Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
25.09.2020 o 11:56:04

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - Zakup Hovawarta -


   Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   PORADNIK WŁAŚCICIELA HOVKA
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   Zakup Hovawarta
« Brak tematu | Następny temat »
Strony: 1 2  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: Zakup Hovawarta  (Czytano 1625 razy)
Iwona_G.
Hovo-Spec
*****
Zobacz Profil

Płeć: female   Posty: 5635
Re: Zakup Hovawarta
« Odpowiedz #15 o: 27.08.2020 o 09:37:01 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

"czy mogą mi Państwo doradzić jakąś hodowlę z Dolnego Śląska? I ile mniej więcej kosztuje szczenię z hodowli?"
 
Akurat w rejonie Polski południowo-zachodniej jest dużo hodowli w stosunku do np. północnej PL, więc jest w czym wybierać, jeżeli chce się znaleźć szczeniaki w komunikacyjnie korzystnej odległości. Niepobity polski rekord z 2001 roku to 33 mioty hovawarta w roku, ale to daleka przeszłość; w tym covidowym sezonie na razie mioty można liczyć na palcach dwóch rąk. Pewnie za rok, jeżeli covid odpuści, rynek odreaguje i będzie w czym wybierać.  
 
Co do wskazania jednej hodowli, raczej publicznej sugestii na forum się nie doczekasz. Ale jak trochę poczytasz i pogadasz, np. na wystawach, to masz szansę się dowiedzieć, gdzie nie warto kupować.  
 
Co do cen, Ania jest chyba zbytnią optymistką, bo covidowe ceny zachowały się bardzo racjonalnie, czyli odwrotnie proporcjonalnie do liczby miotów. Może za rok będzie taniej (wątpliwe..) albo te covidowe podwyżki zeżre inflacja.
IP Adres IP zloggowany
Basia
Hovo-Spec
*****


Alpaquieta dei Guardiani d Corte, Wena&Lucky za TM

Zobacz Profil

Płeć: female   Posty: 1095
Re: Zakup Hovawarta
« Odpowiedz #16 o: 01.09.2020 o 12:15:33 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

W kwestii kotów odpowiem - miałam 2 hovki, z którymi wychował się nasz maine coon. Psy odeszły, wytrzymaliśmy rok, pojawił się nowy szczeniak. Kot bał się go jak diabła wcielonego (w sumie miał rację, bo szczeniak dynamit marzący o poznaniu kota bliżej, startujący do kota z prędkością światła). Od 5 lat nasz kot mieszka na piętrze, pies na dole, pies odwiedza kota na górze, piszczy, macha ogonkiem, trąca nosem, w rewanżu dostaje strzały pazurami po pysku (ale bez rozlewu krwi). Kot obejmuje we władanie parter w nocy, jak pies jest na zewnątrz. Nie sądzę, żeby sytuacja kiedykolwiek uległa zmianie .
A jeśli chodzi o zakup szczeniaka - warto spojrzeć na hodowle w Czechach jeśli w Polsce nic Ci nie podpasuje, masz niedaleko, a hovawartów tam mnóstwo.
No i bieganie tak, ale z dorosłym psem, czyli jak będzie miał 2 lata, dla szczeniaka/młodego psa takie wymuszone długie wycieczki nie są wskazane w okresie rozwoju stawów.  
Powodzenia w szukaniu !
IP Adres IP zloggowany

Basia, Alpi-Alpaquieta, wpomnienia po Luckym i Wenie i Karmel-Kot


Strony: 1 2  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Brak tematu | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.