Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 09:12:39

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 36 37 38 39  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43493 razy)
Faustus zwany Bono
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #555 o: 05.01.2014 o 23:56:27 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla Wszystkich  
IP Adres IP zloggowany

http://picasaweb.google.pl/115742699099989897192/Bono#

Renata & Darek
AgaPa_i_Waszka
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #556 o: 06.01.2014 o 01:07:39 »

Dziękujemy bardzo, bardzo! Ja może pokuszę się o "krótkie" sprawozdanie.   Po pierwsze nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia z zawodów jednak byłam dwa razy i widzę kolosalną różnicę. Jak wiecie pierwszy start to Świebodzice z sędzią p. Lewkowiczem no i teraz. Wprawdzie tam na dworze, tu w hali. Powiem tak, w Świebodzicach pełen profesjonalizm, w Kaliszu wyjątkowo przyjemna atmosfera. Przyjechałyśmy oczywiście dzień wcześniej na trening. Akurat kiedy my się zjawiłyśmy na hali nie było jeszcze tłumów i nie było też jeszcze nic poustawiane. Ale mogłam wejść z psem bez odliczania czasu, ćwiczyło na hali może razem z nami 5-6 psów. Nasze (mówię tu o mojej koleżance Kamili z borderką Kallą z BESTeamu) rewelacyjnie się zachowywały. Malinda kompletnie nie węszyła, może nie łapała zawieszek na węszeniu, uważna, inne psy w ogóle jej nie interesowały, spokojnie ćwiczyłam bez smyczy. Właściwie było tak fajnie, że niewiele poćwiczyłyśmy. Potem z tego co wiem, też czas na trening nie był ograniczony. W Świebodzicach miałam na trening na placu 3 minuty.   Ale przyznam, że treningi były w dzień zawodów. Hala w ogóle świetna i podłoże też. Hotel taki, że korytarz z niego pokoje i za ścianą widownia hali. Jakby zrobili przeszkloną ściankę, to można by z drzwi pokoju oglądać starty. Super fajnie. Ja akurat mieszkałam prawie w stajni, ale może na przyszły rok uda się w hotelu.   Na odprawie technicznej sędzia p. Roszkiewicz od razu bardzo przyjemną przemowę miał dla nas, myślę że niejednego uspokoił. Właściwie zrobili razem z organizatorami wszystko co mogli, żeby pierwszy start w klasie "0" zawodnicy przeszli z jak najmniejszym stresem. Właściwie zero rozproszeń. Na hali nikt nie ćwiczył w trakcie przebiegów, na widowni z psami nie chodził nikt, no bajka! Wszyscy uśmiechnięci, pomocni i w ogóle. Sędzia naprawdę bardzo się starał, żeby nie wyzerować ćwiczeń, choć czasem się nie dało. No i jak zawsze, sędziowanie oceniane jest przez wszystkich. Raz "wszyscy" się zgadzają raz nie.. raz ostro raz łagodnie. Jeśli mogę doradzić przyszłym startującym to szczerze polecam Kalisz halówkę na pierwszy start.  
Oczywiście w piątek nastąpiło "zebranie" się hovkowo zaprzyjaźnionych krótkawo, ale jednak... wszyscy się rozluźnialiśmy   przed startem za pomocą dozwolonych środków od lat 18-tu. Zaowocowało to wykonywaniem telefonów o 2.45 na przykład do mnie... ba nawet dwukrotnym... a potem pisaniem sms-ów z przeprosinami  . Ja powinnam się nazywać Nie MAM Zasięgu, bo mnie elektronika uwielbia i ja w środku miasta nie mam zasięgu, jednakowoż akurat w nocy zasięg się pojawił, choć ja nie mogłam dzwonić ani wysyłać sms-ów, żeby było jasne...  Natomiast do mnie spoko! Lusia dodzwoniła się dwukrotnie!    Ale i tak nie mogłam zmrużyć oka.  
IP Adres IP zloggowany
AgaPa_i_Waszka
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #557 o: 06.01.2014 o 01:08:17 »

Poznałam Izę z Tonią, naprawdę ćwiczyły bardzo ładnie, równo, Tonia cały czas nastawiona na pracę. Od początku przebiegu do końca.  
Malinda bardzo ładnie na początku, a od aportu już spadała mi na emocjach i widać to było gołym okiem. Jestem z niej mega dumna, bo przed naszym startem sędzia poszedł się ubrać, więc była przerwa dodatkowa, a ona cały ten czas czekała w skupieniu na to co zaraz nastąpi. Weszła na plac super, dała z siebie wszystko. Chodzenie przy nodze miałyśmy boskie no prawie boskie, przywołanie BOSKIE. Aport  - Ruda wyleciała zanim jeszcze spadł na ziemię.   I potem przeszkoda w jedną stronę hop, a tam?... staneła jak wryta i zaczęła sobie wąchać stojak... Totus zrobił to samo, więc sądzę, że może jakis psiak podsikał? Nie wiem, w każdym razie tak to sie stało. Pozycje na sam koniec, podobnie jak w Świebodzicach "nie wiem o czym mówisz...." z błędnym wyrazem w oczach    
Totus świetnie! No facet sprawił się na medal. Niewiele im zabrakło. Kasia zapłaciła "frycowe" jak ja w  Swiebodzicach. Na chodzeniu przy nodze bez smyczy na prostej powrotnej Totus lekko został i Kasia przyśpieszyła, żeby do niej doszedł i poszła dalej zamiast się zatrzymać. Cholibka mieliby jak nic na 10 to chodzenie czyli razy 2 i doskonała ocena jak nic. Mimo to uważam, że start był bardzo bardzo udany! Trzeba się cieszyć z każdego dobrze wykonanego ćwiczenia! Pierwsze koty za płoty!    
Santana zaliczyła "zawieszkę". Basia chyba za długo czekała na start w hali, była pierwsza po przerwie i chyba za wcześnie przyszła. Muszą dziewczyny popracować jeszcze troszkę. Ale super, że chcą i próbują! Basia buziak od nas!  
W ogóle zaskoczyła mnie kompletnie Aga od Bugiego, że przyjechała i spędziła z nami cały dzień! Aga jesteś wielka! Uwielbiam takie gesty i właściwie nawet nie wiecie jakie to jest budujące, takie okazywanie sympatii! Niezmiennie ludzie mnie zaskakują!  
Iza na podium z super wynikiem i do tego rower!!! Właściwie dzień wcześniej jej dziewczyny klubowe zapowiedziały jej, że jak wylosuje rower to wraca rowerem   I proszę! Nie wiem tylko, czy dotrzymały słowa    
Lusia ćwiczyła dzisiaj, niestety nie widziałam, wiem jednak, że naprawdę niewiele zabrakło do oceny doskonałej. Na szczęście Lusia wie, jak to się z psem pracuje i jak to jest na zawodach, także będą szły dziewczyny dalej na pewno!
Chyba czas kończyć, nie wiem czy to wszystko mi się zmieści... Ja na pewno będę miała filmik i wstawię jak tylko go otrzymam, niestety komputer mi się wysypał i muszę czekać aż po koleżeńsku zmontuje to ktoś inny. Ja to sie umiem w życiu ustawić..
Pozdrawiam i do zobaczenia znowu! Acha, jeszcze chciałam szczególnie pozdrowić Anię, która nie mogła przyjechać. Ania trzymamy kciuki, żeby było dobrze! I będzie dobrze! Buziak!
Oczywiście się nie zmieściło, więc podzieliłam na dwa….
IP Adres IP zloggowany
MaBonita
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #558 o: 06.01.2014 o 11:22:43 »

Gratulujemy wszystkim biorącym udział w zawodach.

Brawo Iza z Tonią , to wielki sukces. II miejsce brawo

Najbardziej cieszy nas postęp Kasi z Totuszkiem . Pierwsze koty za płoty .
Lusia z Tosią to już wymiataczki jak i Aga z Waszką.  

Brawo dziewczyny, do następnego
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy Marzena Bonita&Tamira
Tonia
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #559 o: 06.01.2014 o 11:54:00 »

Bardzo dziękuję!   Małe sprostowanie: zajęłyśmy III miejsce, ale wygrałyśmy rower. To prawie jak drugie miejsce.  

Bardzo się cieszę, że poznałam hovki trenujące OBI. Brawo Dziewczyny! To fajne uczucie, gdy na zawodach jest tak wiele hovków. Wszystkim życzę dalszych sukcesów i do zobaczenia!  
IP Adres IP zloggowany
kacleo
Hovo-Spec

Kasia, Ussi, Boogie i Oscar The Cat

Gadu-Gadu: 32090421 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #560 o: 06.01.2014 o 12:38:01 »

Gratuluje wszystkim startujacym hovkowym duetom  . Wielka sprawa! A Izie gratuluje najwiecej, czy 2 miejsce czy 3 i czy z rowerem czy bez ! Podziwiam Twoja prace z psem oraz troske o Tonie. Miala szczescie, ze trafila na Ciebie.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy - Kasia i Zwierzaki
http://cleohovs-hovawarte.dk/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/446179/Ussi-Las-Ksiezniczek
http://www.hovawart.pl/
Anna_Maj i Jaga
Hovo-Spec

Jaga Juniorka  Tu Pilnuje

Gadu-Gadu: 8415956 Zobacz Profil

« Odpowiedz #561 o: 06.01.2014 o 13:22:03 »

Gratuluję dziewczyny!

Pozdrawiam,
Ania&Jaga
IP Adres IP zloggowany

Album Jaguśki: http://annamaj.fotosik.pl/albumy/264785.html

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #562 o: 06.01.2014 o 13:32:40 »

Wczoraj Lusia z Tosią w jedynce bardzo dobre. Z dzisiejszych nieoficjalnych na razie wyników z trójki wnioskuję, że Hania z Ati nie dotarły na zawody.
Iza - ten rower dałaś radę przywieźć czy  musieli ci kurierem wysłać
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #563 o: 06.01.2014 o 14:01:13 »

Dziękuję Aga, że o mnie pomyślałaś. Tak bardzo chciałam tam być, niestety ... walczyłam na innym polu.  Na szczęście tam wygraliśmy pierwszą rundę, więc o wynik jestem już spokojna

Wynik Izy i Toni jest wspaniały (nie ze względu na lokatę, ani rower - choć to super bonus) i cieszy mnie bardzo, bardzo.  

Wszystkim Wam gratuluję  
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Tonia
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #564 o: 06.01.2014 o 16:01:30 »

Ewo, rower został rozmontowany: do domu przywiozłam dwa koła, reszta pojechała z Agą (SaJo). Jutro odbieram w Czechach!
IP Adres IP zloggowany
Achaja_i_reszta
Hovo-Spec

Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #565 o: 06.01.2014 o 18:21:31 »

Brawo wszystkie Obi-Hovki
Wielkie gratulacje
IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
Luk
Hovo-Spec

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #566 o: 06.01.2014 o 18:44:37 »

BRAWO Wielkie Dziewczyne ze swoimi hoveczkami,
a Iza z Tonią w szczególności.
Jesteście superanckie
IP Adres IP zloggowany

" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
Kasia_i_Thugo
Hovo-Gaduła

Kasia i Thugo Animagus

« Odpowiedz #567 o: 06.01.2014 o 19:26:50 »

Podpidujemy się obiema rękami i obiema łapami pod tym, co napisała Luk. Brawo Dziewczyny!
IP Adres IP zloggowany

kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #568 o: 07.01.2014 o 15:12:51 »

Brawo, brawo! Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących, Iza z Tonią - pozazdrościć wyniku i lokaty!!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
Hania.C
Hovo-Spec

Tia ZWK*,Aira *i Allan Nadmorski Wicher ,Kudłaty

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #569 o: 07.01.2014 o 17:53:46 »

Brawo Dziewczyny  
Iza z Tonią -ogromne gratulacje   ,a na kurs rowerowy zapisane juz jestescie ?
IP Adres IP zloggowany

http://www.hovawart.org.pl

Strony: 1 ... 36 37 38 39  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.