Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.11.2019 o 10:26:19

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - tropienie -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   tropienie
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: tropienie  (Czytano 5779 razy)
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

Gadu-Gadu: 5506692 Zobacz Profil

tropienie
« o: 17.08.2004 o 17:48:14 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

A mozeby zorganizowac intensywny kurs tropienia?Sporo osob jest tym zainteresowanych, a hovawart to przeciez uzytkowa rasa. Chetni do organizacji tez sa.Tylko blagam nie na dwa czy trzy dni, bo to troche malo. Poprostu poswiecic kilka dni na tropienie bez innych dyscyplin, a na koniec kursu mini zawody sprawdzajace umiejetnosci psa i przewodnika.
a moze ktos ma lepsze pomysly? prosze o korekty mojej wizji. Gaby
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

Re: tropienie
« Odpowiedz #1 o: 17.08.2004 o 18:00:24 »

Gabi,ja juz napisalam,ze ja bardzo chetnie.Mnie bardzo interesuje slad uzytkowy,ale ja bez ciebie i Marii nic nie zrobie.Mysle,ze w tym roku juz nie damy rady,chociaz ja jestem do dyspozycji.Jak tylko wroce ze Stanow,mam czasu niemalo.Ale skoro pisalas o wiosnie to trzeba to skonsultowac z Maria,ok?
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 o: 17.08.2004 o 18:07:07 »

Mysle ze jesien jest rownie dobra pora na tropienie.Najwazniejsze jak Maria  z czasem.trzeba sie za to spotkanie ostro wziac bo plany sa od 2002 roku tylko jakos spotkania wciaz nie ma a tereny przeciez mamy swietne , a ja pojade nawet na drugi koniec Polski
Gaby
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #3 o: 17.08.2004 o 18:21:23 »

A ty malenka juz bys chciala na drugi koniec Polski!Podrozniczka sie znalazla.A sciagniemy Marie sila do mnie i juz.Przeciez u nas jest duzo chetnych w tych dalekowschodnich terenach.
Ale jak ci wypali cos jak bedziesz na Mistrzostwach swiata w IPO we Francji,to co?Albo zbajeruje cie jaki Francuzik,tylko musi lubic psy,ok?
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #4 o: 17.08.2004 o 18:24:54 »

Pisze tak o tych podrozach,bo ja juz patrzec na kierownice nie moge.Jak zrobisz prawo jazdy a ze mnie pasazera,to jade na trzeci koniec Polski.Albo przywiez z tej Francji fajowego kierowce i jadziem gdzie tylko zechcesz.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 o: 17.08.2004 o 19:44:47 »

Francuzi? jesli sa tacy, jakich poznalam dzieki Marii to tak. Pod warunkiem ze nie wyjdzie to, co teraz "krece".
Jest nas na tych kresachwschodnichsztuk 3! Razem damy rade.
Gaby
IP Adres IP zloggowany
Ola Pasko
Hovo-Spec

Misza, Jaga, Miłka, Mojka, Bronka, Nellik i Beza

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #6 o: 17.08.2004 o 23:05:32 »

Aaale się pogubiłam w tych hovawarcich trendach. Raz modne hovy sportowe, raz nowofundlandzie, ale regułą jest, że zawsze te zaprzyjaźnione;-) W czasach Benka Hoover by się nie wypromował, albo Benek... mam nadzieję, że obydwa w spółce z Wojmirem sikają na te mody i mądrości. W końcu są  rodziną;-)))))))))

Wybaczcie tę mała dygresję, już skupiam się na temacie własciwym, czyli TROPIENIU!
Gabrysia - ja mieszkam na drugim końcu Polski! Więc przyjeżdżaj! Tak bardzo brakuje mi kompana do śladów.  Dobry deptacz i dobry pies to zestaw doskonały. Z braku deptacza radzę sobie sama śladem własnym, a, że hovy maja super nosy, ostatnio przkonuję się coraz częściej.
Kilka dni temu, w przerwie między ulewami, postanowiłam zrobić ślad z Miszą. Niebo groźnie ciemniało, ale miałam nadzieję, że zdążę. Niestety, nim minęła godzina, lunęło jak z cebra. Padało solidnie z drugą godzinę. Już pogodziłam się z tym, że fatygowałam się z deptaniem na darmo, ale bardzo szkoda mi było pozostawionych na śladzie przedmiotów. Więc mimo małej wiary w ich odnalezienie, wyszłam z Miszą na ślad. I tu mnie mój pies miło zaskoczył. Poszedł po śladzie jak po sznurku, znajdując każdy z czterech przedmiotów . Wiem, że wilgoć wzmacnia zapach, więc najlepiej ślad układać rano lub wieczorem, kiedy jest rosa. Ale to był potop, zmywający nawet zajęcze bobki;-)!
Dwa dni później Misza na śladzie prawie nadepnął zająca, więc musiałam chwilę studzić jego emocje i gdzieś przeoczyliśmy jeden przedmiot. Robiło się już ciemno, więc mimo wspólnych poszukiwań, nie udało nam się go znaleźć. Zresztą Misza niechętnie się już koncentrował, widocznie w głowie miał pełno szaraków. Wtedy pomyślałam o drugim hovawarcim nosie - Jadze. Oj, dawno Jaguśka nie pracowała na śladzie. Widocznie zatęskniła za nim bardzo, bo już po ciemku i na zadeptanej łące, pięknie odtworzyła linię śladu, znajdując przedmiot. Oczywiście nieprzepisowo wzięła go w zęby i wykonała taniec szczęścia, a ja z nią. Zaznaczanie szybko jej przypomnę. Najważniejsze, że Jaga pamięta, do czego służy nos po komendzie "szukaj".  
Jestem pewna, że nie tylko moje psy robią takie miłe niespodzianki. Jeżeli jednak któryś hovek nie robi miłych niespodzianek, prawdopodobnie nie ma do tego okazji, bo super nos ma na pewno!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
----------------------------------------
https://www.facebook.com/TuPilnuje
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 o: 18.08.2004 o 12:49:44 »

Mysle, ze psu znacznie latwiej tropic nawet po duzej ulewie niz w nawet delikatnym upale.
Co do deptaczy:dam ci pewna rade ( z wlasnego doswiadczenia, zebys nie musiala odkrecac potem psa)
moj pies przez dluzszy czas mial tylko  2 deptaczy mnie i moja znajoma.Po kilku miesiacach,w momencie gdy ja ulozylam slad wlasciwy,a moja znajoma przciela go zwodniczym pies zaczal tropic moj slad a w miejscu przeciecia zmienil sciezke na zwodnicza i tak by pewnie skonczyl, gdyby nie moja interwencja.
Moj wniosek: pies przyzwyczail sie do obu zapachow na tyle ze nie robilo mu to zadnej roznicy za ktorym zapachem podaza. Natomiast przy wprowadzeniu nowego deptacza i czestszych zmianach osob problem sam zniknal.Poprostu pies sie szybko zmechanizowal. Skoro raz slad wlasciwy byl moj a raz kolezanki to dlaczegoby nie polaczyc ich obu? A swoja droga ciekawe co na to Maria?
Gaby
IP Adres IP zloggowany
Sara
Hovo-Gaduła

Sara i hovki

Gadu-Gadu: 10368673 Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #8 o: 18.08.2004 o 14:04:56 »

My również jesteśmy za. W końcu byłoby z kim poćwiczyć, bo samemu jest trochę nudno. Ważny jest jednak termin i odpowiednie miejsce.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy Sara i cała banda "znad Wielkiego Kanału" tj. Nemesis, Eunice, Pirania, Iris, Ryga, Lancelot, Helios, maleńka Cynthia i na zawsze w naszej pamięci Cynthia Safe CS
www.hovawarty.pl.tl
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #9 o: 18.08.2004 o 16:55:51 »

Sluchajcie,termin wstepny na tropienie jest ustalony na pazdziernik-listopad.To wszystko zalezy od Marii mobilnosci,mojego przyjazdu zza oceanu,a takze Olka modl sie zeby nasza malenka po Mistrzostwach Swiata w IPO we Francji,nie osiedlila sie tam na dluzej.Montujemy ekipe na Poznan na OB,pomysl o tym.Swietnie Sara,ze tez jestes chetna,bo te nosy naprawde warto wykorzystac.Moja Berta idzie jak burza,uwielbiam patrzec jak ona pracuje.A po nawet duzej ulewie slad jest o wiele prostszy niz w spiekote.
Poniewaz mieszkamy w roznych rejonach Polski,trzeba bedzie ustalic jakies miejsce.Do mnie w kazdym razie zawsze mozecie przyjechac.tymbardziej,ze slady sa na moim terenie prywatnym i nikt was nie przegoni.Ale na zjezdzie omowimy to.
pozdrawiam
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 o: 18.08.2004 o 20:23:47 »

Bardzo sie ciesze ze Sara sie do nas przylaczyla.Co do terminu i miejsca przypuszczam, ze wstepnych informacji bede mogla udzielic juz na zjezdzie.
Gaby
IP Adres IP zloggowany
Mel_Gibson
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #11 o: 18.08.2004 o 22:16:04 »

My tez, my tez!! chcemy tropic, bo robimy to codziennie od 6.00 do 7.15, na pieknej laczce, nie zawsze z sukcesami, ale jest juz ich wiecej niz porazek. Zasmakowalismy tropienia uzytkowego w Niewierzu i chcemy replay.

pozdrawiamy Kasia i Basia
IP Adres IP zloggowany
mala_ola
Hovo-Gaduła

mała Ola i mała Bounty :)

Gadu-Gadu: 7902158 Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #12 o: 18.08.2004 o 22:31:17 »

My też, my też chcemy tropić!   tyle że jesteśmy.... zieloni   ale możemy się spróbować nauczyć   o ile.... tata pozwoli  
IP Adres IP zloggowany
kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #13 o: 19.08.2004 o 01:47:00 »

Och tropienie... Co prawda my też jesteśmy praktycznie zieloni, gdyż naukę rozpoczeliśmy nie spełna miesiąc temu, ale to jest jedna z rzeczy, które mój piesek lubi najbardziej;) więc my również sie piszemy
Mała Olu jeśli będę mieć po drodze(bo chyba jeszcze miejsca nie ustalono, ale jesli polodnie to niema sprawy) to Cie zabiore ze sobą
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 o: 19.08.2004 o 06:41:56 »

Nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze, ze mam komu organizowac takie zjecia! To ze niektorzy sa zieloni to z pewnego punktu widzenia..........zaleta - lepiej sie ksztalcic pod okiem fachowca (Marii) niz tak jak ja metoda prob i bledow. Marie poznalam w 2002 roku, a tropie dosc regularnie od 1998! Cztery lata odkrecania bledow! Ale nie jest tak tragicznie. Dzis (tropie 2 razy w tygodniu, od 5.00 do 6.00 za kazdym razem na innych terenach) moj pies calkiem niezle poszedl po sladzie ulozonym na betonie( szedl "w jodelke" choc pogoda byla bezwietrzna), a mial problem z zakretem pod katem ostrym i odnalezieniem malenkiego przedmiotu,ktory polozylam przy samym krawezniku. Ale i tak jestem z niego dumna, ze pomimo tylu utrudnien sprawia mu to przyjemnosc.
Gaby
IP Adres IP zloggowany
Strony: 1 2 3  ...  6 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.