Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 08:43:40

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - Polecane szkółki dla psów -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   Polecane szkółki dla psów
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4 5 6  ...  8 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: Polecane szkółki dla psów  (Czytano 16800 razy)
Julia_i_Fred
Hovo-Maniak

Fred, czyli Aramis z Łódzkiej Zagrody

Gadu-Gadu: 1009915 Zobacz Profil E-mail

Re: Polecane szkółki dla psów
« Odpowiedz #45 o: 07.05.2008 o 13:06:37 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że jest konflikt rodzinny na tle kastracji (mąż jest przeciwny - faceci  ). A p. Joanna zgodziła się spotkać dopiero po kastracji. Szkoda, bo możnaby już zacząć z psem fachowo pracować, a ta kwestia myślę rozwiąże się dopiero za jakiś czas.
IP Adres IP zloggowany

Julia & Fred
KT_Boss
Hovo-Nowicjusz
*

IZMOS Estilo (Boss)

« Odpowiedz #46 o: 08.05.2008 o 22:24:36 »

Dnia 06.05.2008 o 23:14:21, kasia pisze:

Ogolnie to odradzam wiekszosc szkol!! U nas (w Lodzi) szkola to jakies sredniowiecze.
Szkola JB to jedyna godna polecenia (ale moze nie bylam we wszystkich) jaka znam.

Szczerze to nie dziwie sie Asi, ze nie przyjmuje juz psow agresywnych na szkolenie grupowe - tez bym nie przyjela.
Z innych moge polecic takich co go wyszarpia kolczata na lewo i prawo

To może ja wrócę do tematu i, jako że sprawa dotyczy Łodzi, dopiszę parę słów komentarza. Z Joasią mamy kontakt od przeszło roku (czyli od przedszkola), byliśmy też na jednym z polecanych w innym wątku wyjazdów letnich i jesteśmy zadowoleni. Natomiast wygląda na to, że dobra opinia się rozeszła po mieście i ilość chętnych na szkolenie gwałtownie wzrasta. Kiedy my chodziliśmy w zeszłym roku jeszcze na Ćwiklińskiej przychodziło kilka osób z psami, teraz chce przychodzić kilkanaście. To trochę utrudnia szkolenie i jeśli np. pies bywa agresywny to faktycznie raczej trzeba rozmawiać o konsultacjach indywidualnych.

Ważne jest też jedno. Jeśli JB nie będzie chciała lub nie będzie mogła pomóc prawdopodobnie poda namiar na innego szkoleniowca.
IP Adres IP zloggowany
Magda i Era
Hovo-Spec

Gadu-Gadu: 8789528 Zobacz Profil

Re: Lodz
« Odpowiedz #47 o: 09.05.2008 o 10:01:03 »

Dnia 06.05.2008 o 15:06:04, Julia_i_Fred pisze:

Kuzynka ma problem ze swoim 2-letnim terierem walijskim

Cytat:
poza tym on jest już za stary  

Ze strony naszej warszawskiej szkółki Baritus:

Cytat:
Warto zacząć jak najwcześniej (najmłodsze szczenięta zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach psiego przedszkola), a jeżeli Wasz pies ma trochę więcej lat (nawet gdy skończył 7 lat) zapraszamy na kurs dla psów dorosłych gdzie metodami pozytywnymi (nie szarpiemy psa na kolczatce !) uczymy je podstaw dobrego wychowania.

IP Adres IP zloggowany

Magda
Alfred Gośmir FRED 1996-2009, Azja Stróż Rodziny ERA 2005-2015

RATUJĄC JEDNEGO PSA, NIE ZMIENIMY ŚWIATA,
ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA.

Julia_i_Fred
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #48 o: 09.05.2008 o 19:13:26 »

Halo halo, Magdo, tak wkleiłaś cytaty, jakbym to ja twierdziła, że on jest już za stary  
IP Adres IP zloggowany

Julia & Fred
kacleo
Hovo-Spec

Kasia, Ussi, Boogie i Oscar The Cat

Gadu-Gadu: 32090421 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #49 o: 09.05.2008 o 20:18:54 »

Jesli wlasciciel ma dobry kontakt z psem, tzn. pies jest na niego "ukierunkowany", nie powinno byc problemu z cwiczeniami w grupie pod warunkiem, ze zachowa sie od innych psow taka odleglosc, ze pies nie bedzie sie czul zagrozony i zmuszony do agresji. Wtedy tez mozna robic "odczulanie", stopniowo zmniejszajac odleglosci od innych psow.
Jesli natomiast pies "olewa" wlasciciela, to rzeczywiscie potrzebne sa indywidualne zajecia, zeby w pierwszym rzedzie wypracowac dobry kontakt miedzy psem a wlascicielem.
Sama kastracja niczego nie rozwiaze! Moze jednak pomoc.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy - Kasia i Zwierzaki
http://cleohovs-hovawarte.dk/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/446179/Ussi-Las-Ksiezniczek
http://www.hovawart.pl/
Sisi
Hovo-Gaduła

Kasia, jamniczka Sisi i COFFINIA "Takinena"

Gadu-Gadu: 7863989 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #50 o: 15.05.2008 o 09:54:22 »

Chciałam tylko polecić "hovim Poznaniakom" szkółkę na Woli.Spotkałm się tam z Klaudią i widziałm naukę Darka.Muszę powiedzieć że atmosfera bardzo przyjazna i ogółem było cool.
IP Adres IP zloggowany
Achaja_i_reszta
Hovo-Spec

Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #51 o: 15.05.2008 o 10:00:04 »

Ale na Woli, niestety, nie ma kursów poprzedszkolnych...
IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
Sisi
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #52 o: 15.05.2008 o 10:11:40 »

Acha,dzięki bo nie wiedziałam.
IP Adres IP zloggowany
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #53 o: 15.05.2008 o 18:45:41 »

Dnia 15.05.2008 o 10:00:04, Achaja_i_reszta pisze:
Ale na Woli, niestety, nie ma kursów poprzedszkolnych...

Oczywiście, że są   Jeśli tylko uzbiera się grupka, to myślę, że P. Kasia bardzo chętnie stworzy kurs  "o stopień wyżej"  
A dla prawdziwych psiarzy to klub najlepszy   Ja chodzę do klubu i jetestm baaardzo zadowolona- nie dośc, że atmosfera jest przemiła (!), cena niska, to jeszcze moge przyjezdzac na plac tyle ile tylko chce. Jest jedno ale, najlepiej jak do klubu chodza takie osoby, które chca później ten klub "promować", przez zawody, czy tez jakies pokazy pod znakiem "Na woli"  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Sisi
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #54 o: 15.05.2008 o 18:59:43 »

O Klaudia! Dawno Cię nie "widziałam"! Aż się stęskniłam za tym twoim podpalanym szaleńcem! Zmienię troche temat bo chciałam Ci powiedzieć że wtedy jak rozmawiałyśmy o tych hodowlach to poleciłaś mi Takinenę. Spotkałam się z Panią Basią w zeszłą niedzielę i muszę przyznać ze jest tak fajna jak mówiłaś. Wena jest przesłodka!!!!!!Oglądałam jej medale i nagrody i dostałam zaproszenie na "wymizianie" szczeniaczków które mają urodzić się 20.06. Dzięki za polecenie mi tej hodowli bo jest na prawdę super!Pozdrawiam Cię
Kasia i Sisi-którą miałaś szansę zobaczyć
IP Adres IP zloggowany
Julia_i_Fred
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #55 o: 15.05.2008 o 22:57:44 »

Dnia 07.05.2008 o 07:06:50, Piotrek pisze:
Julio, czy możesz podać konkretne namiary na "Twoją"szkółkę, jeżeli jesteś z niej zadowolona?

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie zauważyłam wcześniej tego posta. Chodzimy do Agility de Luks na torze partynickim we Wrocławiu. W zasadzie to bardziej klub niż szkółka sensu stricte. Prowadzą ją uznane zawodniczki Agility i Obedience, przy czym osobiście mogę polecić Danutę Woźniak, bo z nią akurat trenuję i bardzo sobie cenię wiedzę i doświadczenie w zakresie psich sportów. Do każdego podchodzi indywidualnie i jest naprawdę bardzo pomocna, nie ma dla niej problemu szkoleniowego nie do przejścia. Ale uwaga, jest też wymagająca, trzeba odrabiać zadania domowe  

Nie ma tam jednak psiego przedszkola itp. - to radziłabym zaliczyć najpierw gdzieś indziej, np. w Dog's Smile na Ludowej, choć mam co do nich mieszane uczucia. Z jednej strony sporo z teorii dominacji, ale nie trzeba poddawać się tamtejszej indoktrynacji , z drugiej fantastyczne metody pracy ze szczeniakami, hipersocjalizacja, dużo zabawy i świetne zajęcia miejskie. Chodziłam i uważam, że warto. Ostatnio koleżanka ze szczeniakiem robiła rekonesans we wrocławskich przedszkolach i nigdzie indziej nie widziała tak urozmaiconych ćwiczeń socjalizacyjnych. Dalsze szkolenie już nie jest super, bo i trenerzy nie tak doświadczeni i nie psi sportowcy. Ale duży minus dla tej szkółki za konotacje z Polskim Klubem Psa Rasowego.

Ja traktuję szkółki jak supermarket i z każdej jak dotąd czerpałam to, co mnie akurat interesowało, nie tracąc swoich poglądów na pewne kwestie. Bo żadna szkółka nie jest doskonała.

EDIT: Ale Ty Piotrku, jak właśnie zauważyłam, jesteś z Łodzi, więc moje wynurzenia na nic Ci się nie zdadzą   No trudno, może ktoś z Wrocławia skorzysta  
« Ostatnia Edycja: 15.05.2008 o 23:07:04 Zamieścił: Julia_i_Fred » IP Adres IP zloggowany

Julia & Fred
Achaja_i_reszta
Hovo-Spec

Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #56 o: 16.05.2008 o 08:41:12 »

[quote author=Klaudia_i_Dark link=board=jak_moj_pies;num=1204122212;start=45#53 date=05/15/08 o 18:45:41]

Oczywiście, że są   Jeśli tylko uzbiera się grupka, to myślę, że P. Kasia bardzo chętnie stworzy kurs  "o stopień wyżej"  

W związku z "duchem Fischera"  unoszącym się trwale nad Tulcami (zajęcia są jak najbardziej w porządku) dzwoniłam na Wolę i pani powiedziała, że kursów poprzedszkolnych nie ma Szkoda.... Do Tulec mamy jeszcze dodatkowo ponad 20km. Może po skończeniu PT uda się coś zmienić...
IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
Justa_25
Hovo-Gaduła

Spicemill Pink Cadillac

Gadu-Gadu: 32922574 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #57 o: 15.07.2008 o 15:08:36 »

Ja tak nie dokonca na temat... ale wciaz o szkoleniu.  
Mam mozliwosc szkolic psa u ludzi, ktorych nauczala i szkolila bezposrednio Jan Fennel. Co myslicie na temat metod szkolenia, jakie uznaje ta osoba?  
Ksiazki tego autora:
" Twoj najlepszy przyjaciel. Sekrety prawdziwej wiezi z psem"
" Zapomniany jezyk psow. Jak zrozumiec najlepszego przyjaciela czlowieka"
" Zapomniany jezyk psow w praktyce. Jak w 30 dni zbudowac prawdziwa wiec w praktyce".  

http://www.essexdoglisteners.com/whoarewe.htm
IP Adres IP zloggowany
atka
:-)

« Odpowiedz #58 o: 15.07.2008 o 17:21:02 »

A może zna ktoś kogoś w Jeleniej Górze kto zajmuje sie szkoleniem. Perspektywa dojazdów do Wrocławia trochę mnie przeraża  
IP Adres IP zloggowany
Julia_i_Fred
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #59 o: 17.09.2008 o 14:00:35 »

Muszę jeszcze dorzucić parę słów na temat moich doświadczeń ze szkółkami.

Moimi pierwszymi trenerami, jako totalna świeżynka w kwestii szkolenia psów, byłam zachwycona. W przedszkolu świetna socjalizacja, urozmaicone ćwiczenia itp. No i hiperpozytywnie, choć - jak się później okazało - to tylko taka otoczka. Bo wywalanie szczeniaków na glebę za kark było na porządku dziennym (ja po kilku razach odmówiłam). Jak również gnojenie się psów puszczanych w przerwach luzem i bez kagańców (nie wspominając o fakcie, że Fred jako 4-miesięczny bąbel dostał wpierdziel od bordera naszego trenera, bo "wszedł mu pod piłkę"  ). Obecnie na pewno już bym takiej formuły zajęć nie wybrała, bo przesocjalizowanie z psami też może się nieraz odbić czkawką.  
I ostatnia moja pretensja - głupie, bezsensowne wygaszenie tak modnego ostatnio na forum popędu łupu. Bo to szarpanie łepkiem takie dominacyjne, takie agresjogenne...   Tu wychodzi totalny brak wiedzy i doświadczenia w szkoleniu sportowym. Szkoda, że tak późno się o tym dowiedziałam.
Na fisherowską indoktrynację spuśćmy zasłonę milczenia.

Nie chcę tutaj nikogo szkalować ani wskazywać konkretne osoby czy szkółki, bo dla każdego co innego się liczy. Jeśli ktoś chce mieć po prostu grzecznego psa, a nie ma ambicji sportowych, to takie szkolenie może mu odpowiadać. Ja jednak dopiero z półtorarocznym psem odkryłam, co chcę robić, i trafiliśmy w odpowiednie ręce

Wiem, że Danusia (nasza trenerka) tego nie czyta, ale muszę jej podziękować za to, co wykrzesała ze mnie i mojego psa. Odkopała w nim to, co najcenniejsze, a niegdyś zatracone. Nikt nie potrafi tak rozkręcić KAŻDEGO psa. Dla mnie to czarodziejka.  Szkoda tylko, że nie jest pozorantem, choć kiedyś o tym myślała - mimo to fantastycznie rozkręciła Freda na szmatce. A o wspaniałej atmosferze Klubu, z wiecznie lejącym się szmapanem z okazji kolejnych wygranych przez Klubowiczów zawodów, inne szkółki chyba mogą tylko pomarzyć
Teraz wiem, że tak powinno było wyglądać nasze szkolenie od początku. Z dużym naciskiem na pracę indywidualną, a nie łażenie w kółko kilkunastu psów. Psiemu przedszkolu zawdzięczamy świetną socjalizację, ale to można też zrobić samemu. Szkoda, że człowiek na pierwszym psie popełnia tyle błędów, ale za to na nim uczy się chyba najwięcej...

To tyle z moich refleksji po wczorajszym fantastycznym treningu i nareszcie pochwale z ust trenerki  
IP Adres IP zloggowany

Julia & Fred
Strony: 1 2 3 4 5 6  ...  8 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.