Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 08:43:23

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4 5 6  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43486 razy)
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #45 o: 16.09.2004 o 21:22:42 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Maria,  
Oczywiście, ze pracujemy nie poddamy się tak łatwo
Jeżeli chodzi o kwadrat, to właśnie pamiętałam z seminarium, że to ćwiczenie ma być... "różnorodne", i właśnie jak tylko Mamita miała chwilkę to zmieniłyśmy "rozstawiacza pachołków" może uda nam się kiedyś zrobić kwadrat perfekto... będę bardzo szczęśliwa! Nad aportem pracowałyśmy w statyce, ale... jakoś tak chciałam, zeby ten nieciekawy kawałek drewna, stał się dla Lottki czymś bardziej atrakcyjnym, więc... zaczęłam nim podrzucać... ale dobrze w skupimy się na statyce. Jeżeli "pojawią się" jakieś postępy od razu o nich doniosę  

Marzena,  
Poczułam sie... zagubiona...   bo... bardzo chcę (nie wiem jak Lottka, później zapytam ) wystąpić! I... ćwiczymy... oczywiście! Baaardzo dziękuję za zaproszenie do "drużyny wschodnich mokasynów" ale... ja z Lottką należymy już do "drużyny dobry pies"...  
Dziękuję za propozycję pomocy!!! Baaardzo prawdopodobne, że będę... pytać (konkurencji, ale cóż ) Zresztą Gabrysia widziała jak ćwiczę z Lottką i od razu udzielała cennych rad
A Azirowa mi pomaga cały czas, a dokładniej w każdą sobotę, zresztą Azir też!

Pozdrawiamy!
M+L    Muszka i Lottka...
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #46 o: 16.09.2004 o 21:24:53 »

Aaa... gg niestety nie mam i mieć nie mogę , bo... komputer mi się na tym zawiesza...
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #47 o: 20.09.2004 o 20:23:40 »

Hmm... ta strona wątku obedience wygląda jakbym dyskutowała sama ze sobą ... może jestem upierdliwa? ale potrzebuję POMOCY!
Chodzi o "mały kwadrat" (ja jak pisze to albo o małym kwadracie albo o aporcie węchowym )... bo... ja już nie wiem. Myślę, że za bardzo Lottce namieszałam co chwilę zmieniałam metodę. Raz kładłam chrupak, innym razem biegłam z nią i wtedy dawałam nagrodę, lub kładłam smakołyk a jak podbiegła i "zawarowała" rzucałam piłkę (od momentu kiedy wprowadziłam piłeczkę przestała zwracać uwage na smakołyk... biegła do kwadratu ale smakołyk jej nie interesował tylko czekała aż rzucę piłkę), później próbowałam zostawiać piłeczkę za kwadratem, tylko że w tym wypadku czasami udawało mi się ją zatrzymać, czasami nie a czasami wymyślała dziwną "rzecz" przebiegała przez kwadrat pomimo mojej (dosyć głośnej ) komendy WARUJ podbiegała do piłeczki i... wtedy warowała...  
strasznie się rospisałam i chyba troszke zamotałam
już dochodzę do sedna :  
CZY MOGĘ KŁAŚĆ PIŁECZKĘ W KWADRACIE?
Żeby po prostu uczyć ją "wystrzału" do przodu i po prostu "bycia" w kwadracie... żeby nie robiła mi już takich numerów, że kładzie sie dwa kroki przede mną z zadowoloną miną ... nie wiem czy dobrze myślę, bo piłeczka to nagroda... a w takim wypadku na komendę "kwadrat" niejako "dostaje" nagrodę...
 mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto się połapie w mojej wypowiedzi i... mi pomoże pomoże Lottusi, bo ona chyba, na pewno, nie bardzo "kuma" o co mi chodzi. A ma tego pecha, że ja się też, tak jak ona, dopiero uczę...

Pozdrawiamy!
Lottka (która bardzo chce już wiedzieć o co chodzi ) i Muszka (której nie udaje się przekazać... "o co chodzi" )
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Maly kwadrat
« Odpowiedz #48 o: 22.09.2004 o 14:27:32 »

Oj mysle, ze strasznie jej namieszalas w glowie. Proponuje zaczac od zera. teraz juz wiesz jaka metoda jest w waszym przypadku najskuteczniejsza, wiec powinno pojsc bardzo szybko. Od nowa podziel cwiczenie na b.male elementy:
1. Naprzod (obojetnie gdzie, byle szybko)
2. Do kwadratu (najpierw z bardzo bliska)
3. Waruj
4. Do nogi
Wszystkie cwicz osobno. Najwazniejsze jest wysylanie do kwadratu z b.malej odleglosci. Za to ze wszystkich stron i do roznych kwadratow (znaczy roznych pacholkow)
I stosuj konsekwentnie jedna metode, w kazdym razie w fazie nauki. Gdy cwiczenie bedzie nauczone mozesz (a nawet powinnas) zmieniac rodzaje nagrody.
Pileczka za kwadratem jest b.skuteczna w wypadku absolutnie dopracowanego waruj (najlatwiej oczywiscie u borderow, z hovkiem to raczej trudniej, bo to jednak molos)
Trzymam kciuki i czekamy na sprawozdania
I brawo, bo mam wrazenie, ze tylko ty jedna pracujesz. A co reszta? Albo nie maja zadnych problemow, albo... nic nie robia.
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #49 o: 22.09.2004 o 22:01:28 »

Tak, ja to zawsze mam jakiś problem... ale na szczęście mam się do kogo zwrócić! Wiem, że namieszałam a tak dla pewności zadam jeszcze jedno pytanko... Czy "naprzód" mogę uczyć komendą "kwadrat", czy uczyć tego zupełnie osobno? Mój problem polega chyba na tym, że nie potrafię sobie za bardzo wyobrazić toku myślenia psiaka przy tym ćwiczeniu... hmm... może kiedyś nauczę się "tego wszystkiego"... wtedy przekażę Lottce
Dziękuję i pozdrawiam Pogłaskania dla Louli!  

PS. Myślę, że z tego co piszę wiesz na jakim jesteśmy poziomie (hmm... ) ale może jesteśmy trochę usprawiedliwione? Myślę,że w naszym wypadku są pewne "okoliczności łagodzące" Ja będę się naprawdę bardzo cieszyć jeżeli kiedykolwiek dojdziemy do jedynki, i tak, tak jej namieszałam, że nie wiem jak ona w ogóle się w tym wszystkim "łapie"?! Lottka w każdym razie nie raz mówi mi co o tym wszystkim mysli zawsze jak nie wie o co chodzi, a bardzo chce się dowiedzieć, to... pyskuje.
Ale może wreszcie dojdę do sedna. Startujemy w "0"...
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #50 o: 23.09.2004 o 09:55:29 »

Co do malego kwadratu, to mamy 2 rozne komendy: naprzod i kwadrat. Naprzod jest do pacholka, akwadrat do kwadratu. Sprobuj od konca. jak wiekszosc cwiczen. Najpierw waruj w kwadracie. Potem to waruj na mala odleglosc, ktora b.stopniowo zwiekszasz. Wazne jest, zeby pies ZAWSZE wykonal dobrze cwiczenie
Powodzenia
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
gasparkowa
Hovo-Bywalec
**

Tlen: magdzialenna Gadu-Gadu: 3941568 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #51 o: 23.09.2004 o 11:39:45 »

Mario, problemów jest mnóstwo, az wstyd sie przyznać.
Gasiek, jak go pochwalę, momentalnie dostaje głupawki.
Ostatnio zrobiliśmy pierwszy w życiu ślad-on+ja. Poszło całkiem dobrze, żeby jeszcze się bardziej skupiał, to już wogóle byłoby super. Jutro zabieramy się za następny, jeśli masz jakieś rady dla początkujących, to bardzo poproszę. Robimy ślad FCI.
Jeśli chodzi zaś o obedience, bo to akurat ten wątek, to w niedzielę ćwiczyliśmy razem z Gabi i jej pachnącą po cieczce sunią. Troszku się chyba przeliczyłam, co do zdolności koncentracji przy takim rozproszeniu, bo na początku jakoś nam szło, ale potem mój artysta miał w głowie jedno... Przerwałam ćwiczenia, bo nie miały najmniejszego sensu.  
Pozdrawiam
Magda i Gasio(kiełbie we łbie)
IP Adres IP zloggowany
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Re: tropienie
« Odpowiedz #52 o: 23.09.2004 o 14:47:38 »

Jesli chodzi o FCI to NAJLATWIEJ na smaczki, natomiast najciekawiej na motywacje typu 'wspolne polowanie' np na sznurek do przeciagania, albo szmate do darcia.
Tropienie jest b.waznym, ale tylko jednym z wielu ogniw lancucha zachowan lowczych. Dlatego b.latwo je zakonczyc wspolnym 'zabijaniem' ofiary czyli np gryzaka. Dlatego to jest b.fajna nagroda przy tropieniu lub poszukiwaniu, bo konczy lancuch . Potem 'ofiare' wymieniamy na smaczek i mamy komplet.
Na zabawke zaczynamy jak na sladzie wolnym. Pokazywalam na zjezdzie, ale jak trzeba to powtorze.
Polecam ksiazke bogdana Gornego o tropieniu. Bardzo duzo cennych wskazowek.

A co do rozproszen, to nagroda musi byc bardziej atrakcyjna od samonagradzajacego 'polowania' na suczke. I tez prace nad kontaktem musimy zaczac w warunkach mniejszych rozproszen

Trzymajcie sie
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #53 o: 23.09.2004 o 18:16:04 »

Dnia 23.09.2004 o 09:55:29, kuncewmr pisze:
Co do malego kwadratu, to mamy 2 rozne komendy: naprzod i kwadrat. Naprzod jest do pacholka, akwadrat do kwadratu. Sprobuj od konca. jak wiekszosc cwiczen. Najpierw waruj w kwadracie. Potem to waruj na mala odleglosc, ktora b.stopniowo zwiekszasz. Wazne jest, zeby pies ZAWSZE wykonal dobrze cwiczenie
Powodzenia
M+L

pomieszało mi się, bo w "1" jest "mały kwadrat", bez wcześniejszego zatrzymania przy pachołku... a jeżeli chodzi o sam kwadrat to ćwiczyłyśmy z małej odległości,i potem ja się odsunęłam i Mamita ustawiła pachołki (wiem, źle zrobiłam, że "puściłam ją na wielką wodę"...) to zrobiła parę kroków do przodu i rzuciła się na ziemię... wyglądało to komicznie i musiałam się bardzo powstrzymywać od śmiechu i teraz wymyśliłam sobie, że będę wydawać jej komendę "kwadrat" z dużej odległości (właśnie z tą piłeczką w środku...)...  
Może ja powinnam przestać pisać, bo tutaj wychodzą na jaw wszystkie moje błędy...   ale ja po prostu mam za mało cierpliwości, ja bym chciała... już... i potem wszystko psuję chciałabym tak móc zacząć od zupełnego początku... Lotta jest cudowna, gdybym jeszcze potrafiła wcześniej DOBRZE "to wykorzystać"...
ale pocieszam się tym, że może wszyscy popełniają dużo błędów "przy swoim pierwszym psiaku", a mam nadzieję, że Lottka mi "to wybaczy"... hmm...
pozdrawiam...
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

Re: OBEDIENCE- Poznań;)
« Odpowiedz #54 o: 21.10.2004 o 23:01:21 »

Poznań zbliża się wielkimi krokiami, a... wątek OBEDIENCE milczy
Niech wszystkie "OBEDIENCEowe hovki" się ujawnią
My startujemy w zerówce!

A przy okazji się pochwalę , ćwiczymy z Lottką "rzut na ziemię" na komendę WARUJ i...,  Lottka dzisiaj pięknie "rzuciła się na ziemię" kiedy powiedziałam WARUJ z dużej odległości  zawsze siuper to robi, ale jak stoję przed nią (z piłką... ), a dzisiaj mnie zaskoczyła
IP Adres IP zloggowany

marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #55 o: 22.10.2004 o 16:33:09 »

My tez startujemy,ale sie cholernie obijamy az wstyd.Masz racje,ze Poznan juz wkrotce a lenistwo trudno zwalczyc.Ostatnio zamieszkala nawet u mnie Gasparkowa i mialysmy sie wziac za psy.Przegadalysmy dzien i pol nocy,ale mamy nadzieje,ze psy nas nie zawioda!Grunt to pozytywne myslenie!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

OBEDIENCE - Poznan
« Odpowiedz #56 o: 22.10.2004 o 16:51:44 »

No jeszcze macie 2 tygodnie. Mozna duzo zrobic  
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #57 o: 22.10.2004 o 17:02:01 »

Wiem Mario.W zasadzie psy cwicza ok,trzeba popracowac troche nad precyzja poszczegolnych cwiczen.Juz dostalysmy potwierdzenia zgloszen na OB.Najgorzej,ze jak bedzie losowanie numerow startowych to problem zeby zdazyc na ring wystawowy.Zawody sa o 8 rano.Ale nie ma co sie na zapas martwic.Gasiowa pisala ci,ze przyszly juz metalowe aporty?Ale psy sa zdziwione?Oczywiscie nie bylyby to hovek gdyby nie zaczal od wachania takiego dziwnego przedmiotu?Ale szybko sie przekonaly do niego.
Pozdrawiam!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

OBEDIENCE - szkolenie
« Odpowiedz #58 o: 22.10.2004 o 18:01:43 »

No widze, ze juz sie przygotowujecie do kl miedzynarodowej
Fajnie
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
marzena
Hovo-Gaduła

« Odpowiedz #59 o: 23.10.2004 o 15:10:40 »

A ja widze Mario,ze jak nas troche podbudujesz i zmobilizujesz do pracy to moze pomyslimy o klasie miedzynarodowej?Dzis cwiczylam niektore elementy z OB.jesli psy beda takie chetne na zawodach jak dzis to bedzie calkiem niezle!
Nie moge sie jednak doczekac tropienia.Wiesz jaka moja mala jest niesamowita.Nosek ma genialny,ale jest cholernie szybka,szybko sie nakreca.Sadze,ze bedzie jak Gasiek potrzebowala takiej pracy,zeby ja bardziej koncentrowac i wyciszac a nie nakrecac.Zobaczymy.Jest zupelnie inna niz Berta i Rekin.Ona robi cwiczonka niczym maliniak!Zreszta sama ja ocenisz.
Mario!zapewne bedziesz juz w sobote w Poznaniu.Gdzie bedziesz nocowala?Moze w sobote uda nam sie spotkac?
Pozdrawiam,Marzena,hovy,wilczarze i TWOJ UKOCHANY kot Gucio!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Strony: 1 2 3 4 5 6  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.