Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.11.2019 o 11:28:21

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43536 razy)
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Poznan
« Odpowiedz #60 o: 23.10.2004 o 19:50:17 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Bede juz w piatek, bo w sobote jest seminarium dla sedziow.
A moze chcecie byc psem przykladowym na egzaminie?
Do zobaczenia
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #61 o: 30.10.2004 o 14:56:04 »

My będziemy!
Ostatnio jak ćwiczę z Lottą to... chciałabym, żeby robiła wszystko jak... border i zapominam, że to jednak molos ale uwaga, uwaga, Lottusi nawet udaje się sprostać moim wymaganiom   (na trawniku przed domem, żeby nie było wątpliwości nie obiecuję, ze zobaczycie jakiego mam "szybkiego" psa na hali ). Ostatnio wymyśliłam sobie,że chcę żeby jeszcze szybciej przybiegała "DO MNIE", i żeby PRAWIE odbijała się ode mnie i siadała prawie na moich nogach... hmm... i jak parę dni temu odbiła się ode mnie, to... do tej pory bolą mnie zęby tak to jest z Lottą (hovkami), zrobi wszystko co chcę a może nawet więcej  
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #62 o: 01.11.2004 o 21:24:23 »

Wracając do moich ząbków ... Lotta od kiedy wykonała komendę "DO MNIE" bardziej niż poprawnie... siada strasznie daleko ode mnie stwierdziłyśmy z Mamitą, ze może jej ostatnie skojarzenie ("odbiłam się od niej" a ona przez parę minut mnie ignorowała i  ) wszystko popsuło  

Jeszcze cosik na temat OB. Wczoraj ćwiczyłam z Lottą w... stodole stwierdziłam, że trzeba poćwiczyć w zamkniętej przestrzeni, i... szło jej całkiem nieźle!

Ewka! Już się nie mogę doczekać kiedy Twoja blondyna z tobą zamieszka! Mam nadzieję, że tak jak kiedyś pisałaś
Cytat:
miałam taki plan..., że gdy szczeniak będzie już u mnie w domu to nauczę go kwadratu )))
będziemy mogły rozmawiać o postępach naszych psiaków w OB
IP Adres IP zloggowany

ewka
Hovo-Gaduła

Ewka i Nesta ;)

Gadu-Gadu: 2231526 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #63 o: 02.11.2004 o 14:30:48 »

dzięki, ze o mnie wspomniałaś
co do mojej przyszłej blondyny, no to w końcu się doczekałam  
Już się nie mogę doczekać, kiedy po nią pojadę
A dziś nawet zrobiłam już jej miejsce w domu..., no i nie mogę uwierzyć, że za niecałe dwa tygodnie będzie leżała tam moja suczka...  
(ale nie jestem pewna, czy będzie leżała.... - tak ją będzie energia rozpierała )
Nie mogę uwierzyć, że to już tylko 2 tygodnie...NIECAŁE
a niedawno pamiętam jak myślałam: "Za miej-więcej miesiąc dopiero się urodzi"  
Muszka - na pewno będziemy mogły rozmawiać o postępach naszych hovków w Obedience (tego tez sie nie moge doczekac )
pozdrawiam, Ewka
IP Adres IP zloggowany
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #64 o: 08.11.2004 o 19:21:22 »

Gratulacje dla BERTY!!! Niestety nie widziałam tego występu, ale z tego co się dowiedziałam z pewnego źródła było super!!!

A o naszej parze tylko...    
Co prawda w drodze powrotnej doszłyśmy z Mamitą do tego co najprawdopodobniej jest przyczyną tak różnego wykonywania komend przez Lottusię na podwórku a... na zawodach... ale wiem, ze teraz wszystkim którzy to widzieli trudno uwierzyć w to, że Lotta naprawdę SUPER to robi i... naprawdę to lubi!
IP Adres IP zloggowany

ewka
Hovo-Gaduła

Ewka i Nesta ;)

Gadu-Gadu: 2231526 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #65 o: 08.11.2004 o 19:44:22 »

hej
ja wierze, ze Lotta potrawi zrobic to wszystko SUPER
nie bylam w poznaniu, nie wiem jak bylo, ale na pewno nie bylo tak zle...  
spojrz na to z drugiej storny... moja Becky jeszcze kompletie nic nie umie w obedience
dobra...nie wiem co pisac jeszcze
papa
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #66 o: 08.11.2004 o 19:50:14 »

Czesc Muszka!
Dzieki za gratki.Faktycznie Bertucha zrobila wszystko pieknie,sprawe(punkty karne)zawalilam ja!A to dlatego ze bylam po przejsciach,jak ja to nazywam,w trakcie chodzenia przy nodze gadalam do niej jaka jest super i polecialy punkty za doping.Ale tak mi jej bylo szkoda,bo to tych moich komediach z autem widzialam,ze moja sunia probowala mnie uspokoic.Ale na zawodach bylo super.Moim psom nie sprawia roznicy czy to hala czy stadion.Ale jesli masz np.taki problem z Lotka,zalatw sobie chocby wejscie na sale gimnastyczna do szkoly.Tam niech ci przeszkadza w pracy chocby kilanascie osob,a ty rob swoje.To jest swietny trening nawet dla psow wystawowych,ktore nie czuja sie pewnie na hali.Przecwiczylam to z wilczarzami-pomoglo genialnie!Z hovkami nie miala takiego problemu.
Szkoda,ze Lotki nie widzialam,ale GRATULUJE zerowki!
Jedziemy na tym samym wozku,od przyszlego roku zaczynamy dalej wiesz o tym?
Za 3 dni bedzie Maria u nas a wiec pogadamy na luzie!
Pozdrawiam cie i Lotuche,gratki dla Zwyciezcy Poznan!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #67 o: 08.11.2004 o 19:56:49 »

I jeszcze jedno.Jak bedziesz czegos niepewna,pisz do mnie.Szkoda,ze mieszkamy prawie 600km od siebie,ale w przyszlym roku startujemy razem.Zobacz,bedzie na pewno tyle zawodow.W koncu Polscy sedziowe juz moga brac udzial w zawodach OB,a sa o wiele ciekawsze wg mnie niz PT!!!!!
Pracuj malenka,jestesmy w kontakcie.
Lapa dla mojej faworytki LOTKI.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Zerowka i hovki
« Odpowiedz #68 o: 09.11.2004 o 11:48:53 »

Hej,
ja tylko 2 slowa. Hovki zareprezentowaly sie bardzo fajnie. Mamy juz 2, ktore mogo startozwac w jedynce. GRATULACJE
Szkoda, ze Gasio nie wystartowal, ale musi to szybko nadrobic. Sedzia byl zaskoczony b.wysokim poziomem wyszkolenia psow i sedziowal bez zadnej taryfy ulgowej.
Szczegoly obgadamy w Bialymstoku
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #69 o: 09.11.2004 o 16:49:28 »

Brawa dla Lotki tez ode mnie!! ja Ci wierze... Lotta to bardzo madra sunia... to widac   A dla Berty tez gratulacje tylko takie troche inne bo wystepu nie widzialam(szkoda Marzena ze nie powiedzialas, ze idziesz... ) Ale 89 pkt to super wynik!! BRAWO!! poglaskania dla wszystkich( a w szczegolnosci Lotki i Bertuchy)
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #70 o: 09.11.2004 o 16:52:39 »

Ja tez gratuluje, bo widzialam jak Lottcie ladnie poszlo szkoda ze na wystep Berty sie nie zalapalam, ale i tak gratuluje.
Jak zobaczylam taki egzamin to chyba wezme sie z Jamalem do roboty, bo jak sie okazuje to wcale nie takie trudne
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #71 o: 09.11.2004 o 17:33:31 »

ewka:
Cytat:
ja wierze, ze Lotta potrawi zrobic to wszystko SUPER  

basinka:
Cytat:
ja Ci wierze... Lotta to bardzo madra sunia... to widac  

marzena:
Cytat:
Lapa dla mojej faworytki LOTKI

kuncewmr:
Cytat:
Hovki zareprezentowaly sie bardzo fajnie.

kasia:
Cytat:
Ja tez gratuluje, bo widzialam jak Lottcie ladnie poszlo  

Dziękujemy za wiarę! Dzisiaj Lottka ślicznie ćwiczyła Wpadłam na pomysł, że nagram jak Lotta ćwiczy, żeby móc pokazać "co hovek-Lotta potrafi"  

marzena:
Cytat:
Jak bedziesz czegos niepewna,pisz do mnie.

Dziękujemy! W takim razie napiszę co wymyśliłyśmy z Mamitą w drodze powrotnej z wystawy... (właściwie to Muti mnie na to "nakierowała")
Doszłyśmy do wniosku, że przyczyną może być fakt, że Lotta wystawy (czyli duuużo ludzi, dużo psów) kojarzy z po 1) z wieeelką nudą; 2) stresem... moim 3) staniem lub leżeniem... i może właśnie w tym jest problem... (jak byłyśmy w sobotę na pokazie dla sędziów było troszkę lepiej, ale tam to w ogóle ja zawaliłam, bo... się zestresowałam ) Reasumując... Lotta w ogóle nie wiedziała o co mi chodzi. Bo chyba nie o halę samą w sobie... A wiecie dlaczego w ogóle na to wpadłam Lotta czasmi/często...  nie rozumiała komendy... SIAD!!!   Dla niej wystawa nie jest miejscem na zabawę-pracę... a jeżeli mam rację, to muszę zrobić coś, żeby zaczęła brać pod uwagę możliwość zabawy na wystawie... i teraz mój pomysł jest taki, żeby przy każdym ćwiczeniu, w domu czy na kursie, stawiać pachołki... może wtedy zacznie kojarzyć ten przedmiot z pracą- zabawą

napiszcie proszę co o tym myślicie...  
Nie namieszałam za bardzo?
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #72 o: 09.11.2004 o 17:38:46 »

A teraz o zawodach samych w sobie... atmosfera była RWELACJA!    Gratulacje dla wszytskich, którzy sie do tego przyczynili...  
IP Adres IP zloggowany

marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #73 o: 10.11.2004 o 18:12:07 »

Dziewczyny,nie moglam was powiadomic,ze bede zdawac z Berta bo sama nie wiedzialam.Przeciez wiecie,ze spoznilysmy sie na wystawe(o zawodach nie wspomne).Po ocenie psow poszlysmy z Madzia na hale i podeszla do nas Maria.Powiedzialysmy czemu nas nie bylo,po czym Maria zapytala Michela czy mnie oceni.Stwierdzil,ze nie ma problemu.No wiec poszlysmy z przyslowiowego buta i zdalysmy zerowke.
Mario!Dziekuje ci bardzo za ten gest w imieniu Berty.Podziekuje ci osobiscie juz jutro na zjezdzie.Nie moge sie doczekac,wiem ze spotykamy sie rano,jedziemy na miejsce Ptasiej Osady i zaczynamy zajecia.
Zapomnialam dodac co do OB,ze tez bardzo zaluje,ze Gasio nie startowal.Ale kolega z hotelu nie mogl zabrac wiecej psow do auta i poniewaz juz bylo po 10,Gasia zostawilysmy w moim cholernym aucie i szybko przyjechalysmy na hale i ring.Widzialam jak pracuje Gasiek i szkoda,bo tez zdalby bez problemu.
Ale sadze Mario,ze omowimy to jeszcze na zjezdzie,tak wiec pakujcie cieple rzeczy i DO JUTRA!
Pozdrawiam
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
basinka
Hovo-Maniak

basia, Mel Gibson, Nala i reszta;)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #74 o: 10.11.2004 o 21:05:07 »

Oki.. no trudno bylo minelo!! zobaczymy kiedy indziej!!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam wszystkich farciarzy, ktorzy maja to szczescie miec Hova...

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.