisze:
Puchar Polski w Dogtrekkingu 2010Miejsca i terminy:

10.04 Pawełki
02.05 Złoty Stok (I Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu)
29.05 Przesieka
28.08 Brenna
25.09 Olsztyn

http://www.dogtrekking.com.pl/
http://www.dogtrekking.pl/info-o-dogtrekking/

Udanych startów hovki!

Magda - no jeszcze chęci trzeba , jakiś na początek podstawowy sprzęt (ja mam zwykłę szelki dla psa, do smyczy doczepiam amortyzator od roweru, no i przyczepiam smycz na paska, żeby mieć wolne ręce. Dziś maszerowałam pół godziny po błocie i rozpaplanym sniegu - to mi wystarczyło, oj ekstremalny sport  
Doświadczeń nie mam żadnych - może Anka od MERCI nam cos podpowie. Na tej stronce, co linki podałą Fi też są porady dla początkjących, czyli ABC dogtrekingowca.

« Ostatnia Edycja: 27.02.2010 o 21:45:46 Zamieścił: Ania_M. » IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #33 o: 02.03.2010 o 13:54:31 »

Ha Ha! Ubaw po pachy ja podpowiem...nie jestem autorytetem w tej dziedzinie. My się bawimy i już.Jak chcecie się dowiedzieć więcej to polecam http://www.dogtrekking.com.pl i dział ABC dog Trekkingowca. Warto pogrzebać w necie. Zakupić sprzęt i do boju.Pamiętajcie tylko o jednym : pomału, niewielkimi kroczkami.
I Wasz HOVEK musi być w odpowiednim wieku i mieć sprawdzone stawy.Ja jestem w dobrej sytuacji bo mieszkamy pod samym lasem i jak tylko czas pozwala ...to możemy chodzić i chodzić i chodzić
dobrej zabawy z dogTrekkingiem
pozdrawiamy anka i MERCI
a zapomniałam dodać,że my zaciągamy ze sobą jeszcze mojego drugiego psa..ukochanego, staruszka 12 letniego Polskiego Owczarka Nizinnego, który..raczej udaje, że ciągnie ale ze względu na wiek wszystko mu wybaczamy
całuski
czekamy na wieści
IP Adres IP zloggowany
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #34 o: 02.03.2010 o 15:25:31 »

Hej, dziewczyny! (i chłopaki)
Przyjeżdżacie do Pawełek, Olsztyna, Brennej? To właściwie "moje" okolice (moje czyli w promieniu mniej więcej do 100km , moglibyśmy się spotkać. Ja niestety nie wybieram się na trasę... chyba, że ktoś będzie miał ze sobą nosze i aparat tlenowy  . A po trasie w Brennej zapraszam wszystkich na imprezę do Oli  

Pozdrawiamy, etc.

PS. Zabije mnie, gdy to przeczyta  
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #35 o: 03.03.2010 o 17:52:39 »

Anka - a powiedz mi czy to uczenie psa "lewo-prawo" ma duże znaczenie? Bo mój pies idąc przede mną dosc szybko się orientuje na rozstaju w którą stronę skręcam, mimo, że go nie uczyłam.  

Ewa - ja planuję na pierwszy ogień Pawełki (bo po płaskim terenie i stosunkowo najbliżej mnie). To jest na razie pomysł, zobaczę czy czy damy radę (no rozumiesz,  chodzi tu o moje dawanie rady   ). NOsze i aparta tlenowy... pomyślę, a może lektyka?
A jak nam się spodoba takie maszerowanie  to może jesienią jeszcze Olsztyn.  
« Ostatnia Edycja: 03.03.2010 o 22:06:18 Zamieścił: Ania_M. » IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #36 o: 04.03.2010 o 18:20:45 »

Dla mnie ma..bo jak sama napisałaś pies idzie "przodkiem" i czasem są takie sytuacje/jak się na ten tego przykład gapi i pyta : no na co czekasz?lewo czy prawo a Ty DOBRA KOBIETO musisz grzecznie pokierować..letko ściągnąć linkę i rzec :lewo mości PANNO
ale będzie ubaw w tych Pawełkach do hovboju ludziska
pozdrawiam
anka i MERCI
IP Adres IP zloggowany
Inka_Idriss_i_Arya
Hovo-Spec

Idriss i Arya

Gadu-Gadu: 3179844 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #37 o: 04.03.2010 o 19:18:25 »

Dnia 02.03.2010 o 15:25:31, Ewa_i_Psy pisze:
Hej, dziewczyny! (i chłopaki)
Przyjeżdżacie do Pawełek, Olsztyna, Brennej? To właściwie "moje" okolice (moje czyli w promieniu mniej więcej do 100km , moglibyśmy się spotkać. Ja niestety nie wybieram się na trasę... chyba, że ktoś będzie miał ze sobą nosze i aparat tlenowy  . A po trasie w Brennej zapraszam wszystkich na imprezę do Oli  

Pozdrawiamy, etc.

PS. Zabije mnie, gdy to przeczyta  

chyba skopiuję i jej wyślę ;> hihihih

Ewa Ty tak nie zapraszaj bo wiesz ... mi czasem niewiele trzeba
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy, Inka & Idrisska & Arya & SKARBY

http://www.working-dog.eu/dogs-details/388645/Idriss%20Chatka%20Zielarki/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/1027863/Arya-Tesoro-Mio
Hodowla hovawartów TESORO MIO http://www.tesoromio.pl
czuszek
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #38 o: 05.03.2010 o 09:47:56 »

Sami organizatorzy zapewniają , że jest to impreza dla wszystkich , nie tylko dla wyczynowców . Jedeni walczą o wynik a inni ze sobą , żeby dobrnąć do mety . Jeśli chcecie powalczyć o wynik to komendy marszerskie bardzo się przydadzą , jeśli po prostu chcecie się dobrze bawić, to pies może nie być szkolony ,tylę żę musi mieć dobrą kondycję .Nawet wcale nie ,musi was ciągnąc ,ale musi stale być na smyczy . ( w zeszłym roku w Pawełkach chyba wszystkie ciągnęły - no bo te wszystkie sportowe psy były takie podekscytowane , że to było zarażliwe )
 Jedyną konieczną rzeczą jest : 1 litr wody dla psa  i obuwie ochronne -taka skarpetka dla psa na wszelki wypadek -można kupić na stoisku przed startem .Acha !no i oczywiście aktualna ksiąrzeczka zdrowia .
  Obie te rzeczy są sprawdzane przed startem .
 No to może uda się zebrać drużynę hovkową . Ja jeszcze pertraktuję z rodziną , bo samej mi się nie chce.  
Nie ukrywam , że duże znaczenie będzie miała dla mnie pogoda .
IP Adres IP zloggowany
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #39 o: 05.03.2010 o 10:07:20 »

No właśnie..KOCHANA RODZINKA U nas ten pierwszy raz miał być RODZINNY..i okazało się, że nie będzie!!!!! Przegrałam z KURSEM KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO. Teraz "pracuję" nad młodszym dzieckiem / ale wcale nie małym / Oby się udało ...
bo sama nie jadę.  
Pracuję też nad ekipą dolnośląską
Do HOVboju !!! Jak już pisałam i do dzieła.
pozdrawiam
anka i MERCI
IP Adres IP zloggowany
Jasiek
Hovo-Gaduła

Jasiek Tu Pilnuje

« Odpowiedz #40 o: 05.03.2010 o 10:27:32 »

Ja w zeszłym roku miałam wielkie plany i .... się nie udało   Bo noga, bo pięta, bo paluszek, bo główka   i nici były z tego wszystkiego  
Dlatego w tym roku się nie wybieram i być może się zobaczymy  
« Ostatnia Edycja: 05.03.2010 o 10:28:15 Zamieścił: Jasiek » IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam Krystyna z Jaśkiem

Wierności i przebaczenia ucz się od psa.
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #41 o: 05.03.2010 o 14:39:28 »

Mam wiadomości od Kasi HEKTOROWO-WŁADKOWEJ...też się zapowiedziała i może Małgorzatka Wiśniowy Raj Już się cieszę
ale cicho szszaaa żeby nie zapeszyć
planujemy przyjazd na piątek żeby sobie jeszcze poplotkować
do hovboju  
pa
anka i MERCI  
IP Adres IP zloggowany
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #42 o: 05.03.2010 o 15:52:14 »

Upewnijcie się na sto procent, czy w tym schronisku w Pawełkach mogą nocować psy. Na swojej stronie piszą, że zwierząt wprowadzać nie wolno, ale pewnie dla grupy zorganizowanej dogtrekkingowców zrobią wyjątek. Jednak chyba warto się upewnić, tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiamy, etc.
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
kasuhira
Hovo-Gaduła

Totus Tuus i Sheyna

Gadu-Gadu: 4078500 Zobacz Profil

« Odpowiedz #43 o: 06.03.2010 o 00:56:41 »

No zapowiedziałam się... ale przypominam, że w następny weekend trenujemy, trasa już prawie dopracowana.    
A tak w ogóle to trzecie z kolei zawody, które odbędą się 29.05 w Przesiece to moje okolice i to dość bliskie. Tak  więc na nocleg i integrację zapraszam do mnie. Miejsca jest sporo wiec wszyscy się pomieścimy. I jakieś dodatkowe atrakcje się znajdą zapewne.  
IP Adres IP zloggowany

Pozdrowienia - Kasia, Totus Tuus i Sheyna

• Hektor znad Wielkiego Kanału
  • Vlad Dracula z Hovgartu

• anka , MERCI i BLACK PEPPER
    Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #44 o: 06.03.2010 o 19:36:49 »

Następny weekend... czekaj,czekaj...
    dobra pogadam dzisiaj z Wojtusiem i trzeba zadzwonić do Gośki.
    Na Przesiekę też się zapowiadamy.A do Gosi właśnie dzwoniłam..mają się organizować.
    buziaki
    anka i MERCI
    IP Adres IP zloggowany
    Strony: 1 2 3 4 5  ...  18 Odpowiedz Odpowiedz Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
    YaBB ? 2000-2001,
    Xnull. All Rights Reserved.