Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 09:08:47

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43492 razy)
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #225 o: 21.03.2007 o 23:09:15 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Dnia 21.03.2007 o 22:37:47, Atika pisze:
Parówka zniknęła,a ja miałam siny ślad na nosie.
Hania

A ja dziś idiotka postanowiłam popracowac z piłką pod brodą (chociaż wiedziałam, że to głupi pomysł) i mam ślad na policzku   Co ja gadam ślad, wieeeelkie śladzicho   Trzeba być mONdrym  
W szkole będzie, że mnie w domu biją  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #226 o: 21.03.2007 o 23:26:08 »

Dnia 21.03.2007 o 21:14:48, Majka pisze:

No nie! Ja protestuję! A prawa innych zwierząt?
kotów będę bronić (hehe, mojego to napewno nie oddam)... ale jak już będe miala hova to kto wie... może spróbuję

Według Bojara koty nie mają żadnych praw.

Pozdrawiamy, Ewa i Bojar
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #227 o: 21.03.2007 o 23:45:26 »

Dnia 21.03.2007 o 23:09:15, Klaudia_i_Dark pisze:

A ja dziś idiotka postanowiłam popracowac z piłką pod brodą (chociaż wiedziałam, że to głupi pomysł) i mam ślad na policzku   Co ja gadam ślad, wieeeelkie śladzicho   Trzeba być mONdrym  
W szkole będzie, że mnie w domu biją  

Nie chwal się tak bardzo. Nie widziałaś mnie po tygodniu klęsk - domowe agility zakończone kosmicznym guzem wokół oka. Tęcza to mały pikuś przy kolorach na mojej twarzy w tym czasie. Kto pamięta mnie we Wrocławiu 2005 ten wie, że nie zmyślam. Potem uderzenie drzwiami w nogę i niemoc w chodzeniu. Do tego jeszcze niefortunny przeskok przez drabinę zakończony szorowaniem asfaltu w poprzek jezdni (kto widział dowody rzeczowe w postaci siniaka na nodze ten wie, że nie zmyślam). A to wszystko w przeciągu zaledwie 2 dni. Ha! Niczym mi nie zaimponujecie!
A piłeczkę radziłabym wsadzić pod pachę i wystawić na wabia tylko kawałek sznurka.

Pozdrawiamy, Ewa i Bojar
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #228 o: 13.05.2007 o 17:37:24 »

http://www.youtube.com/watch?v=U56bUOBbn_s  

Wreszcie udało mi się nakrecić nasze chodzenie przy nodze. Co prawda mieliśmy trochę mało miejsca żeby się zaprezentować   ale mam nadzieję, że chociaż coś z tego filmiku widać.  
I teraz proszę o rady, wskazówki itd co robie źle. Ja już znalazłam swój błąd- na koniec filmiku kiedy się zatrzymałam powiedziałam mu "siad" w sumie bez przyczyny, bo on i tak nauczony jest, że jak staje to on siada...  

Pozdrawiam,
Klaudia

PS. Fajnie ogonek sobie podwinął, prawda  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Magda i Era
Hovo-Spec

Gadu-Gadu: 8789528 Zobacz Profil

« Odpowiedz #229 o: 13.05.2007 o 19:12:38 »

Dla mnie suuuper!
IP Adres IP zloggowany

Magda
Alfred Gośmir FRED 1996-2009, Azja Stróż Rodziny ERA 2005-2015

RATUJĄC JEDNEGO PSA, NIE ZMIENIMY ŚWIATA,
ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA.

fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

Tlen: fifaza@tlen.pl Gadu-Gadu: 824023 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #230 o: 11.09.2007 o 19:46:50 »

Jak co roku Bokserowe Mistrzostwa.
To za miesięc, może ktoś się wybiera?

Umieszczam w razie czego info:

VI MISTRZOSTWA PT, OB i IPO KLUBU BOKSERA 14.10.2006, ŁÓDŹ  
Sędziowie:  
Janusz Rurarz  
- IPO, PTT  
Henryk Salamon  
- PT  
Elżbieta Hader  
- OBEDIENCE  
Pozoranci:  
Włodzimierz Gossa  
Miejsce mistrzostw:  
MOTODROM w parku '3 MAJA' , LODŹ ul. Małachowskiego 3/7  
PROGRAM:  
14.10.2006.  
730  
- Ślady IPO i PTT (sędzia Janusz Rurarz)  
800 – 930  
- Przyjmowanie opłat za zawody  
1000  
- Obedience (sędzia Elżbieta Hader)  
1030  
- PT (sędzia Henryk Salamon)  
1200  
- IPO posłuszeństwo (sędzia Janusz Rurarz)  
1300  
- PTT posłuszeństwo (sędzia Janusz Rurarz)  
1400  
- IPO obrona (sędzia Janusz Rurarz)  
1600  
- Zakończenie Mistrzostw  
Opłaty:  
OBEDIENCE 30zl  
PT 60  
PTT 60  
IPO 80  
Wpłacać na zawodach  
Kontakt:  
Izabela Potocka  
tel.kom.: 608301779  
Fax:427197651  
e-mail: montenegro@poczta.onet.pl  
.  
Zgłoszenia przesyłać e-mailem lub faxem na wyżej podany adres  
« Ostatnia Edycja: 11.09.2007 o 19:57:31 Zamieścił: fifaza » IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
http://www.working-dog.eu/dogs-details/135188/Basza-Chatka-Zielarki
Atos Sus Armoni
http://www.working-dog.eu/dogs-details/543354/Atos%20Sus%20Armoni/
Hovawarcia Strona Informacyjna www.hovawarty.com.pl
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #231 o: 19.10.2007 o 21:23:22 »

No to nam dziś przypadło trenować w deszczu, ale muszę przyznać, że Dark pracował tak jak nigdy   Ja myslałam, że bedzie kiepsko z kontaktem, no bo bedzie mu do slipek padać   i raczej nigdy nie próbowałam z nim w takich warunkach ćwiczyć.
Dziś sie mile zdziwiłam  

Zaczeliśmy ćwiczyc wysyłanie do kwadratu, haha i mój trener kzał mi nauczyć się rzucać trzymając za sznurek a nie za piłke   Jak raz próbowałam rzucić tak jak kazał to piłka poleciała wysoko, wysoko w drzewa   Aż wstyd się przyznać, hihi  

Dziś Darus ślicznie skakał przez przeszkode (1m). Tylko raz, na gdzieś około 10 dotknął łapencjami   Byłam zadowolona.

Natomiast chodzenie po kwadracie wyszło nam kiepsko. Ale to moja wina- musze popracować. Dark kiedy skrecamy nie utrzymuje kontaktu, gdzies mu łeb na boki ucieka. A ja tego nigdy nie widziałam   Więc dzis musiałam dać mu impulsik, że na zakretach też trzeba uważać.  
Do tego za szybko chodze i na zawodach moga mi obciąć pkt, bo jak pies ma np waruj z marszu, to w szybkim tempie odejde wiecej niz jak ide wolno (zanim on sie położy)
No i źle go nagradzam na stój. Bo jak juzbyłam kilka kroków do psa zaczynałam go chwalić, a on wtedy chciał dostać jak najszybciej smaczka wiec 2kroki zawsze zrobił. Teraz dopiero jak stane koło Gnojka jest nagroda  

A tak na marginesie- zmokłam strasznie, nawet pelerynka mi przepuściła, wiec jak wróciłam to szybko goraca herbata z cytrynka. Ale jestem dumna z siebie i psa- i tym jakże skromnym akcentem kończymy dzisiejsze wydanie Faktów TVN  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
indiana
Hovo-Nowicjusz
*

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #232 o: 19.10.2007 o 22:57:34 »

Dnia 19.10.2007 o 21:23:22, Klaudia_i_Dark pisze:
No to nam dziś przypadło trenować w deszczu, ale muszę przyznać, że Dark pracował tak jak nigdy   Ja myslałam, że bedzie kiepsko z kontaktem, no bo bedzie mu do slipek padać   i raczej nigdy nie próbowałam z nim w takich warunkach ćwiczyć.
Dziś sie mile zdziwiłam  

Myślę, że nasze psiaki (goldki i hovki) lubią taką pogodę, a już na pewno bardziej niż upał.

Cytat:
Zaczeliśmy ćwiczyc wysyłanie do kwadratu, haha i mój trener kzał mi nauczyć się rzucać trzymając za sznurek a nie za piłke   Jak raz próbowałam rzucić tak jak kazał to piłka poleciała wysoko, wysoko w drzewa   Aż wstyd się przyznać, hihi  

Tzn. jak miałaś rzucać? Za kwadrat czy do środka? I w którym momencie?

Cytat:
Dziś Darus ślicznie skakał przez przeszkode (1m). Tylko raz, na gdzieś około 10 dotknął łapencjami   Byłam zadowolona.

Na zawodach max wysokośc przeszkody to 70 cm, więc tym bardziej nie dotknie.  

Cytat:
Natomiast chodzenie po kwadracie wyszło nam kiepsko. Ale to moja wina- musze popracować. Dark kiedy skrecamy nie utrzymuje kontaktu, gdzies mu łeb na boki ucieka. A ja tego nigdy nie widziałam   Więc dzis musiałam dać mu impulsik, że na zakretach też trzeba uważać.

Utrzymywanie uwagi na zakrętach możesz sobie ćwiczyć codziennie, na każdym spacerku.  

Cytat:
Do tego za szybko chodze i na zawodach moga mi obciąć pkt, bo jak pies ma np waruj z marszu, to w szybkim tempie odejde wiecej niz jak ide wolno (zanim on sie położy)

A tu poruszyłaś b. ważną sprawę - tempo marszu trzeba dobrać odpowiednio do swojego pieska, tak aby nie było ani za wolno (bo pies się rozprasza), ani za szybko, żeby zdążył zawsze zareagować, nie robiąc dodatkowych kroczków (odejmują za nie punkciki).

Cytat:
No i źle go nagradzam na stój. Bo jak juzbyłam kilka kroków do psa zaczynałam go chwalić, a on wtedy chciał dostać jak najszybciej smaczka wiec 2kroki zawsze zrobił. Teraz dopiero jak stane koło Gnojka jest nagroda  

Też tak robiłam nieświadomie. Dopiero ktoś obserwując nas z boku stwierdził, że za wcześnie wyciągam nagrodę i czasem zdarza się, że piesio robi kroczek w bok, bo chce dostać smakola jak najszybciej.    

Cytat:
A tak na marginesie- zmokłam strasznie, nawet pelerynka mi przepuściła, wiec jak wróciłam to szybko goraca herbata z cytrynka. Ale jestem dumna z siebie i psa- i tym jakże skromnym akcentem kończymy dzisiejsze wydanie Faktów TVN  

Fajne było to dzisiejsze wydanie Faktów TVN, takie w ogóle nie polityczne, a pozytywne.  
Kiedy następny raz? (tylko się nie przeziębij)
IP Adres IP zloggowany

irena & indiana
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #233 o: 20.10.2007 o 18:55:04 »

*A wiec, początkowo, pies mial komende "idziemy" (nasze RÓWNAJ) i po kilku metrach mówiłam "naprzód!" i piłke rzucałam prosto, przed siebie (no, tak miało to wyglądać, nie zawsze wychodził) za kwadrat. Chodziło o to, żeby Dark przyzwyczaił się do pachołków, bo podobno niekótre psy trochę się ich obawiają (na szczęście D na nie, nie reagował i leciał prosto za piłeczką)
Tylko nie mam pojęcia, dlaczego nie moge rzucać, trzymając za piłkę, a nie za sznurek  

*Skrecanie ćwiczymy (ogólnie chodzenie przy nodze) na sapcerkach, ale ja jakoś nie zauważyłam, że DArk traci w tym momencie kontakt... Może ja też rozglądam się na boki, dlatego nie zauwazyłam  

*No własnie... Dark nie zawsze od razu reagował na "waruj" czy też "siad" (najpierw dreptał kilka kroczków) bo ja prawie biegam   Dziś sie tez na tym przyłapałam    

*Nastepne sprawozdanko, pewnie za tydzień, bo to właśnie w piątki ćiwczymy OB sam na sam z trenerem   NA spotkaniach grupowych tylko ćiwczymy to co już potrafimy w wiekszym rozproszeniu  

Zapomniałam jeszcze powiedzieć, że wreszcie mi ktos dobrze wytłumaczył jak nauczyć Gnojka aportu formalnego. Bo od roku zabierałam się do tego. Miałam sto tysięcy metod na podgryzanie (a raczej jak je zlikwidować) i wreszcie udało się  

Pozdrawiamy cieplutko,
Klaudia i leniuch Dark  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

« Odpowiedz #234 o: 20.10.2007 o 19:30:26 »

Klaudia pochwal sie ta metoda!
Chciaz ja nie jestem pewna czy chce oduczac podgryzania , bo Basza cudownie obkreca aport w pusku. Wspanialy widok

IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
Atos Sus Armoni
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #235 o: 21.10.2007 o 12:27:00 »

A więc Dark dostał 2,5kg koiołek, do tego jedna strona była obciążona jakimś metalem. Więc nie był wstanie obgryzać  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #236 o: 27.10.2007 o 16:06:32 »

No to znowu napisze taka mini-relacje z placu boju  
Wczoraj pogoda nam dopisywała, było słonko, temp około 10st wiec idelanie dla mnie!    
Niestety ja była coś "nie w sosie", znaczy się miałam dobry humor, ale taka poooooowolna byłam, przez co pie steż był flakiem  
W ogóle dark miał wczoraj gorszy dzień, w samochodzie popiskiwał (co mu sie nigdy nie zdarza, bo zawsze śpi!), w domu sczekał. Był nerwusem...
Jak przyjechaliśmy to na dzień dobry, zostałam wyzywana (delikatnie   ) ze mam być bardziej enrgiczna, bo piesokropnie pracował. No wiec, zmobilizoałam sie i po 10minutach było mniej-wiecej ok.  

Chodzenie przy nodze mieliśmy srednie, bo pdoobno ja cały czas patzre sie na psa, wiec pies nie ma potzreby iść równo z mna, moze być toszke w tyle   Ja z tego nie zdawałam sobie sprawy, dopieor pod koniec, aie poprawiłam   (zdjecia niesttey z tego brzydkiego chodznenia   )

Przeszkode mielismy tym razem niziutką   Ale cos nam nie wychodziła, bo Dark jakby zapomniał, że trzeba ją przeskoczyć z powrotem też   Wiec jak taki głupek uczyłam go prawie od poczatku. Czyli statałam z boku i mu pokazywałam co ma zrobić   Cofnelismy sie w rozwoju  

Hehe, jeszcze śmiesznie było ze skretami. Bo Pan m mówił, czy mam skrecic przez prawe czy lewe ramie. Ja cos wczoaj nie kontaktowałam i ciagle sie myliłam   Raz zrobiłam prawie zakret o 360 st   Wiec na koniec mówili do mnie już słoneczko (jak juz gdzies pisałam, dla mnie to oczywista aluzja do "dziecka słońca" hihi  )

Wybieganie do kwadratu, mieliśmy już takie, że psa zostawiałam na zostań, kładłam piłeczke, wracałam do psa, odchodziłam razem z nim jeszcze troszke do tłu, i daałam komedne "Naprzód!" za pomoca reki, jeszcze, wskzywałam mu kierunek   Fajnie wychodziło, ale ostatnie 2,3 razy poszły średnio (zeby nie powiedziec fatalnie) wiec rzuciłam piłke przez kwadrat juz normalnie...

Aportowania nie ćwiczylismy.  

Chodzenie po zetce   wyszło dosc fajnie (dyby nie to moje patzrenie sie na psa) zostawanie i przywoływanie "do mnie" też  

Ogólnie pies pracowałby lepiej, gdybym ja miała wiecej werwy  

chodzenie przy nodze (nietstey jeszcze gapiłam sie na psa)

i hop do Pańci ( a raczej zabawki )

Pozdrawiamy,  
Klaudia i Darki  

i hopsa w druga strone! a ja pajacuje  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

« Odpowiedz #237 o: 28.10.2007 o 21:30:25 »

Dla wszystkich zainteresowanych OB.
Powstała petycja zwracająca uwagę komisji na pewne bledy w regulaminie.
Jak chcecie, zapoznajcie się z nią i podpiszcie wg uznania.  
http://www.obedience.pl/petycja/

Pozdrawiam
Fi

P.S. Zgubiłam legitymacje i nie znam nr wiec chwilowo bez mojego podpisu  
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
Atos Sus Armoni
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #238 o: 28.10.2007 o 21:59:39 »

Podpisałam  petycję, a jakże

Bardzo podoba mi się wszechstronność zajęć i planowa praca pod okiem trenera,  którą zapewnia swemu psu Klaudia. Czy będą z tego sukcesy sportowe to się każe (oczywiście życzę tego), ale widać, że już z samych ćwiczeń macie mnóstwo radochy. A kto Was szkoli (jeśłi to nie tajemnica)?
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #239 o: 29.10.2007 o 21:26:23 »

Dnia 28.10.2007 o 21:59:39, Ania_M. pisze:

Bardzo podoba mi się wszechstronność zajęć i planowa praca pod okiem trenera,  którą zapewnia swemu psu Klaudia. Czy będą z tego sukcesy sportowe to się każe (oczywiście życzę tego), ale widać, że już z samych ćwiczeń macie mnóstwo radochy. A kto Was szkoli (jeśłi to nie tajemnica)?

Dziękujemy  
Faktycznie sprawia nam to dużo radości i ja już na tyłku w czwartki i piatki w szkole nie moge usiedzieć, bo tak już chciałabym być na szkoleniu   (jak mam w niedziele, to podobną reakcję mam w Kościele   )

Hihi, ja mam ambitne plany, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Chciałabym z nim postartowac na zawodach OB (marzenie moje...) no ale dużo pracy przed nami.

A my szkolimy się Na Woli (www.nawoli.pl). Ostatnio zmieniliśmy trenera na P.Krzysztofa i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej średnio mi się nasi "prowadzący" podobali. Dobrze, że kadra tam duża bo moge sobie przebierać (wiem straszna jestem)  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.