Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.11.2019 o 10:38:38

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - tropienie -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   tropienie
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: tropienie  (Czytano 5781 razy)
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

Re: tropienie
« Odpowiedz #15 o: 19.08.2004 o 17:04:04 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Oj Gabi,nie badz taka skromna!Kobity,jej piesior tak idzie po sladzie i to bardzo trudnym,dlugim,przez asfaltowe drogi,w upal i susze.Jestem pelna podziwu i wiem,ze to tylko systematyczna praca doprowadzi do bardzo dobrych rezultatow.Maria pokaze wam poczatki,reszta nalezy do was.I mimo,ze Maria wyjedzie ,na wszystkie wasze watpliwosci zawsze odpowie mailem.A tropienie hovkow to po prostu bajka.
Kasiu Mlynarczyk!Bedziesz przeciez juz w osrodku jutro,a tam masz swietne tereny do tropienia.Ja w ramach wolnego czasu(bo kociol przed zjazdem),sluze ci pomoca,podrzuce ci tez Gabrysie,a ta mala to alfa i omega!!!
Pozdrowka!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

Gadu-Gadu: 5506692 Zobacz Profil

« Odpowiedz #16 o: 19.08.2004 o 18:04:59 »

Marzena zrobila ze mnie eksperta.
Ale beda jaja jak popelnie jakas gafe.
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #17 o: 19.08.2004 o 18:48:12 »

Niunia,gafa zdarza sie kazdemu.A takiemu ekspertowi jak ty gafa jest do wybaczenia.Czy ty widzialas ludzia,ktory jest nieomylny?
Jedz z Bogiem jutro na to sympozjum do Poznania,opowiesz co mowili o OB i reszte szczegolow.
Szerokiej drogi,odezwij sie w niedziele.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 o: 23.08.2004 o 06:55:48 »

Mario, gdybys mogla udzielic mi informacji:
czy slad (generalnie) jest trudniejszy po drodze szutrowej czy po asfalcie?
Bo nie wiem czy to co robi moj pies jest normalne,czy procentuja bledy z przeszlosci?
Gaby
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #19 o: 23.08.2004 o 14:50:39 »

Gabi!W sobote i niedziele byly u mnie Beata z goldenami i Ewa z briardka i rotweillerka.Sprawdzaly teren na slady,dlugo ich nie bylo,wiec poszlam z czterema psami na poszukiwania.Wrocilam do domu,a te artystki wrocily z reklamowkami grzybow i stwierdzily,ze tereny sa extra.Mala briardka padla jak kawka,bo to jeszcze dziecko,choc nie byle jakie ,bo rodem z Francji.Ale jest swietna.Bedzie tez na zjezdzie choc nie ma nic z hova.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #20 o: 01.09.2004 o 10:30:04 »

Proponuje przerzucic watek tropienie do  JAK MOJ PIES NAUCZYL SIE...
wtedy podyskutujemy troche bardziej technicznie.
A tereny swoja droga rewelazcyjne. Mysle, ze uda nam sie na nich zorganizowac (moze na wiosne?) zjazd tylko pod katem tropienia. Wtedy bedzie czas i na teorie i na praktyke i sprobowanie roznych zabaw wechowych
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Ola Pasko
Hovo-Spec

Misza, Jaga, Miłka, Mojka, Bronka, Nellik i Beza

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #21 o: 24.09.2012 o 21:25:24 »

Chciałam napisać coś w temacie tropienia i zobaczcie, jaki wątek odkopałam! Był na ostatniej stronie w tym dziale. Swoją drogą to wstyd, chyba, że gdzieś przeoczyłam bardziej aktualny. Ale skoro już wyciągnęłam go na wierzch, to zobaczcie, kiedy został tu napisany ostatni post. Osiem lat temu!!!! Mój Boże, osiem lat! Że Maria tropiła wtedy, to nie dziwne. I ja już też wąchałam z Jagą i Miszą (ale ile się od tego czasu nauczyłam!!!). Hej, stara gwardia, a pamiętacie Gaby? A Marzenę?? Jest i Mała Ola, która potem została hodowcą Individuality i Kasia z Jamalem, aktualna Żabkowa! I nawet Sara znad Wielkiego Kanału jest, wtedy prężnie udzielająca się ze swoimi psami. Ten wątek powstał, tak mi się wydaje, jakoś tak krótką chwilę po pierwszym Klubowym Zjeździe Hovawartów w Rostołtach, właśnie u Marzeny. Byłyśmy tam wszystkie. Jakie stare czasy! Może powspominamy troszeczkę?
A wracając do tematu tropienia, to chciałam się publicznie pozachwycać fantastycznymi orankami, które mam w pobliżu domu. Jeszcze nigdy nie miałam tylu hektarów pól równych jak stół, bo wybronowanych idealnie (chyba specjalnie na cześć Bronki), pięknych, nie suchych i nie mokrych, o idealnej wilgotności, tak, że ślad buta jest ciut ciemniejszy od tła, że się  nie kurzy, ani że buty z poprzyklejanym błotem nie ważą po tonie każdy. Takie zbronowane pola po horyzont, z błękitnym niebem i jesiennym rześkim ciepłem, albo równie fajnym szarym niebem i wilgocią wieczoru. No marzenie! Schodzę ze śladu i już mi się chce iść na następny. A Brona tropi w bronach, że aż dusza rośnie. I kto by przypuszczał, że osiem lat minie, a ja będę coraz bardziej zachłanna w tym tropieniowym temacie? Może to przychodzi z wiekiem, co? Tak zamiast...
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
----------------------------------------
https://www.facebook.com/TuPilnuje
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #22 o: 24.09.2012 o 22:06:07 »

Miło Olu, że mnie jeszcze pamiętasz Super, że tropisz ze swoim psem. Ja też jestem wierna tej dyscyplinie, choć psy już inne, czasu brak więc i efekty nie takie jak kiedyś...
Pozdrawiam
Gaby
IP Adres IP zloggowany
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #23 o: 24.09.2012 o 22:18:48 »

Cześć, Gaby No proszę, uderz w stół....

A ty, Olu, brałaś coś? Prócz bron i smaczków na ślad? Bo gadasz, nie obraź się, ale jakbyś na ostrym ciągu była
Wracając jednak do  meritum: nie wiem, czy już się chwaliłam, ale mam nowy "sprzęcior", który zaprezentuję przy najbliższej okazji, jeżeli takowa się trafi.
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Ola Pasko
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #24 o: 24.09.2012 o 22:50:43 »

Gabrysia, nie wierzę! To się nie mogło wydarzyć, że Ty tu i teraz! Ale niespodzianka!!! Dzięki, że się odezwałaś.
A Ty się Ewa nie czepiaj, tylko szacun dla weteranów łąk i oranek. Bo jak myśmy z Gaby tropiły, to Bojar właśnie się rodził, że nie wspomnę o Viedźmie. Ale przyznaję, że nadrobiłaś zaległości, więc zapraszam na jaworzańskie oranki, gdzie obiecuję pozachwycać się Twoim "sprzęciorem" w akcji.

IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
KasiaR
Hovo-Spec

REDA Animagus i CZUJNA z Połomskiego Uroczyska

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #25 o: 24.09.2012 o 23:16:44 »

Przepraszam, troszkę się wtrącę  ...

Dnia 24.09.2012 o 21:25:24, Ola Pasko pisze:
A wracając do tematu tropienia, to chciałam się publicznie pozachwycać fantastycznymi orankami, które mam w pobliżu domu. Jeszcze nigdy nie miałam tylu hektarów pól równych jak stół, bo wybronowanych idealnie (chyba specjalnie na cześć Bronki), pięknych, nie suchych i nie mokrych, o idealnej wilgotności, tak, że ślad buta jest ciut ciemniejszy od tła, że się  nie kurzy, ani że buty z poprzyklejanym błotem nie ważą po tonie każdy. Takie zbronowane pola po horyzont, z błękitnym niebem i jesiennym rześkim ciepłem, albo równie fajnym szarym niebem i wilgocią wieczoru. No marzenie!

Opis zaoranych pól cudny , a muszę się pochwalić, że i u mnie ostatnio jest w czym wybierać !

Choć do "starej gwardii" nie należę, a w tropieniu stawiamy z Redą zaledwie pierwsze, nieporadne kroczki, to przyznaję, że jest to wciągające zajęcie, do tego stopnia, iż jadąc rano do pracy oceniam mijane pola, łąki pod względem "przydatności" do deptania śladu   ...  Też tak macie?
IP Adres IP zloggowany

http://www.working-dog.eu/dogs-details/966031/Reda-Animagus
http://en.working-dog.eu/dogs-details/2480135/Czujna-z-Po%C5%82omskiego-Uroczyska
http://www.hovawartzuroczyska.pl/
Ola Pasko
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #26 o: 24.09.2012 o 23:18:05 »

Gaby, to jeszcze raz ja. Nie złość się o imię. Proszzzz! Zmieniłabym, ale nie ma edycji. Oczywiście pamiętam Twoje imię i nawet nazwisko, a to napisałam tak z rozpędu.

IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

Re:  tropienie
« Odpowiedz #27 o: 24.09.2012 o 23:28:36 »

Dnia 24.09.2012 o 23:16:44, KasiaR pisze:
Też tak macie?
Miałybyśmy, gdybyśmy jeździły do pracy. A jako, że nie jeździmy do pracy to mamy tak wtedy, gdy jedziemy nie jadąc do pracy
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Ola Pasko
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

Re:  tropienie
« Odpowiedz #28 o: 24.09.2012 o 23:57:09 »

Dnia 24.09.2012 o 23:16:44, KasiaR pisze:
jadąc rano do pracy oceniam mijane pola, łąki pod względem "przydatności" do deptania śladu   ...  Też tak macie?

Kasia, tak się rozemocjowałam tym starym wątkiem, że przeoczyłam Twój wpis!  
Oczywiście, że tak mam. Gdziekolwiek jadę, patrzę na pola, a jak jadę z kimś komentuję na głos to, co widzę, oczywiście pod kątem przydatności do wydeptywania śładów. Rzadko wtedy jestem rozumiana, wiem o tym, no chyba że jadę z Ewą.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #29 o: 25.09.2012 o 12:05:45 »

Olu! Ależ oczywiście, że się o imię nie złoszczę .  
Swoją drogą to fajny kawał historii ten 2004 rok. Miło się to czyta. Naszła mnie też taka refleksja, ileż to Maria Kuncewicz zrobiła dobrego dla tropienia w Polsce. Patrzcie ile osób po tylu latach nadal zajmuje się tropieniem użytkowym! Widzę, wielu pasjonatów w hovawarcim świecie. Ale ile też osób z innymi psami tropi. Sama "zaraziłam" tym sporo owczarkarzy i posiadaczy terierów. To naprawdę jest fajna zabawa. Polecam każdemu. Myślę, że gdyby nie Maria ze swoją wiedzą, służąca każdemu radą i pomocą, nie byłoby tylu nas. Pewnie garstka układałaby ślady jak IPO i na tym by się skończyło.
Pozdrawiam
IP Adres IP zloggowany
Strony: 1 2 3 4  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.