Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.11.2019 o 12:05:34

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43539 razy)
fish
Hovo-Gaduła

Zobacz Profil WWW E-mail

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #90 o: 29.11.2004 o 21:43:02 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Dnia 29.11.2004 o 18:21:24, Muszka pisze:
Z ta pileczka za, czy w kwadracie cwiczylysmy, ale... mialysmy problemy z zatrzymaniem  

Mozesz sprobowac w ten sposob.

1. Zostaw Locie na 20 krokow, przywolaj, jak przebiegnie 10 krokow wydaj komende na zatrzymanie (my mamy stop) i jednoczesnie natychmiast unies w gore reke z pileczka i rzuc w nia (mimo, ze sie nie zatrzyma za pierwszym razem). Staraj sie rzucac zawsze w albo za psa, zeby nie zachecac do robienia kroczkow w Twoja strone. Powtorz 3 razy, za 3 razem stanie jak wryta.

2. Cwicz to na spacerach - suka biega sobie luzno przed Toba a Ty nagle wolasz STOP, jak sunia sie zatrzyma to rzuc jej pileczke z oddali. Innym razem mozesz przetrzymac ja w tym zatrzymaniu i podejsc do niej i nagrodzic jak stoi bez ruchu.

3. Polacz STOP z wysylaniem do przodu na przyklad w ten sposob. Zostaw Locie a sama odejdz nma 20 krokow i udaj, ze kladziesz tam pileczke. Wroc i wyslij sunie do przodu i postaraj sie zatrzymac ja w polowie odleglosci. Jesli sie zatrzyma, rzuc pileczke w nagrode. Jesli sie nie zatrzyma to nie dostanie zadnej nagrody bo nic na nia nie czeka.  

4. Jesli w koncu uda Ci sie zatrzymac Locie w drodze do pileczki mozesz to polaczyc z kwadratem, czasem pozwalajac jej przebiec przez kwadrat do pileczki bez zatrzymania (wzmacniasz predkosc) a czasem zatrzymujac ja komenda i po wykonaniu zatrzymania, zwalniasz ja kliknieciem albo slowem "dobrze" zeby sobie pobiegla po te pilke.

Mozesz czasem tez nagradzac rzutem od siebie, ale nie zbyt czesto i tylko wtedy, jesli druga pileczka jest za kwadratem - zeby nie tracic motywacji do biegniecia do przodu.

Mam nadzieje, ze nie namieszalm CI za bardzo.  

Pamietaj, ze nagroda przyciaga psa jak magnes i cala sztuka szkolenia to odpowiednio zreczne manipulowanie tym magnesem

Cytat:
stwierdzilam, ze zrobie tak jak zrobilam, bo... chcialam, zeby troche "pomyslala", i wydawalo mi sie, ze powoli zaczela "kumac" ... ech...

Jak najbardziej zaczela kumac, ze jesli pileczka jest u Pani to po cholere biec do kwadratu... ;-D

Cytat:
naprawde za kazdym razem robila gorzej
nic... musze cos z tym zrobic, dziekuje za obiektywne spojrzenie na moja radosc z... "postepow"

Marta, ja tez probowalam uczyc kwadratu dokladnie tak samo jak Ty, dlatego w tej chwili zachowanie Lotty jest dla mnie takie oczywiste, bo Wolga zachowuje sie identycznie.

Cytat:
Poglaskania dla Gifka i Wołgi

Wzajemnie dla Loci!

fish
IP Adres IP zloggowany

Sklepik: www.petshop.prv.pl
fish
Hovo-Gaduła

Zobacz Profil WWW E-mail

Re: Obedience - kwadrat
« Odpowiedz #91 o: 29.11.2004 o 21:53:30 »

Dnia 29.11.2004 o 18:55:07, Muszka pisze:

ech... bo ja bym chciala "juz" obiecuje poprawe!!! Przestane filozofowac, i przestane wymagac od Lotty, zeby filozofowala ale fakt, to jest moj problem: za duzo mysle

Nie "za duzo myslisz" tylko za szybko chcialabys miec ostateczne zachowanie A tu trzeba uczyc kawaleczek po kawaleczku.

Wiesz dlaczego Locia pobiegla tak chetnie za pierwszym razem, prawda? Bo myslala, ze cos jej zostawilas w kwadracie.  

Cytat:
ale... wierzycie w nas, prawda?

Wierzymy to malo powiedziane. Juz od dawna jestesmy z Was bardzo dumni!  

fish
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Kwadrat, zatrzymanie i inne
« Odpowiedz #92 o: 29.11.2004 o 22:53:58 »

My tez jestesmy z was bardzo dumne.  No i jestescie pierwsza para hovciowa, ktora zaczela cwiczyc obedience. Inni beda sie uczyc na waszych bledach....
A problemem w kazdym szkoleniu jest to, ze sie chce wszystko za szybko. I wszystko od razu. A trzeba uczyc poszczegolnych ELEMENTOW. Naprzod, zatrzymanie, waruj to zupelnie rozne cwiczenia, ktore musza byc uczone niezaleznie i mozna je laczyc jak sa opanowane kazde z osobna
Trzymam za was kciuki i piszcie o problemach. Razem napewno je szybciej rozwiazemy
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #93 o: 29.11.2004 o 23:16:15 »

Ja tez wierze!! bedzie dobrze!! A wiesz Marta co jest w Tobie najlepsze? ze sie nie poddajesz... a to jest bardzo wazne w pracy (nie tylko z psem ale i w zyciu). Uczylam sie o tym na przedsiebiorczosci
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #94 o: 29.11.2004 o 23:18:00 »

A i jeszcze: para Hovciowa to jest Lotta i Marta? bo jezeli tak to Mario nie masz racji... A Marzena i Berta? one tez przeciez cwicza...
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

fish
Hovo-Gaduła

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #95 o: 30.11.2004 o 01:36:41 »

Dnia 29.11.2004 o 18:21:24, Muszka pisze:
hmm... "zrobilam to", bo wlasnie chcialam, zeby ona sama doszla do tego o co chodzi, a nie zeby to bylo takie... "bezmyslne".  

Wiesz Marta, dalas mi do myslenia na caly wieczor, ale chyba juz rozumiem o co Ci chodzi.

Fajnie jest widziec, jak pies sam "kombinuje", jak wiesz, nazywa sie to "ksztaltowaniem" i jest jednym z najsilniejszych plusow klikera. Uzyskane zachowanie jest bardzo trwale, pod warunkiem, ze proces ksztaltowania bedzie przeprowadzony precyzyjnie (odpowiedni timing klikniec, odpowiednie podwyzszanie kryteriow).

Mozna uczyc kwadratu ksztaltujac w ten sposob, ze w srodek kwadratu wstawiasz cos co bedzie "targetem" i klikasz psa za dotykanie tego nosem. Zaczynasz w odleglosci 2 krokow, i codziennie cofasz sie o jeden krok. Byc moze, przy wielkiej cierpliwosci i konsekwencji uda CI sie dojsc do 25 krokow, mialabys wowczas bardzo dobrze utrwalone wykonanie tego cwiczenia. Przynajmniej tak to wyglada w teorii.

Z drugiej strony, czy w takim zmudnym dopracowywaniu jednego zachowania jest cos z tego piekna "samodzielnego myslenia psa"? Mi raczej wyglada to na "mechaniczne programowanie"

Teraz to chyba juz calkowicie namieszalam Ci w glowie   Sobie z reszta tez  

fish
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #96 o: 30.11.2004 o 09:52:13 »

Dnia 30.11.2004 o 01:36:41, fish pisze:

Z drugiej strony, czy w takim zmudnym dopracowywaniu jednego zachowania jest cos z tego piekna "samodzielnego myslenia psa"? Mi raczej wyglada to na "mechaniczne programowanie"

fish

IP Adres IP zloggowany

M+S+H
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Kwadrat i samodzielne myslnie
« Odpowiedz #97 o: 30.11.2004 o 09:54:52 »

przepraszam, uciekl mi cytat
Komentarz:
Czyli doszlas do moich wnioskow. W OB nie ma wiele miejsca dla psa na samodzielne myslenie. jak chcesz, zeby myslal to wezcie sie za tropienie uzytkowe
Pozdrowienia
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #98 o: 30.11.2004 o 21:51:59 »

ojej... dziekujemy widze, ze poruszylam forum
Dziekuje za dokladne wyjasnienie roznych metod... teraz musze sie w koncu zdecydowac na jedna i byc jej wierna... bede informowac na biezaco i... przestane myslec, ze Lotta ma myslec  
"Inni beda sie uczyc na waszych bledach.... " (pisala Maria) miedzy innymi dlatego pisze tak... "publicznie" moze dzieki temu ktos nie bedzie popelnial tych samych bledow naprawde bardzo dziekujemy za pomoc, bez Was byloby duuuzo gorzej...  
nie poddamy sie, nie! Na pokazie dla sedziow, pewna osoba powiedzial mi, ze przy drugim psiaku na pewno bedzie latwiej, ale ja postaram sie zeby "juz" z Lotta bylo SUPER!
tropienie... hmm... kuszaca propozycja (dla Lotty na pewno, bo bardzo to lubi, na swoj amatorski sposob)
to, ze w nas wierzycie... dodalo mi sil
Pozdrawiamy Poglaskania dla wszystkich psiakow!
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #99 o: 02.12.2004 o 17:25:35 »

Obiecalam, ze bede pisac, wiec... juz pare dni minelo. Cwiczymy osobno zatrzymanie i bieg do kwadratu.  
-"STOP" zostawilam Lotte, odeszlam, zawolalam i w polowie drogi krzyknelam "STOP", rzucilam pilke, slad po hamowaniu byl imponujacy powtarzamy to po trzy razy podczas kazdego cwiczenia...
-"KWADRAT" klade pilke za kwadratem i wysylam ja do przodu... pare razy miala problemy z "wysiedzeniem" podchodzilam, a ona JUZ biegla taaak...
ale chcialam napisac o tym co zrobila dzisiaj: polozylam pilke za kwadratem, wrocilam, wydalam komende "KWADRAT", Lotta oczywiscie pelen bieg do przodu, jak przebiegala przez kwadrat powiedzialam "dobrze" i... zatrzymala sie i ze zdziwieniem na mnie popatrzyla jak zorienotowala sie,ze ja pilki nie mam, wlaczyla nosek

A! Jeszcze cos... zaczelam jej wydawac komendy bardziej "radosnym, piskliwym" glosem... bedzie latwiej udawac "normalnosc" na zawodach a poza tym zauwazylam, ze dobrze to na nia dziala
Pozdrawiamy!
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Lotta i Kwadrat
« Odpowiedz #100 o: 02.12.2004 o 19:25:17 »

Brawo
Tylko spiesz sie powoli, zebys nie przedobrzyla. >laczyc elementy mozesz dopiero jak sa doskonale opanowane, a to zabiera sporo czasu
Trzymamy kciuki
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #101 o: 02.12.2004 o 21:35:37 »

Postaram sie nie popsuc  

Poglaskania dla Louli
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #102 o: 05.12.2004 o 13:46:31 »

W sobote bylam na szkoleniu, powiedzialam Eli-Azir o tym na co w koncu sie zdecydowalam, i... troszke mnie "przystopowala"  
stwierdzilam, ze napisze o tym, zeby ktos nie popelnil tego bledu... Ela-Azir uswiadomila mi, ze nie moge "stopowac" jej za czesto, bo moge ja "spowolnic" przy komendzie "do mnie". Ja juz od poczatku, kiedy uczylam jej "stopu" wolalam ja inna komenda niz "do mnie"... ale tak jak mowila Ela, lepiej "stopowac" Lotte raz na jakies piec przywolan...  
pisze oczywiscie o jednej z paru mozliwosci zatrzymania jej na "STOP", bo przeciez nie zawsze to musi wygladac tak, ze zostawiamy psa, odchodzimy, i wolamy...
hmm... namieszlam
« Ostatnia Edycja: 05.12.2004 o 13:48:27 Zamieścił: Muszka » IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Stop
« Odpowiedz #103 o: 05.12.2004 o 18:34:41 »

masz racje, ze nad STOP nalezy pracowac nie tylko przy przywolaniu. Moze byc rownie dobrze przy wysylaniu naprzod, czy w czasie jakiegokolwiek innego biegu (nie po aport tylko). Zawsze nagradzaj pileczka, rzucona do tylu psa, zeby go zachecic do zatrzymania i szukaniu nagrody z tylu, a nie do przesuwania sie naprzod.
Pamietaj nigdy w tym samyùm czasie nie pracujesz nad precyzja i szybkoscia, a szybkosc jest najwazniejsza
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #104 o: 09.12.2004 o 17:36:50 »

Lotta jest... "smieszna" ja sie staram, oddzielam "STOP" od "KWADRATU"... a ona? "Sama to laczy"... ja wysylam ja do kwadratu, jak jest w srodku, mowie "dobrze", a Lotta... staje patrzy na mnie i biegnie po pilke dopiero jak powtarzam "dobrze" a poza tym zauwazylam, nie wiem czy to zbieg okolicznosci, ale jak dostaje pileczke i jest "chwilowo wolna" to... biegnie do kwadratu, albo przez niego przebiega...  
a aport wechowy? Hmm... obecnie jestesmy na etapie "wystarczy, ze podrzuce?"... i tak sobie podrzuca, az uda mi sie zlapac patyczek zanim nim podrzuci
Pozdrawiamy
IP Adres IP zloggowany

Strony: 1 ... 5 6 7 8 9  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.