Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
22.11.2019 o 10:52:20

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 2 3 4 5  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43534 razy)
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Marta, Łoś, Gandzia i Dekiel

Zobacz Profil E-mail

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #30 o: 08.04.2004 o 17:52:52 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Tak też zrobimy!   Jeszcze raz dziękuję! Myślę, że na tych pytaniach się nie skończy... baaardzo prawdopodobne, że jeszcze Cię trochę pomęczę...
Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale nie było mnie w domciu...
PS. Przepraszam... już nie będę pisała PANI!   To dlatego, że jesteś jak gdyby moją nauczycielką... i tak to niechcący wyszło...  
Pozdrawiam.
IP Adres IP zloggowany

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #31 o: 08.04.2004 o 17:55:08 »

Pytaj, pytaj. masz czas do niedzieli rano, bo potem wyjezdzam
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Zawody blazejewko
« Odpowiedz #32 o: 14.04.2004 o 16:43:47 »

Marzenie odpowidam tutaj, bo to bardziej na temat, W Blazejewku bedzie ponad 40 psow To absolutny rekord Polski jesli chodzi o zawody. Hovki tez beda niezle reprezentowane,Ci co sie nie zglosili niech zaluja i czekaja na nastepne zawody (miejmy nadzieje, ze niedlugo)
Do zobaczenia w Blazejewku
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #33 o: 25.04.2004 o 15:56:14 »

Witam!  
Dawno nie gościłam na forum a troszkę się wydarzyło... zawody w OBEDIENCE... teraz już wiem dlaczego mała Ola tak dłuugo dochodziła do sedna, jak miała napisać o wygranej Bounty... Razem z Lottusia brałyśmy udział w tych zawodach. Na początku miałam ciężkie chwile, bo zauważyłyśmy z mamą że Lotta ma cieczkę! Łzy stanęły mi w oczach, już myślałam, że w ogóle nie wystartujemy   ale zgłosiłyśmy to, i dostałyśmy rozporządzenie, że starujemy ostatnie... najpierw się ucieszyłam, ale później zobaczyłam jak surowo ocenia sędzia (Michel Boisseau z Francji) zaczął się stres! W końcu nadeszła nasza kolei! Chodzenie przy nodze nie było najpiękniejsze a mnie serce waliło jak oszalałe później zostawanie na WARUJ, przez tą minutę się troszkę uspokoiłam i później było już oki! Szło nam chyba nieźle... Skok przez przeszkodę... tak... w jedną stronę skoczyła, ale... wróciła już na około I ostatnie ćwiczenie... pozycje WARUJ, SIAD... tutaj ja troszkę popsułam...   widziałam, że położy się "krzywo", ale jej nie poprawiłam, to chyba ze stresu   Podsumowując... 84 punkty na 100!!!   Ocena DOSKONAŁA!    I nadszedł moment rozdania nagród... Puchar dla najmłodszego uczestnika ufundowany przez sędziego... pani Maria krzyknęła "Muszka", więc pobiegłyśmy po puchar i zostałyśmy ustawione przy podium   Kolejny puchar... dla najlepszego hovawarta ufundowany przez francuski klub hovawarta... LOTTA!!!   Hovków było trzy. Jestem z Lottusi baaardzo dumna!!!   Była naprawdę wspaniała!!! Zostałyśmy zakwalifikowane do "jedynki", ale przez to, że Lottusia miała cieczke zrezygnowałam... poza tym nie do końca umiemy wszystkie ćwiczenia... Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa! I dumna dumna i jeszcze raz dumna!!! Zachęcam wszystkich do szkolenia i brania udziału w tego typu zawodach!!! Po żadnej wygranej wystawie nie byłam tak szczęśliwa! Dlatego, że do tego osiągnięcia musiałyśmy się razem przygotowywać... Obiecuję, że będziemy się starać i ćwiczyć, żebym kiedyś mogła napisać, że stanęłyśmy na podium!  
IP Adres IP zloggowany

mala_ola
Hovo-Gaduła

mała Ola i mała Bounty :)

Gadu-Gadu: 7902158 Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #34 o: 25.04.2004 o 17:31:18 »

Noooo Muszka gratuluję!   pogratuluj też ode mnie Lottusi  
I życzę Ci, żebyś miała wszystkie półki w pucharach      
jeszcze raz GRATULUJĘ!!!!!  
IP Adres IP zloggowany
Sara
Hovo-Gaduła

Sara i hovki

Gadu-Gadu: 10368673 Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #35 o: 25.04.2004 o 19:22:49 »

Muszko, przyjmijcie z Lottą również gratulacje od tropiącej rodzinki. Szczerze mówiąc troszkę zazdrościmy Wam takiego sukcesu. Odchowując maluszki nieco rozleniwiłyśmy się, ale od połowy maja ostro ruszamy do pracy.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy Sara i cała banda "znad Wielkiego Kanału" tj. Nemesis, Eunice, Pirania, Iris, Ryga, Lancelot, Helios, maleńka Cynthia i na zawsze w naszej pamięci Cynthia Safe CS
www.hovawarty.pl.tl
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #36 o: 26.04.2004 o 19:43:21 »

To post do mlodziutkiej MUSZKI!
Wypadlyscie z LOTUCHA bardzo dobrze.Oby wiecej ludzi w tak mlodym wieku szkolilo psy.Nie martw sie.Na egzaminach,zawodach suki z cieczka zawsze sa na koncu.Nigdy nie denerwuj sie na zawodach,to zabawa dla ciebie i twojego psa.Nie powinna sie praktycznie roznic od treningu,no poza drobnymi szczegolami,np,ze nie mozesz miec nagrodek itp.Ja w pazdzierniku tez wystapie i nie poplacze sie jak bede w koncowce.Czasami,a wrecz czesto pies lepiej cwiczy na treningu,a na zawodach ma humory,a jeszcze w cieczce.Moja Berta w trakcie cieczki traci sluch,potrafi wrecz w bezczelny sposob patrzec na mnie,jakby chciala powiedziec "odczep sie kobito ode mnie,i
 nie krzycz jakims grypsem waruj,do mnie,naprzod itp"!!!
Takze duze brawka dla ciebie i suni,no i zasluzone dwa puchary!Tak trzymaj.Zerowke juz przeszlas!
POZDRAWIAM!
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #37 o: 27.04.2004 o 18:33:27 »

Dziękujemy...   Do Lottusi chyba jeszcze nie dotarło o co chodzi , bo ona w przeciwieństwie do mnie traktowała to jak "zwykły" trening... ze mną było duuużo gorzej! Niby wiem to wszystko, że nie należy się denerwować, ale... to nie jest takie proste!   Myślę, że to bardzo utrudnia też pracę psu, bo nie wie dlaczego jego właściciel się denerwuje i... właśnie dlatego na zawodach jest... gorzej! W naszym wypadku była jeszcze właśnie ta cieczka... Gdybyście widzieli jak Lotta chodzi przy nodze jak ćwiczymy na łące czy podwórku!   Jest mistrzynią... ale na zawodach niestety często pokazuje się jej druga (nie wiem czy nie bardziej przez nią lubiana) natura... tropiciela...  
Jeszcze raz dziekuję! Przesyłam cudowny uśmiech od Lottusi- Hrabianki!  
A teraz... idę ćwiczyć!!!  
POZDRAWIAMY!
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #38 o: 21.08.2004 o 22:11:24 »

Witam!
Oj... bardzo dawno nie pisałam... i teraz... może zacznę od początku  
Niedawno był "u nas" w Niewierzu nieoficjalny zjazd hovawartów... oczywiście odbył się "pokaz" obedience, no i... wstyd nie spisałyśmy się z Lottusią tzn. to co się stało to na pewno tylko moja wina, bo Lotta to bardzo inteligentny pies... tak więc... pokaz sie nie udał i... dało mi to dużo do myślenia- na pewno na początku się załamałam, płakałam po kątach... niedługo potem były nieoficjalne zawody w Tulcach, i... znowu klapa   może troszkę uściślę... chodzenie przy nodze- katastrofa i... co zrobiłam? Zmieniłam nagródki. Teraz pracujemy z Lottą na piłeczkę! Jest SI co prawda jeszce  nie sprawdzałyśmy  na zawodach "nowej" metody (przy moim stresie), ale... ja widzę dużą poprawę!   A wczoraj... ślicznie zrobiła kwadrat! No oczywiście nie aż tak, zeby już się z tym pokazywać na zawodach, ale... są duże postępy!  
Musiałam to z siebie... wyrzucić! Ale... nie o tym miałam pisać
Dzisiaj w Gruszczynie było seminarium na temat obedience. Hovawarciarze mieli silną reprezentację z Marią na czele Maria tłumaczyła wszystkim zebranym jak szkolić... przewodników i ich psy. Były to wykłady dla szkoleniowców. Dowiedziałam się naprawdę wielu nowych, cennych "rzeczy" Za każdym razem kiedy jestem na takich wykładach to... "wynoszę" coś nowego. Teraz jeszcze tylko... aż... trzeba wcielić teorię w praktykę... popełniałam wiele błędów... pewnie nadal będę jakieś popełniać, ale... na pewno mniej dzięki takim seminariom! Dlatego... gorąco polecam!
A... Marii... dziękuję! Na pewno nie tylko w swoim imieniu
IP Adres IP zloggowany

Gaby
Hovo-Nowicjusz
*

Gadu-Gadu: 5506692 Zobacz Profil

« Odpowiedz #39 o: 22.08.2004 o 21:24:12 »

A ja przyjechalam z seminarium do domu i...........szok!
moja suka perfekcyjnie zrobila aport! Ale radosc; tym bardziej, ze nie znosze uczyc tego cwiczenia! Jeszcze tylko zostalo dopracowac 3 inne cwiczenia i klasa 1 "w kieszeni"
Gaby
IP Adres IP zloggowany
marzena
Hovo-Gaduła

Gadu-Gadu: 6329275 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #40 o: 24.08.2004 o 16:22:55 »

Jestes Gabrysiu niesamowita.Ja jestem na etapie 0,no moze 1,ale musze dopracowac to perfekt.Martwie sie tylko,ze bede miec miesieczna przerwe w zwiazku z wyjazdem i jak wroce zostanie malo czasu.Ale grunt to wiara w siebie i swoje psy.
IP Adres IP zloggowany

www.salutaris.animal.pl
salutaris@animal.pl
Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #41 o: 24.08.2004 o 19:49:38 »

Ja mam do "1" jeszcze troszkę, ale... nie możemy tego "troszkę" z Lottką przeskoczyć : aport węchowy... a to dlatego, że Lotta ani myśli w ogóle wziąść to nieciekawe coś do pyszczka... próbowałam juz wielu metod... hmm... z miernym skutkiem ale poza tym oczywiście Lottka ćwiczy... chętnie i sprawia jej to radość... pewnie dlatego, że mam w kieszeni piłkę ale... lubię jak ona tak ćwiczy może czasami zamiast przy nodze jest "na mojej głowie", ale... cieszę się, że Lotta to taka pełna życia iskierka
Pozdrawiamy:
Lottka&Muszka
IP Adres IP zloggowany

Muszka
Hovo-Bywalec
**

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #42 o: 15.09.2004 o 20:38:09 »

muszę Wam napisać co wymyślił mój genialny piesek coś nad czym pracujemy od jakiegoś czasu to mały kwadrat. Cały czas na ćwiczeniach to ja ustawiałam pachołki. Nadszedł czas w którym to moja Mamita ustawiła "mały kwadrat"... kwadrat ustawiony wszystko gotowe, wydaję komendę: KWADRAT i... Lotta podbiega do pachołka, odwraca się w moją stronę i "rzuca" się na ziemię z miną "prawda, że jestem mądrym pieskiem? "... hmm... mądrym pieskiem to ona jest na pewno, ale... wolałabym żeby położyła sie w kwadracie a nie przy pachołku
dzisiaj próbowałyśmy też "aportu węchowego" i... JEST POSTĘP! Kiedy rzucam go na ziemię ( i trochę ją "powkurzam" ) to podnosi (niestety bardzo podrzuca, ale PODNOSI! ) i wtedy ja podbiegam i wyjmuję jej z pyszczka. To jest naprawdę duuuży postęp zwłaszcza, że ona w ogóle nie chciała brać tego nieciekawego kawałka drewna do pyszczka!
Reasumując: JESTEM DUMNA Z MOJEJ LOTTUSI!
IP Adres IP zloggowany

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

OBEDIENCE - kwadrat
« Odpowiedz #43 o: 16.09.2004 o 10:52:57 »

Witaj Muszka,
ciesze sie, ze dalej pracujecie.  
A co do kwadratu, to jest b.wazne od razu uczenie psa, ze kwadrat moze byc ustawiany przez kogo innego. Wtedy nie ma sciezki zapachowej i to jak rownize zmiana pacholkow powoduje, ze dla psa to ... zupelnie inne cwiczenie.  
Pies sie doskonale i bardzo szybko mechanizuje, ale prawie wogole nie generalizuje. Dlatego trzeba tak bardzo urozmaicac cwiczenia.
Natomiast co do aportu , to wg mnie musicie wiecej pracowac w statyce. No ale aport to niestety nie jest silna strona hovka.
Trzymam kciuki i piszcie o postepach
M+L
PS
A kto jeszcze cwiczy obedience? W poznaniu musimy byc w duzej ilosci, bo to swietna reklama dla rasy, a zerowka naprawde nie jest trudna
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

Mistrzostwa Europy 2004 Turyn
« Odpowiedz #44 o: 16.09.2004 o 14:24:47 »

Na stronie:
http://www.chienplus.com/obeissance-2004/championnat-d-europe-obeissance _2004.htm

sa wyniki Mistrzostw Europy w Obediencie. Jak widac hegemonia krajow skandynawskich jest przytlaczajaca
M+L
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
Strony: 1 2 3 4 5  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.