Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.04.2018 o 12:21:29

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - Problem z pobraniem moczu? -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   PORADNIK WŁAŚCICIELA HOVKA
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   Problem z pobraniem moczu?
« Brak tematu | Następny temat »
Strony: 1  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: Problem z pobraniem moczu?  (Czytano 73 razy)
Iwona_G.
Hovo-Spec

Problem z pobraniem moczu?
« o: 12.04.2018 o 19:19:37 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Czy mieliście kiedyś problem z pobraniem próbki moczu od psa, bo odmawiał współpracy w tym honorowym dawstwie? Otóż mnie sie to ostatnio zdarzyło, bo Puchatek na stare lata ma coraz więcej fobii i się zaparł, że nie nasika do specjalnego rondelka.  
Tydzień trwało, nim drogą konsultacji towarzyskich i głębokich przemyśleń wpadłam na pomysł, jak temu zaradzić. Otóż wzięłam foliową torebkę formatu mniej więcej A4, taką z zapięciem na tzw. żyłkę, bo ma odpowiednio gruby i mocny plastik. Torebkę przecięłam na pół, uzyskując format prostokąta. Następnie przeciągnęłam przez dziurki w folii 4 sznurki: po jednym z przodku i z tyłu oraz po jednym na każdym z brzegów w środku torebki w taki sposób, by można było zawiązać torebkę pod brzuchem przed i za siusiakiem oraz wymusić jej rozszerzenie w środkowej części. Przy odpowiednim wiązaniu uzyskuje się "wanienkę", do której pies siusia. No i zadziałało, Puchatek bezstresowo nasikał, a wyniki badania moczu okazały się o niebo lepsze niż przed kuracją antybiotykową.  
Pomysł z torebką okazał się genialny, a teraz będę główkować, jak pobrać mocz od mojej kotki, która siusia z rzadka, w ogrodzie  i w sobie tylko wiadomych miejscach.  
IP Adres IP zloggowany
Julka
Hovo-Spec

Re: Problem z pobraniem moczu?
« Odpowiedz #1 o: 12.04.2018 o 21:58:40 »

Pomysłowo z tą torebką!
A pogoni za kotką współczuję. Też to przechodziłam rok temu i fakt, że moja kotka jest domowa i kuwetowa niewiele zmienił. Do konstruowanych przeze mnie rynienek (z folii aluminiowej) - nie ma mowy. Do kuwety na specjalny weterynaryjny żwirek niepochłaniający moczu - nie ma mowy. Nie było nawet mowy o magicznym wycisku mojej pani wet, która umie wycisnąć trochę moczu - tu też się zaparła, więc niestety skończyło się na rozluźnianiu kota głupim Jasiem.
IP Adres IP zloggowany

KEDVES z Mrzygłodzkiej Dziczy 2004-2014
DUBELTÓWKA Tu Pilnuje
-------------------------------------------------------------
www.hovawarty.com.pl
www.polska.hovawart.pl
Galeria Zagryzionych Fafli
Basia
Hovo-Spec

Alpaquieta dei Guardiani d Corte, Wena&Lucky za TM

« Odpowiedz #2 o: 16.04.2018 o 12:25:22 »

A propos kotów - Husse ma specjalny żwirek (wchłaniający mocz), który przy wystąpieniu białka zmienia barwę - fajne do kontrolowania na bieżąco kota. Link do opisu: https://www.husse.pl/indikator
Co nie zmienia faktu, że czasem trzeba mocz do badania pobrać, ale jeśli akurat białko wymaga monitorowania to jest on dużym ułatwieniem. No i nie zabija ceną,  59zł za 6 litrów jest OK (taniej niż badanie u weta no i bez stresu dla kota )
IP Adres IP zloggowany

Basia, Alpi-Alpaquieta, wpomnienia po Luckym i Wenie i Karmel-Kot

Julka
Hovo-Spec

« Odpowiedz #3 o: 17.04.2018 o 14:34:17 »

Przymierzałam się do tego, zwłaszcza, że Dubel je Husse, ale Szaruga była tak zdruzgotana po tamtej poprzedniej zmianie żwirku, że się wycofałam. A próbowałaś, to faktycznie działa?
IP Adres IP zloggowany

KEDVES z Mrzygłodzkiej Dziczy 2004-2014
DUBELTÓWKA Tu Pilnuje
www.hovawarty.com.pl
www.polska.hovawart.pl
Galeria Zagryzionych Fafli
Strony: 1  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Brak tematu | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.