Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 08:43:08

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43485 razy)
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #240 o: 08.12.2007 o 16:42:45 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Znowu ćwiczymy w grupie.  

Jestem z Darusia zadowolona. Fajnie sie skupia, nawet jak jakiś pies depcze mu ogon    
Dziś już mieliśmy zakaz używania smaczków, pracuejmy tylko na piłeczki. No przyznam sie, czasami cos dobrego mu dałam, po powstrzymac sie nie mogłam  

Najwiekszy bład: że ja non stop psa popraiwam.Nawet jak zrobi cos fajnie, ja go poprawiam i w ten sposób mój pies nie wie kiedy koniec, a kiedy poczatek... Jakos nie zwracałam na to uwagi nigdy. No i nie kończe raczej ćwizceń, np ide w kwadracie, a potem jescze przezd nagoroda, sobie przejde jeszcze 100000km  

szkolenia mamy w soboty, niedziele po 2-3godz wiec w miedzy czasie, robimy sobie z Darkim przerwy i idziemy nad jezioro, do stadniny etc  

Pozdrawiamy,
zmeczona Klaudia i zadowolony Dark  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
kacleo
Hovo-Spec

Kasia, Ussi, Boogie i Oscar The Cat

Gadu-Gadu: 32090421 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #241 o: 08.12.2007 o 18:17:15 »

Dnia 29.10.2007 o 21:26:23, Klaudia_i_Dark pisze:

Ostatnio zmieniliśmy trenera na P.Krzysztofa i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej średnio mi się nasi "prowadzący" podobali. Dobrze, że kadra tam duża bo moge sobie przebierać (wiem straszna jestem)  

Klaudio, wcale nie jestes straszna, tylko madra. A ze domyslam sie, ze jestes troszke mlodsza ode mnie , to jestes jeszcze madrzejsza. Ja stracilam caly rok tylko przez to, ze sie wstydzilam zmienic trenera, choc wiedzialam, jakie to wazne, zeby z trenerem nadawac na tej samej fali i zeby pasowal do mnie i mojego psa. I wcale nie chodzi o to, ze ma byc mily... Serdecznie pozdrawiamy. Cleo i Kasia.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy - Kasia i Zwierzaki
http://cleohovs-hovawarte.dk/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/446179/Ussi-Las-Ksiezniczek
http://www.hovawart.pl/
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #242 o: 16.12.2007 o 19:19:15 »

Dziś na zkoleniu byliśmy tylko godzinkę, ale za to ile się działo  
psów była cała masa   A najlepsze jest to, że na około 20psów była jedna suczka tylko   Do naszego klubu należą między innymi: dobreman, cane corso, mastiff, bernardyn, ONek, 2mixy, bokser, labek, dog tybetański, belg i .... jamnik   który śmiga jak nie wiem co   no i najpiekniejszy hovawart    

A tu zdjęcia:

Wszytskie psy, już siad-zostań, albo w samochodach, albo gdzies przywiazane, albo w boksach, bo dziś mieliśmy wigilię klubową   ale ja jeszcze chwilke ćiwcze, bo Daro fajnie pracował  

[IMG]http://img159.imageshack.us/img159/5056/szkoleniedarka2od2.th.png[/ IMG]

Na koniec postanowiłam nagrodzić Dark'a frisbee   Wszystkim tak się spodobał mój model frisbee, że ciągle dopytywali gdzie kupiłam, a przewodnik bokserka nawet pobawił się ze swoim psem   Dark był dobry i się podzielił z kolegą  

[IMG]http://img159.imageshack.us/img159/5056/szkoleniedarka2od2.th.png[/ IMG]

A tu przed choineczką na placu  

EDIT: coś mi z tymi zdjęciami nie wyszło  
« Ostatnia Edycja: 16.12.2007 o 19:22:01 Zamieścił: Klaudia_i_Dark » IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #243 o: 29.12.2007 o 20:14:36 »

http://www.youtube.com/watch?v=1zlxyLcQSqk  

Pierwszy raz ćwiczylismy w ogrodzie od ponad roku. Bo nam nie wolno (pies ryje trawe pazurami  według Taty) Więc Dark na początku miał "mega świra" latał, biegał i faktycznie w niektórych miejscach traa jest hmmm... deliktanie mówiąc nie taka jak być powinna  

Dark ćwiczył średnio- czasem chodzi lepiej, a czasem gorzej  Już wyłapałam błąd- jak podnosiłam smycz zmienił pozycje. A to mieliśmy zawsze dośc fajne, więc sie zdziwiłam. Tzn jak podnosiłam smycz, nigdy to Darkiego nie ruszało  No nic, pociwcze samo podnoszenie smyczy  

Licze na komentarze  

Pozdrawiamy,  
Klaudia i "naćpany" Persenem Dark (ehhhh te petardy  )
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Edyta
Hovo-Maniak

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #244 o: 30.12.2007 o 18:02:22 »

Klaudia, fajnie cwiczyczycie  

Dla mnie robisz podstawowy blad - cwiczysz wszystko razem
Jezeli pracujesz nad chodzeniem przy nodze na smyczy, to zrob tylko to (nie mieszaj z zostawaniem) i nagrodz.
Pracuj nad jednym kryterium - jak cwiczysz bliskie trzymanie sie nogi, to nie poprawiaj siadu.  
W nastepnej sesji pocwicz samo zatrzymanie z siadem i nagradzaj tylko rowne 'siady'. Za kazdym razem idziecie i Ty sie zatrzymujesz - to jest JEDYNA okazja, aby Dark zdobyl nagrode (nie poprawiaj siadu tak, jak to zrobilas na filmie).
Jak cwiczysz zostawanie, to cwicz bez smyczy. Szczegolnie, to zostawanie w kwadracie. Twoje podnoszenie smyczy troche przeszkadza i nie uczy Dark'a dalszej sekwencji tego cwiczenia (prawidlowego ruszania z miejsca po zostawaniu).

Widac, ze sprawia Wam to wielka frajde. Trzymam kciuki za dalsze postepy  
IP Adres IP zloggowany

Edyta
http://hovawart-blog.blogspot.com/

Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #245 o: 30.12.2007 o 18:41:25 »

Dnia 30.12.2007 o 18:02:22, Edyta pisze:
Klaudia, fajnie cwiczyczycie  

Dzięki  

Dla mnie robisz podstawowy blad - cwiczysz wszystko razem

Bo chciałam jak najwiecej na filmiku zmieścić   Ale faktycznie, często mieszam ćwiczenia. Ale jak tego nie robić kiedy jestem np. na placu? To chodzi o to, że np ide z nim po kwadracie, nagradzam piłeczką, a potem mogę od razu ćiwczyć np siad-zostań?

Jezeli pracujesz nad chodzeniem przy nodze na smyczy, to zrob tylko to (nie mieszaj z zostawaniem) i nagrodz

Myślałam, że w ten sposób, utrudniam psu i jednocześnie urozmaicm   A faktycznie mogłam mu nieźle niamieszać   hihi, wystarczy, że mam przerwe świtęczna bez szkolenia i już psu mieszam  
Ja to jestem zdolna  

Pracuj nad jednym kryterium - jak cwiczysz bliskie trzymanie sie nogi, to nie poprawiaj siadu.  
W nastepnej sesji pocwicz samo zatrzymanie z siadem i nagradzaj tylko rowne 'siady'. Za kazdym razem idziecie i Ty sie zatrzymujesz - to jest JEDYNA okazja, aby Dark zdobyl nagrode (nie poprawiaj siadu tak, jak to zrobilas na filmie).

Już kiedyś pisałam w tym wątku, że non-stop poprawiam psa. I kurczaki, myslałam, że już tak nie robie. A tutaj psikus   Dark już sam zaczał czasami poprawiac, mimo że coś ładnie zrobi. Tak już mu to weszło w krew  

Jak cwiczysz zostawanie, to cwicz bez smyczy. Szczegolnie, to zostawanie w kwadracie. Twoje podnoszenie smyczy troche przeszkadza i nie uczy Dark'a dalszej sekwencji tego cwiczenia (prawidlowego ruszania z miejsca po zostawaniu).

A nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a rzeczywiście to jest bez sensu zostawiac go ze smyczą, bo i tak nic nie zrobie, jak jest taka krótka...  
Ale swoją drogą, tak jak pisałam wcześniej- musze popracowac nad podnoszeniem smyczy,a raczej na Darkiem, żeby nie zmieniał pozycji w trakcie mojego podnoszenia. Kieyś to umiał, ale "wyleciało"  

Widac, ze sprawia Wam to wielka frajde. Trzymam kciuki za dalsze postepy  

Dziękujemy   Pewnie, ze sprawia frajde. Własnie ide teraz pociwczyć, przy rozproszniach, bo pies sąsiadów szczeka już od ponad godziny   Trzeba wykorzystać taka okazje  

Dziekuję za komentarz   i podaje link jeszcze jednego filmiku- tym razem chodzimy bez smyczy  
http://www.youtube.com/watch?v=IZuavCdGL-U  

Pozdrawiamy,
K i D

IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

Tlen: fifaza@tlen.pl Gadu-Gadu: 824023 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #246 o: 30.12.2007 o 20:33:55 »

Hej,
Mnie też się bardzo podoba jak ćwiczycie, szczególnie jak zaczynacie i Dark robi wyskok w górę - mam to samo
Zgodzę sie z Edytą, że jedyne ALE dotyczące waszych ćwiczeń to mieszanie, za dużo na raz. Duży kwadrat wykonuje się bez smyczy, może więc lepiej jednak nie ćwiczyć go na smyczy. Poprawianie siadu to już chyba taki automat. Mi też czasami pewne zachowania wchodzą w krew i ciężko mi jest je pózniej kontrolować.  
Jeszcze jedno co mi przyszło do głowy to kicanie... Wydaje mi się (2 filmik-bez smyczy), że jak idziesz dynamiczniej to Dark nie kica, tylko przy ruszaniu jak zaczynasz nieco wolniej, pozniej już super. I tu myślę warto podkreślić, że pięknie i dynamicznie chodzicie!! Wielkie gratulacje!  
Możesz wyrazniej zaznaczać zakręty. Są na to jakieś profesjonalne metody, ale to muszą Ci podpowiedzieć doświadczeni zawodnicy albo Twoi szkoleniowcy.
Po ładnej prostej proponowała bym już wypuścić piłeczkę.
Generalnie - pozazdrościć! Bardzo mi się podoba.

Mam tylko małe pytanko. Na końcu filmu Dark "pomlaskuje". Robi tak częściej?
Mam podejrzenie, że to rodzinne

IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
http://www.working-dog.eu/dogs-details/135188/Basza-Chatka-Zielarki
Atos Sus Armoni
http://www.working-dog.eu/dogs-details/543354/Atos%20Sus%20Armoni/
Hovawarcia Strona Informacyjna www.hovawarty.com.pl
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #247 o: 31.12.2007 o 00:38:55 »

Jako emerytowany zawodnik klasy "0" też się wypowiem  .  
Nie wiem, czy ma to duże znaczenie, ale figura, którą zataczasz maszerując nie przypomina mi kwadratu, a raczej jajo. Czyli to, o czym pisze Fi, żeby wyraźnie zaznaczać zakręty - jak prosta to prosta, jak zwrot to zwrot.  Oczywiście rozmiar trawnika ogranicza długość prostej.  
Takie wyskoki to jakby mi też były znajome.   Na pierwszym filmiku (ze smyczą)  gdy tylko ruszyłaś się to od razu był zwrot, uciekłaś psu zanim on ruszył i  być może dlatego starał się nadążyć za Tobą skokiem. Chociaż mój czasem jak ma dobry humor to tak wyskakuje mimo, że niby ruszam prosto, albo wyskakuje tak gdy siedzi przede mną i ma przyjść do nogi. Więc może nie o to chodzi, że nie nadązył, może ktoś wie dlaczego psy tak robią? Z nadmiaru  emocji?  
Jeśli musisz ćwiczyć kwadrat ze smyczą (np. takie masz założenie) to może po dojściu do niego najpierw niech on rusza z Tobą ze  smyczą  wlokącą  luźno za nim a dopiero później ją zbieraj do ręki? Żeby nie kojarzył Twojego podejścia z majstrowaniem przy smyczy. A samo majstrowanie przy stojącym nieruchomo sie swoją drogą.  
Siad z marszu byl troszku krzywy, ale potem Dark  dodatkowo się przekrzywił, jakby coś przewidywał   (może rzut piłeczką? W konkretną stronę?

To takie moje mocno amatorskie spojrzenie.  
Dzielne z Was chłopaki, że tak pracujecie.  

P.S. No i absolutnie nie pomyśl, że jak się tak mądrzę, to sama umiałabym to zrobić. Ja tak tylko sobie patrzę na filmik i piszę co widzę.  
« Ostatnia Edycja: 31.12.2007 o 00:42:07 Zamieścił: Ania_M. » IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #248 o: 31.12.2007 o 11:33:07 »

Dnia 30.12.2007 o 20:33:55, fifaza pisze:
Hej,
Mnie też się bardzo podoba jak ćwiczycie, szczególnie jak zaczynacie i Dark robi wyskok w górę - mam to samo

Dziękuję   Ja swoją drogą uwielbiam te wyskoki

Zgodzę sie z Edytą, że jedyne ALE dotyczące waszych ćwiczeń to mieszanie, za dużo na raz. Duży kwadrat wykonuje się bez smyczy, może więc lepiej jednak nie ćwiczyć go na smyczy.

Postaram się już nie mieszać   A kwadratu nie będziemy ćwiczyć na smyczy- jedynie na 10m, bo jej podnosić nie muszę, a na szkoleniu czasem dobrze jest miec linkę  

Poprawianie siadu to już chyba taki automat. Mi też czasami pewne zachowania wchodzą w krew i ciężko mi jest je pózniej kontrolować.

No właśnie... Początkowo mi to weszło w krew i wystarczyło, że przesune lekko swoje ciało do przodu, a pies poprawiał, albo mówiłam "popraw"... Teraz już nic nie mówie, a pies sam poprawia i nie wiem jak go tego oduczyc... Chyba musze jeszcze przezd poprawą nagradzać.

Jeszcze jedno co mi przyszło do głowy to kicanie... Wydaje mi się (2 filmik-bez smyczy), że jak idziesz dynamiczniej to Dark nie kica, tylko przy ruszaniu jak zaczynasz nieco wolniej, pozniej już super. I tu myślę warto podkreślić, że pięknie i dynamicznie chodzicie!! Wielkie gratulacje!  

Dzięki   Dużo ćwiczyłam na d tym, aby dobrać tempo do psa, bo zawsze mnie wyzywali za to na skzoleniu i chyba się wreszcie mniej-więcej udało  
A jeśli ruszę od razu szybko, to pies zostaje w tyle i strasznie brzydko to wygląda. Spróbuje nagrać  

Możesz wyrazniej zaznaczać zakręty. Są na to jakieś profesjonalne metody, ale to muszą Ci podpowiedzieć doświadczeni zawodnicy albo Twoi szkoleniowcy.

A tu chyba kolejny mój błąd. Jakoś nigdy nie ide po kwadracie, tylko własnie jakies takie dziwne kształty zataczam   No chyba, że trener stoi mi nad głową i krzyczy na mnie, że mam iść od pachołka do pachołka   Poprawię się- obiecuje  

Generalnie - pozazdrościć! Bardzo mi się podoba.

Bardzo mi miło, że podoba się nasza praca  

Mam tylko małe pytanko. Na końcu filmu Dark "pomlaskuje". Robi tak częściej?
Mam podejrzenie, że to rodzinne

Nigdy nie zwróciłam na to uwagi   Poobserwuje i podziele informacjami na teat "pomlaskiwania"  

« Ostatnia Edycja: 31.12.2007 o 12:13:23 Zamieścił: Klaudia_i_Dark » IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #249 o: 31.12.2007 o 12:25:32 »

Dnia 31.12.2007 o 00:38:55, Ania_M. pisze:
Jako emerytowany zawodnik klasy "0" też się wypowiem  

Jak to emerytowany   Myslałam, że porywalizujemy w 2008  

Nie wiem, czy ma to duże znaczenie, ale figura, którą zataczasz maszerując nie przypomina mi kwadratu, a raczej jajo. Czyli to, o czym pisze Fi, żeby wyraźnie zaznaczać zakręty - jak prosta to prosta, jak zwrot to zwrot.  Oczywiście rozmiar trawnika ogranicza długość prostej.

Koniec z zataczaniem jaj   Od dziś tylko kwadraty  

Takie wyskoki to jakby mi też były znajome.   Na pierwszym filmiku (ze smyczą)  gdy tylko ruszyłaś się to od razu był zwrot, uciekłaś psu zanim on ruszył i  być może dlatego starał się nadążyć za Tobą skokiem. Chociaż mój czasem jak ma dobry humor to tak wyskakuje mimo, że niby ruszam prosto, albo wyskakuje tak gdy siedzi przede mną i ma przyjść do nogi. Więc może nie o to chodzi, że nie nadązył, może ktoś wie dlaczego psy tak robią? Z nadmiaru  emocji?

Dark chyba własnie prezntuje takie wyskoki z emocji. Kicanie nie, ale wyskoki tak. Bo np jak jest mega zdenerwowany, to nie bedzie wyskakiwał. Jak jet znudzony też nie. Tylko jak jest na maxa nakręcony, "podminowany" etc  

Jeśli musisz ćwiczyć kwadrat ze smyczą (np. takie masz założenie) to może po dojściu do niego najpierw niech on rusza z Tobą ze  smyczą  wlokącą  luźno za nim a dopiero później ją zbieraj do ręki? Żeby nie kojarzył Twojego podejścia z majstrowaniem przy smyczy. A samo majstrowanie przy stojącym nieruchomo sie swoją drogą.

Nie muszę ze smyczą. Na placu ćwicze z 10m albo zupełeni bez, dlatego jeszcze nikt mi na to uwagi nie zwracał. A ja psuje to w domu   Bedziemy ćwiczyć bez smyczy  

Siad z marszu byl troszku krzywy, ale potem Dark  dodatkowo się przekrzywił, jakby coś przewidywał   (może rzut piłeczką? W konkretną stronę?

To jest "pamiątka" z przeszłości. Kiedy to prawie zawsze pies miał siad,a  zaraz potem waruj   Musze się tego pozbyć,bo wygląda fatalnie.

Dzielne z Was chłopaki, że tak pracujecie.  

Czy tu chodziło o hovki w ogóle, samce, czy o mnie i o Dark'a ? Bo ja dziewczynka jestem      

P.S. No i absolutnie nie pomyśl, że jak się tak mądrzę, to sama umiałabym to zrobić. Ja tak tylko sobie patrzę na filmik i piszę co widzę.  

Absolutnie nigdy tak bym nie pomyślała!!! Ja się bardzo ciesze za WSZYSTIE rady i porady, ponieważ teraz przez miesiąc nie mam szkolenia i nie mam z kim się kosultować no i dodatkowo lepiej jak ktoś z boku ocenia nasza praacę, a nie stała ekipa: trener, ludzie z klubu, rodzice, siostra  
Wypisałam sobie Wasze wszytskie uwagi, wydrukowałam i powiesiłam nas łóżkiem, coby nie zapomnieć  

Pozdrawiam wszytskich serdecznie i baaardzo dziekuje za wskazówki  
Klaudia i ten mały Gnoejk, smacznie śpiący (ten Persen jednak uspokaja psa   W życiu bym nie pomyślała, że Dark może spać 3godziny cały czas!   )
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Ania_M.
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #250 o: 31.12.2007 o 17:26:36 »

Klaudia - ja wiem, że jesteś dziewczyną, nawet imię na to wskazuje.   Takie powiedzonko"dzielne z Was chłopaki" mi się przyczepiło i używam go do chwalenia zarówno córki, psów czy innych osób np. rodziców, sąsiadów w wieku przedemerytalnym,    i to   niezależnie od płci.  

Co do ruszania i opóźnienia psa przy ruszaniu - słyszałam podpowiedź, że jak ruszamy to lepiej najpierw lewą nogą, wtedy pies to łatwiej zauważy i się szybciej pozbiera do ruszania. Można spróbować.  

IP Adres IP zloggowany

kacleo
Hovo-Spec

Kasia, Ussi, Boogie i Oscar The Cat

Gadu-Gadu: 32090421 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #251 o: 31.12.2007 o 21:57:20 »

Dnia 31.12.2007 o 17:26:36, Ania_M. pisze:
Co do ruszania i opóźnienia psa przy ruszaniu - słyszałam podpowiedź, że jak ruszamy to lepiej najpierw lewą nogą, wtedy pies to łatwiej zauważy i się szybciej pozbiera do ruszania. Można spróbować.  

Dotyczy to nie tylko chodzenia przy nodze. Do kazdego cwiczenia warto sobie wypracowac szczegolny sygnal dla psa, ktory dajemy tylko przy tym jednym cwiczeniu. Na przyklad przy wysylaniu psa naprzod prostujemy sie maksymalnie i patrzymy w dal, przy wysylaniu na przeszkode wyrazne skierowanie oczu na przeszkode, przy warowaniu zmiana polozenia lewej reki itp.
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy - Kasia i Zwierzaki
http://cleohovs-hovawarte.dk/
http://www.working-dog.eu/dogs-details/446179/Ussi-Las-Ksiezniczek
http://www.hovawart.pl/
Ania_M.
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #252 o: 18.01.2008 o 23:32:00 »

Klaudia (oczywiście jesłi inni mają ochotę to też zapraszam) - zajrzyj na naszą (TWA) witrynkę, tam popełniłam mały reportażyk z listpadowych zawodów i jest też link do zdjęć i filmików z tych zawodów. Oczywiście wiadomo, że to raczej pamiątka niż dokument, widać móstwo błędów, ale z ciekawości można popatrzeć jak sobie radziliśmy (aż cztery hovki!).  
Nie muszę chyba dodawać, że na własnym trawniku pies wykonywał ćwiczenia idealnie, a na zawodach ... o całę lata świetlne gorzej    

Adres strony http://www.hovawarty.com.pl/
IP Adres IP zloggowany

Atika
Hovo-Maniak

Atika z Wyspy Hovawartów (druga nazwa Świnoujscia)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #253 o: 19.01.2008 o 16:16:24 »

Dziewczyny!Obejrzałam wszystko i jestem pod wrażeniem Waszej determinacji,bo przecież z Waszej trójki tylko Buffy to psi sportowiec.Jedno jest pewne-hovek potrafi i chce ćwiczyć.warto to wykorzystywać,bo baaardzo przydaje się w codziennym życiu.
Gratulacje.
Hania Atikowa
IP Adres IP zloggowany

http://www.youtube.com/watch?v=nJVBprMqPpI http://video.google.pl/videoplay?docid=-5401647393238445607&hl=pl

kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #254 o: 23.09.2008 o 17:29:46 »

No w sobote wszyscy trzymamy kciuki za Weris i jej pancie. Startuja w Mistrzostwach Polski w Obedience.  

Ze swej strony zycze Wam z calego serca po francusku MERDE (nie wolno dziekowac!!!) i trzymam kciuki
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.