Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
13.11.2019 o 05:22:37

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43504 razy)
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #75 o: 15.11.2004 o 18:52:34 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Na pewno bedziesz miala okazje zobaczyc Basiu w przyszlym roku.Beda zawody w Warszawie.Maria wam udzieli dokladniejszych danych bo juz zna!A wiec cwiczcie i spotykamy sie na zawodach.
Pozdrawiam i do pracy!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #76 o: 15.11.2004 o 21:00:44 »

no tak... ale nie wiadomo czy bede mogla tam byc...
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #77 o: 16.11.2004 o 16:30:17 »

Nie bardzo cie rozumiem Basiu?Zawody w Warszawie beda dwa razy,to juz wiadomo m.in.na Klubowej Molosow 2005.Byc moze,ze zorganizuja jeszcze gdzies.Planowane sa tez wiosna w Bialymstoku.Wybor terminu i odleglosci bedziesz miala,wiec poki co cwicz do zerowki,aby potem przejsc do jedynki.
Pozdrawiam WAS!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
basinka
Hovo-Maniak

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #78 o: 16.11.2004 o 17:49:48 »

hm... ja nie biore udzialu w zawodach.... chcialam zobaczyc tylko Berte jak cwiczy... a co do warszawskiej klubowki to w tym samym czasie jest klubowa hovow na ktora (jezeli gdziekolwiek) pojade
IP Adres IP zloggowany

marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #79 o: 16.11.2004 o 19:22:01 »

Basiu!
Cwiczaca Berte widzialas u mnie na zjezdzie.W przyszlym roku zapraszam cie na wystep jej w jedynce,a potem kolejno dalej.Jesli chodzi o Poznan to pisalam jaka byla sytuacja.Hala 6B byla naprzeciwko 5,a wiec mozna bylo od czasu do czasu zajrzec zeby popatrzec wogle na zawody OB.Jesli cie oczywiscie to interesuje.Czy wiesz w jakim tempie ja biegalam miedzy halami?Wystawilam REKINA,pobieglysmy z Magda zeby zobaczyc OB,Maria zapytala Michela o start Berty poza konkurencja!!!!Poszlysmy z przyslowiowego buta i zdalysmy super i biegiem z powrotem bo leciala juz posrednia klasa suk i Berta za chwile wchodzila na kolejny ring.tUTAJ CALUJE SWOJA SUNIE W NOSEK za to,ze byla taka dzielna i we mnie wpatrzona,tymbardziej po takiej nerwowce.
Wiec moze mi odpowiesz-kiedy mialam ci zameldowac ze STARTUJEMY?Jak sadzisz?Ale nie martw sie wystepy mojej suki nie koncza sie na Poznaniu,REKINA takze!
Mam prosbe rowniez,ze nie powielaj wpisow bo piszesz na priva i forum.Mnie to w niczym nie przeszkadza,ale to na pewno nie JA jestem niepowazna.Wystarczy tylko pomyslec.
Jak tylko zbierzemy zdjecia ze zjazdu beda na mojej stronie internetowej.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
basinka
Hovo-Maniak

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #80 o: 16.11.2004 o 21:51:18 »

tak... rozumeim.. nie mam pretensji... ze mi nie zameldowalas ze idziesz... to o OB juz wytlumaczylas mi doskonale i ja zrozumialam ze to bylo jak bylo i ze bylas zabiegana itd. przy nastepnej okazji chetnie zobacze jak pracuja Twoje pieski.  
pozdrawiam Cie serdecznie i milej oraz spokojnej nocki
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #81 o: 20.11.2004 o 21:44:14 »

Byłyśmy dzisiaj z Lottą na szkoleniu i ćwiczyła... SUPER!!!  
Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, ze dawno nie ćwiczyłyśmy (powód, jest tylko parę rzeczy,które sprawiają, że nie ćwiczymy... w tym wypadku było... przeziębienie )...  

A teraz wrócę do mojego odwiecznego problemu wiem, że mieszam ale jak nie będę próbować, to nie znajdę dobrej metody, prawda? Chodzi o... mały kwadrat  
zauważyłam, że Lottce wystarczy pokazać gdzie ma biec (niekoniecznie to muszę być ja...) nie kładąc nic w środku i... ona tam biegnie. wtedy ja wiadomo rzuciłabym piłkę. Tylko to nie jest do końca dopracowane technicznie, i nie wiem czy nie mija się trochę z celem
Słyszałam też o jeszcze jednej metodzie z tego co widziałam skutecznej przy każdorazowej komendzie kwadrat- rzut piłką...
Mario co myślisz?  
Oj... upierdliwa jestem ale Lottka jest inteligentna i poradzi sobie, prawda?

Zapomniałabym! Chciałam jeszcze napisać, że jak obserwowałam jak dzisiaj Lottka ćwiczy to doszłam do mądrego wniosku może nie wychodzi nam na zawodach, ale... na ćwiczeniach jest super! I z tego powinnam się cieszyć! Najważniejsze, że ja... no i jeszcze parę wybrańców ... widzę postępy i tą jej chęć do pracy i energię podczas ćwiczeń ech... rozpisałam się... ale tak jakoś dzisiaj rozpiera mnie duma z umiejętności Lottki, które... "rosną"
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
basinka
Hovo-Maniak

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #82 o: 20.11.2004 o 22:27:57 »

Dnia 20.11.2004 o 21:44:14, Muszka pisze:
Byłyśmy dzisiaj z Lottą na szkoleniu i ćwiczyła... SUPER!!!  
Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, ze dawno nie ćwiczyłyśmy

no to moze przed zawodami nie cwicz z Lotta?? to moze i na zawodach bedzie super??
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #83 o: 21.11.2004 o 14:13:33 »

Masz rację Basiu... powinnam jej przed zawodami na jakiś (krótki oczywiście ) czas zniknąć z oczu... ech... i jeszcze... nie stresować się tak
IP Adres IP zloggowany

ewka
Hovo-Gaduła

Ewka i Nesta ;)

Gadu-Gadu: 2231526 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #84 o: 21.11.2004 o 22:44:29 »

Ja też popieram to, żebyś jednak robiła krótkie przerwy
nawet gdy z nią normalnie ćwiczysz, to od czasu, do czasu powinnaś zrobić krótkie "urlopy" (ok 5 min ... zartuje )
moj hovek tez szybko sie nudzi ciagle tym samym... np gryzie jakas zabawke, nudzi mu sie i zaczyna mnie gryzc ale juz co raz mniej... przynajmniej tak mi sie wydaje
dobra... ja juz koncze
papa
IP Adres IP zloggowany
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #85 o: 28.11.2004 o 21:00:25 »

Witam!

Dzisiaj chcialam sie pochwalic, a wlasciwie zapytac czy... mam sie czym chwalic? o co chodzi? o... maly kwadrat
dzisiaj ustawilam pacholki, zajelam sie z Lotta czyms innym i... w pewnym momencie przyszedl czas na slynny kwadrat  
komenda: kwadrat- Lotta "pyskuje" ; zostawilam ja na siad poszlam "na okolo" do kwadratu potupalam w srodku (nic nie zostawilam), Lotta sie zaczela poodnosic i juz, juz chciala biec, powstrzymalam ja; podeszlam do niej, komenda: kwadrat, Lotta: pelen bieg do... kwadratu ; taaak... na tym nie skonczylam ; posadzilam ja drugi raz, komenda: kwadrat, Lotta "pyskuje", ALE pobiegla do... kwadratu; i (po dlugich przemysleniach, czy dobrze zrobie, ze kaze jej jeszcze raz biec, czy nie popsuje...), odeszlam na tej samej lini dalej od kwadratu, komenda: kwadrat, Lotta "pyskuje", biegnie kawalek do przodu, przywarowala , nie dalam za wygrana stalam nadal z wyciagnieta reka, i... LOTTA POBIEGLA DO KWADRATU! Stanela miedzy pacholkami i spojrzala na mnie i oczywiscie rzucialm jej wymarzona pileczke...

Wiecie, co mi sie podoba najbardziej, ze ona sama powoli dochodzi do tego "o co chodzi" Nie wiem czy slusznie

Pozdrawiamy
IP Adres IP zloggowany

fish
Hovo-Gaduła

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #86 o: 29.11.2004 o 10:42:25 »

Czesc Muszka!

Dnia 28.11.2004 o 21:00:25, Muszka pisze:

komenda: kwadrat- Lotta "pyskuje" ; zostawilam ja na siad poszlam "na okolo" do kwadratu potupalam w srodku (nic nie zostawilam), Lotta sie zaczela poodnosic i juz, juz chciala biec, powstrzymalam ja; podeszlam do niej, komenda: kwadrat, Lotta: pelen bieg do... kwadratu ; taaak... na tym nie skonczylam ; posadzilam ja drugi raz, komenda: kwadrat, Lotta "pyskuje", ALE pobiegla do... kwadratu; i (po dlugich przemysleniach, czy dobrze zrobie, ze kaze jej jeszcze raz biec, czy nie popsuje...), odeszlam na tej samej lini dalej od kwadratu, komenda: kwadrat, Lotta "pyskuje", biegnie kawalek do przodu, przywarowala , nie dalam za wygrana stalam nadal z wyciagnieta reka, i... LOTTA POBIEGLA DO KWADRATU! Stanela miedzy pacholkami i spojrzala na mnie i oczywiscie rzucialm jej wymarzona pileczke...

Wiecie, co mi sie podoba najbardziej, ze ona sama powoli dochodzi do tego "o co chodzi" Nie wiem czy slusznie

Generalnie slusznie, tylko... zauwaz, ze kazde kolejne wykonanie mialas gorsze.  

Nagroda (pileczka) jest u Ciebie i jesli pies o tym wie to bez bardzo solidnego treningu zawsze bedzie sie wahac, zatrzymywac, zastanawiac, odwracac w Twoja strone.

Wydaje mi sie, ze na takim etapie jak jestescie, powinnas Lottcie w 100% klasc nagrode w kwadracie, zeby wyrobic u niej mechaniczny, bezwarunkowy, wrecz bezmyslny bieg do przodu miedzy pacholki.

Bylam kiedys na seminarium obedience prowadzonym przez mistrzynie swiata w tej dyscyplinie. Ona "rozklada" maly kwadrat w ten sposob.

Najpierw dlugo uczy psa biec PRZEZ kwadrat do pileczki lezacej ZA kwadratem.

Oddzielnie uczy psa zatrzymania w ruchu (najpierw w pozycji STOJ).

Gdy oba zachowania pies ma juz perfekcyjnie utrwalone w roznych, zmieniajacych sie sytuacjach, zaczyna je laczyc i zatrzymywac psa komenda STOJ w kwadracie zanim dobiegnie on do pileczki. (Na poczatkowym etapie przydaje sie pomocnik, ktory siedzi przy pileczce i zabierze ja, jesli pies niezareagowalby na komende STOJ).

Na koncu dodaje warowanie.

Podczas cwiczeni pileczka jest za kwadratem w 90% powtorzen, dzieki czemu pies ma motywacje, zeby smialo i energicznie pedzic do przodu. Pileczka powinna byc z czasem ukrywana w trawie, zeby nie bylo jej widac.

Na zawodach pies ma myslec, ze za kwadratem jest pileczka.

Pozdr
magda
IP Adres IP zloggowany

Sklepik: www.petshop.prv.pl
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #87 o: 29.11.2004 o 18:21:24 »

oj... ja chyba (podkreślam JA) sie nigdy nie naucze tego kwadratu hmm... "zrobilam to", bo wlasnie chcialam, zeby ona sama doszla do tego o co chodzi, a nie zeby to bylo takie... "bezmyslne". Z ta pileczka za, czy w kwadracie cwiczylysmy, ale... mialysmy problemy z zatrzymaniem   stwierdzilam, ze zrobie tak jak zrobilam, bo... chcialam, zeby troche "pomyslala", i wydawalo mi sie, ze powoli zaczela "kumac" ... ech...
naprawde za kazdym razem robila gorzej
nic... musze cos z tym zrobic, dziekuje za obiektywne spojrzenie na moja radosc z... "postepow"

Poglaskania dla Gifka i Wołgi
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Obedience - kwadrat
« Odpowiedz #88 o: 29.11.2004 o 18:31:18 »

No Fish juz wszystko ci wyjasnila.
niestety szkolenie psa , to nie lekcja filozofii i pies nie musi za duzo myslec. W kazdym razie napewno nie przy wysylaniu do kwadratu. jak nie masz 100% zachowan z nagroda, to nie mozesz w zadnym wypadku jej wycofywac. Musisz miec ten kwadrat w kazdej sytuacji. Na podworku, na cwiczaku, na parkingu, w parku (przy biegajacych w kolo psach), w centrum handlowym... I to zawsze z nagroda. kwadrat musi byc ustawiany przez rozne osoby. Podchodzisz do niego z roznych stron (nawet od rogu). Jak masz juz to, to mozesz wycofywac (od czasu do czasu, bo nie zawsze) nagrody.
Zacznij wszystko od poczatku i zobaczysz jak wam szybko pojdzie.
Pozdrawiam
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

Re: Obedience - kwadrat
« Odpowiedz #89 o: 29.11.2004 o 18:55:07 »

Dnia 29.11.2004 o 18:31:18, kuncewmr pisze:

Zacznij wszystko od poczatku i zobaczysz jak wam szybko pojdzie.

ech... bo ja bym chciala "juz" obiecuje poprawe!!! Przestane filozofowac, i przestane wymagac od Lotty, zeby filozofowala ale fakt, to jest moj problem: za duzo mysle

ale... wierzycie w nas, prawda?
IP Adres IP zloggowany

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.