Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
26.05.2020 o 15:08:42

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - testy psychiczne -


   Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   testy psychiczne
« Brak tematu | Następny temat »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: testy psychiczne  (Czytano 18231 razy)
AgaPa_i_Waszka
Hovo-Maniak
****

Zobacz Profil

Płeć: female   Posty: 682
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #225 o: 19.10.2012 o 22:07:16 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Gratulujemy Renacie i Bono, bardzo fajnie! Ja testy przechodziłam z Vascusiem 13 lat temu, więc wypowiadać się nie powinnam. W związku z tym milczę.  
IP Adres IP zloggowany
Ola Pasko
Hovo-Spec
*****Misza, Jaga, Miłka, Mojka, Bronka, Nellik i Beza

Zobacz Profil WWW E-mail

Płeć: female   Posty: 1244
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #226 o: 19.10.2012 o 22:57:44 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem


Dnia 19.10.2012 o 17:16:20, Gosia_i_Rocca pisze:
to ciekawe, zdający bez przygotowania, co piszecie.  
taki opis, że ktoś atakuje, a piesek sobie siedzi i na niego patrzy, wydawał mi się dziwny...
 
może ja sobie jakoś inaczej wyobrażam to ćwiczenie?
 
czy pozorant markuje atak na psa, czy tylko tak się koło niego kręci? czy naciera? macha pałką intensywnie czy ją trzyma sobie? coś woła, czy nie?  
a wy gdzie staliście w tym czasie?
ciekawa jestem czy są różnice w przeprowadzaniu tych testów pomiędzy oddziałami.x

Gosia, na testy wstęp jest wolny. Zawsze można pójść i popatrzeć. Idź, zobacz, nie jedenego a 20, 50 zdających psów na testach, a wtedy wyrobisz sobie własne zdanie. Tutaj na forum każdy z nas, kto zdawał, ma doświadczenia tylko ze swoim jednym, czasami dwoma psami. Czasami z czterema, ale z piszących chyba jestem jedyna poczwórna. Do tego się jeszcze naoglądałam innych.  
Testy, tak jak egzaminy są różnie przeprowadzane. Najwięcej do powiedzenia ma sędzia. Są sędziowie dokładni - mniej dokładni, bardziej lub mniej tolerancyjni, do wyboru do koloru. Atmosfera na placu też jest różna, ale to już bardziej zależy od organizatorów. Czasami sielankowa, a czasami tak napięta, że strach oddychać.  
Jaga z Miszą zdawali u sędziego tolerancyjnego, o bardzo dużym doświadczeniu. Jego opisy psów były trafne, choć przez mgłę pamiętam, bo to z 10 lat temu było, że wydawało mi się to wszystko proste (może więc mógł być ostrzejszy?).  
Miłka miała test jakiego nikomu nie życzę. Sędzia kazał ambitnemu pozorantowi tak długo nacierać na psa ciałem i pałka (tak, pałką!) w bezpośrednim kontakcie, aż ten zaatakuje albo się wycofa. Na tych testach siekiera w powietrzu wisiała, taka była gęsta atmosfera. Zdawała wtedy cudownego charakteru hovawartka, nigdy nie szkolona obrończo. Ona po prostu tak była zaskoczona tym bezpośrednim agresywnym atakiem, że położyła się brzuchem do góry, ale nie cofnęła się nawet na milimetr. Sędzia zaliczył jej na minimum.  
Mojka zdawała najbardziej wzorcowo, bo przy profesjonalnym pozorancie, który jest sędzią prób pracy, a oceniana była przez Przewodniczącego Głównej Komisji Szkoleniowej. Wszystko było poukładane, tu stoisz, tam patrzysz, idziesz dotąd, obracasz się itp., itd. To bardzo ulatwia zadanie przewodnikowi pod warunkiem, że się tym nie zestresuje. Atmosfera wokół i na testach była bardzo, że tak powiem, zdyscyplinowana. Te testy podobały mi się najbardziej, aczkolwiek pozwoliłam sobie podyskutować z sędzią po wszystkim, bo oceny prawie wszystkich zaskoczyły. Wtedy dowiedziałam się też z ust tych najbardziej kompetentnych, że psy do testów trzeba przygotować.  
 
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
----------------------------------------
https://www.facebook.com/TuPilnuje
AgaPa_i_Waszka
Hovo-Maniak
****

Zobacz Profil

Płeć: female   Posty: 682
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #227 o: 19.10.2012 o 23:18:39 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

A ja przepraszam Beatkę, że ją tu pominęłam w gratulacjach! Beata szczerze gratuluję!   Wybacz!  
Szczególnie, że poszłaś bez przygotowania!
 
Mój Vascuś tak jak pisze Ola, nie zareagował w ogóle obroną na atak czy pozorowanie ataku, też otrzymał jakieś tam minimum z ostrości czy lekko powyżej minimum, pozostałe elementy zaliczył super. Ale wtedy to psa kazali do drzewa przywiązać i w ogóle szkoda gadać. Poza tym zawsze uważałam, że Vascuś kompletnie nie ma w sobie żadnej umiejętności ataku, instynktu obrony, a przypadek sprawił i to całkiem niedawno jak bardzo się myliłam. A nigdy w życiu nie widział pozoranta. Zresztą trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno   chociaż to jest złe określenie, po prostu linia hodowlana, z której Vasco pochodzi nie była i nie jest przypadkiem.
IP Adres IP zloggowany
Faustus zwany Bono
Hovo-Spec
*****
Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 1133
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #228 o: 19.10.2012 o 23:21:09 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

U nas atmosfera była "zmęczona", czekaliśmy w tłumie psów ponad trzy godziny na testy. W słońcu, bo cienia nigdzie nie można było znaleźć. Poprzywiązywaliśmy psy do płotu i staliśmy obok, przed nosem przechodziły nam inne psy, nerwowo przejeżdżał pan z wózkiem takim klekocącym, pełnym złomu- miał brać udział w socjalu BH, ale nie wiedzial o której więc krążył, krążył też rowerzysta (też nie wiedział o której ma jeździć), uliczka wąska, pełno samochodów a z placu dobiegały odgłosy strzałów i trzaskania bata. Same testy-trudno mi określić czy profesjonalnie przeprowadzone. Strzałów było wiele bo i psów było trochę, więc sędzia musiał trochę postrzelać żeby zobaczyć reakcje wszystkich. Część z pozorantem podobna do opisywanej przez Hanię-pies przywiązany do słupa, ja najpierw pół metra od psa i pozorant energicznie przechodzący, wywijał pałką. Później stanęłam obok psa a pozorant markował atak na nas-nie było to może jakoś specjalnie gwałtowne jak w opisie Oli, ale też nie jakiś tam lajt. Czy coś krzyczał-nie wiem, bo mój pies juz się darł. Później chwycił rękaw i skupiliśmy się na "wydarciu" zdobyczy. Ta zmęczona atmofera po jakimś czasie stała się radosna bo sędzia wołał psy, czyli np. "Faustus" a w jednym przypadku zawołał właściciela z imienia i nazwiska. Pan niczym nie zrażony odparł "to ja będę teraz gryźć".
IP Adres IP zloggowany

http://picasaweb.google.pl/115742699099989897192/Bono#

Renata & Darek
Beata i Birma
Hovo-Maniak
****Birma Tesoro Mio i Majka

Gadu-Gadu: 1684785 Zobacz Profil

Płeć: female   Posty: 736
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #229 o: 19.10.2012 o 23:51:24 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

a mi z kolei sędzia kazał stanąć koło psa i nie zmieniałam pozycji ani w przypadku jak pozorant szedł na Birmę ani jak szedł na mnie.
Stanęłam gdzie mi kazano i czekałam co będzie.
Birma stała i patrzyła i tyle.  
Nie cofała się ale też nie atakowała.
Mnie trochę irytował ten brak organizacji , bo było ok 40 psów do różnych egzaminów i wg mnie chyba było możliwe , żeby organizatorzy przewidzieli jakieś przybliżone godz poszczególnych egzaminów .
A tak stałyśmy przy płocie i nawet na siku nie był gdzie odejść
 
Za gratulacje dziekujemy bardzo.
IP Adres IP zloggowany

Ania_M.
Hovo-Spec
*****SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 3769
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #230 o: 20.10.2012 o 18:54:45 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem


Dnia 19.10.2012 o 22:57:44, Ola Pasko pisze:

Zdawała wtedy cudownego charakteru hovawartka, nigdy nie szkolona obrończo. Ona po prostu tak była zaskoczona tym bezpośrednim agresywnym atakiem, że położyła się brzuchem do góry, ale nie cofnęła się nawet na milimetr. Sędzia zaliczył jej na minimum.

Być może sędzia kierował się tym, ze nie cofnęła ani na milimetr (może takie są wytyczne do oceniania - nie ustąpił) ... ale realnie - czy pies leżący na grzbiecie, brzuchem do góry może się przesuwać?  
Minimum, czy maximum  - ale zaliczyła...    - może być cudnym, kochanym psem rodzinnym, ale moim zdaniem do hodowli trafić nie powinna.
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
AnnaR
Hovo-Spec
*****Druzus z Atutowej zwany Dapciem [*] i Feniks TP

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 2182
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #231 o: 20.10.2012 o 19:13:47 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem


Dnia 20.10.2012 o 18:54:45, Ania_M. pisze:

może być cudnym, kochanym psem rodzinnym, ale moim zdaniem do hodowli trafić nie powinna.

Aniu, Ty znasz tę sukę? czy poznałaś ją przed chwilą, z opisu Oli?
IP Adres IP zloggowany

Dapciu, zawsze będziesz z nami http://www.vimeo.com/8063688
Ania_M.
Hovo-Spec
*****SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 3769
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #232 o: 20.10.2012 o 19:22:23 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Nie znam... a może znam, tylko nie wiem która to suczka.  
Z opisu Oli - ona napisała, że o cudownym charakterze. Moja interpretacja, że jak o cudownym charakterze, to mi się skojarzyło, ze miła, łagodna itd, może źle zinterpretowałam "cudowny charakter"? Może to byłą odważna, twarda, nieustępliwa   hovka (o tak, wtedy cudowna  ).
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
kacleo
Hovo-Spec
*****Kasia, Ussi, Boogie i Oscar The Cat

Gadu-Gadu: 32090421 Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 3210
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #233 o: 27.10.2012 o 18:34:25 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

USSI Las Ksiezniczek zdala dzis testy psychiczne  i tym samym spelnila ostatni warunek hodowlany (dunski Körung) klubu. Zaskoczyla mnie zupelnie niektorymi rzeczami, ale o tym juz w naszym watku i troche pozniej, jak mi palce i mozg odmarzna. Dodam jeszcze tylko, ze zdala z glansem , bo tylko z 5 uwagami na 32 dopuszczalnych, no i oczywiscie nie dostala ani jednej " czerwonej kartki", bo jedna juz powoduje niezdanie testu.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy - Kasia i Zwierzaki
http://cleohovs-hovawarte.dk/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/446179/Ussi-Las-Ksiezniczek
http://www.hovawart.pl/
Luk
Hovo-Spec
*****

Zobacz Profil E-mail

Płeć: female   Posty: 3708
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #234 o: 27.10.2012 o 20:08:25 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Kasiu.
Brawo Ussi
IP Adres IP zloggowany

" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
Hania.C
Hovo-Spec
*****


Tia ZWK*,Aira *i Allan Nadmorski Wicher ,Kudłaty

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 1448
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #235 o: 27.10.2012 o 21:21:45 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Gratulacje  
IP Adres IP zloggowany

http://www.hovawart.org.pl

Inka_Idriss_i_Arya
Hovo-Spec
*****Idriss i Arya

Gadu-Gadu: 3179844 Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 2240
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #236 o: 28.10.2012 o 20:05:02 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

gratki!!!!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy, Inka & Idrisska & Arya & SKARBY

http://www.working-dog.eu/dogs-details/388645/Idriss%20Chatka%20Zielarki/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/1027863/Arya-Tesoro-Mio
Hodowla hovawartów TESORO MIO http://www.tesoromio.pl
Faustus zwany Bono
Hovo-Spec
*****
Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 1133
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #237 o: 29.10.2012 o 08:35:20 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, bardzo jestem ciekawa jak wygląda taki test...
IP Adres IP zloggowany

http://picasaweb.google.pl/115742699099989897192/Bono#

Renata & Darek
Achaja_i_reszta
Hovo-Spec
*****Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 1434
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #238 o: 29.10.2012 o 09:02:05 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Cieszymy się z Wami
IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
Ania_M.
Hovo-Spec
*****SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

Płeć: female   Posty: 3769
Re: testy psychiczne
« Odpowiedz #239 o: 29.10.2012 o 15:06:02 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Kasiu - gratulacje dla Ussi, dla hodowczyni i Ciebie. W takiej właśnie kolejności
No i koniecznie odmarzaj szybciej i pisz. Bardzo jestem ciekawa jak wyglądają takie duńskie testy... aż 32 uwagi można dostać? I czerwone kartki? Chyba są rozbudowane w porównaniu z onaszymi obecnymi ZKwP?
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Brak tematu | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.