Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
12.11.2019 o 08:57:17

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43490 razy)
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

Tlen: fifaza@tlen.pl Gadu-Gadu: 824023 Zobacz Profil WWW

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #210 o: 15.01.2007 o 10:46:09 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Witam,
Info z PS  
"klasa "zero"

1. Lord Ludwig von Erikson, airedale terrier, wł. Joanna Hewelt 99 pkt
2. Bona, sznaucer, wł. B. Schadach 97,5 pkt
3. Xamir z Padoku, doberman, wł. M. Woźnicki 92 pkt
4. Kubuś, pudel miniaturowy, wł. A. Matejuk 90 pkt
5. Sagan Gasko Prim, hovawart, wł. P. Osiński 87 pkt
6. Matylda z Kryształowej Wyroczni, buldog francuski, wł. K. Zyżun 77 pkt
7. Urwis, mix, wł. I. Dyk 77 pkt
8. Fado Milka Goldi, golden retriever, wł. J. Zawadzka 53 pkt
"

Reszta to dyskwalifikacje. Kilka psów w jedynce i jedna dyskwalifikacja. sędzia: J. Rurarz.  
Wynika z tego , że Przemek z Saganem na 5 miejscu.
Wynik jak na stawke bardzo ładny!!
Serdecznie Gratuluję.

Pozdrawiam
Fi
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
http://www.working-dog.eu/dogs-details/135188/Basza-Chatka-Zielarki
Atos Sus Armoni
http://www.working-dog.eu/dogs-details/543354/Atos%20Sus%20Armoni/
Hovawarcia Strona Informacyjna www.hovawarty.com.pl
kuncewmr
Hovo-Spec

Maria Sunia Harley

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #211 o: 21.01.2007 o 10:51:30 »

Tu sa zdjecia z zawodow, m.innymi Sagana
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38053&page=5
IP Adres IP zloggowany

M+S+H
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134347/Sunia-Las-Ksiezniczek
http://www.working-dog.eu/dog/Harley-Sun-des-Leus-Altiers-1018382/children
http://www.working-dog.eu/dogs-details/134352/Alta-Ranunculus
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

Dark Chatka Zielarki :)

Gadu-Gadu: 7457399 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #212 o: 10.03.2007 o 20:49:15 »

A ja jestem zła, bo nam się chodzenie przy nodze zepsuło   Było juz całkiem nieźle, cały czas szedł z kontaktem, baaardzo blisko (często musiałam prać rzeczy do psa   ) i nawet dupcia nie odstawała. A teraz dupcia odstaje (dark jakby zapomniał, że istnieje tyłek i musze co chwila mu o tym przypominać na komende "zad" zaby dostawił   ) Do tego umie przejść teraz tylko ładnie góra z 20metrów. Buuuu  

Odstawie na troche chodzenie przy nodze, bo zaczełam sie denerwować. Obnize kryteria i spróbuje za tydzień może dwa znowu   Ehhhhhh...
Poćwiczymy aport
« Ostatnia Edycja: 10.03.2007 o 20:54:59 Zamieścił: Klaudia_i_Dark » IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
fifaza
Hovo-Spec

Banda Huncwotów

Tlen: fifaza@tlen.pl Gadu-Gadu: 824023 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #213 o: 11.03.2007 o 15:26:30 »

Hej,
Klaudia , dolkow szkoleniowych podobno uniknać się nie da , ale szybko sie z nich wychodzi. Sama napisalas jak
Trzeba psiaka nauczyc od nowa , ale tym razem pojdzie blyskawicznie , bo on juz to umie.

Klaudia , tak dla podpowiedzi, przy okazji przytocze fragment tekstu o szybkim podawaniu smakolyków Bailey'a

"Wiem, że niektóre książki mówią że klik kończy zachowanie. Większość zwierząt nie czyta najlepiej i nie wie o tym. Dlatego widzę tak wielu przewodników zmagających się z psami, które wyrywają do przodu, nawet jeżeli były kliknięte w odpowiedniej pozycji przy nodze. Przewodnik bez zastanowienia nagradza psa w taki sposób, że ten musi podejść do przodu albo wręcz skoczyć, aby dostać jedzenie. Pies kojarzy wyrywanie naprzód z otrzymywaniem jedzenia. Pamiętaj o terminologii- BEZWARUNKOWE jest jedzenie i to co pies ostatecznie dostaje (albo zabawa, albo pochwala, albo?), a UWARUNKOWANE jest uczone lub nauczone i zależy od skojarzenia z bezwarunkowym. Kiedy przychodzi co do czego, co będzie silniejsze, BEZWARUNKOWE czy UWARUNKOWANE?

Oczywiście wszyscy mamy doświadczenia ze zwierzęciem, które wspaniale pracowało na same kliki, albo cos innego. Mieliśmy nasze ptaki, psy, koty itp, które robiły cały program i nawet odmawiały przyjęcia oferowanego jedzenia. Zwykle takie zwierzęta miały wiele lat doświadczenia i nawet jeżeli przewodnik pomylił się podczas przedstawienia (postawił rekwizyt w złym miejscu) poprawiały przewodnika (zwierze albo przestawiało rekwizyt albo kontynuowało program mimo tego, ze cala sytuacja była dziwna). Nie pozwól by takie nietypowe sytuacje Cię zmyliły. Nie opieraj swojego programu szkoleniowego na tak rzadko spotykanych przykładach. Nie licz na to, ze dobra wola i życzliwość Twojego zwierzęcia pomogą Ci osiągnąć sukces. Poświęć czas na nauczenie się mechanicznej umiejętności dostarczania bezwarunkowego wzmocnienia, jakiekolwiek by nie było, w najszybszy możliwy sposób. Czy to znaczy, ze smakołyk musi być dostarczony natychmiast? Nie, oczywiście że nie. Wypełnienie luki czasowej jest funkcja wzmocnienia warunkowego. Jednak, musisz zdać sobie sprawę że jest to niedoskonały most, i ze ta niedoskonałość staje się bardziej zauważalna kiedy mija więcej czasu i zachowań."

Powodzenia w dalszych cwiczeniach.

Pozdrawiam
Fi
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam
Fi
Hodowla Banda Huncwotów
Basza Chatka Zielarki
http://www.working-dog.eu/dogs-details/135188/Basza-Chatka-Zielarki
Atos Sus Armoni
http://www.working-dog.eu/dogs-details/543354/Atos%20Sus%20Armoni/
Hovawarcia Strona Informacyjna www.hovawarty.com.pl
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #214 o: 11.03.2007 o 22:11:12 »

Dzięki Fi, wiedziałam, że kto jak kto ale Ty cos odpiszesz    
Co do sposobu podawania smaczków- nigdy na to nie zwracalam uwagi i faktycznie teraz jak zaczelam na to patrzeć, to Dari czasami musi zmienić lekko swoją pozycje aby go zdobyć Musze nad tym popracować...

A jeszcze jedno takie pytanko, kiedy iziemy i nagle daje "siad" to Dark przesuwa przednie łapy do tyłu żeby usiąść i tym sposobem jest bardziej za mną niż koło mnie. Postanowiłam to dopracować ale jak   Tak sobie myślałam, że można spróbować poćiwczyć tak, że jak daje "siad" to ktoś z tyłu stanie z deską, aby Dari nie mógł przejść do tyłu, a wprawić w ruch tylne łapy i tym samym być idealnie tak jakbym chciała   Ale jest jedno "ale"   ja prawie zawsze pracuje sama, tzn nie mam do dyspozycji drugiej osoby i  w tym momencie mój pomysł się nie sprawdza. Masz może na to jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedz,

Klaudia i Dari
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #215 o: 18.03.2007 o 22:09:16 »

Znalazlam fajny pomysł na chodzenie!!!  

Wkładam sobie do buzi ulubione ciasteczko Darkulca i tak możemy iść normalnie kilka dni   Pies we mnie wpatrzony (no dobra, nie we mnie ale w ciacho) tyłek nie odtstaje, robi super szybkie i dokładne skręty   Co kilka prób z ciachem robie jedną bez i tez ladnie idzie    
To chyba urodzinowy prezent od mojego Przystojniaka  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #216 o: 18.03.2007 o 22:14:11 »

Już to gdzieś pisałam, ale powtórzę: masz szczęście, że masz żartego psa. Ja bym chyba musiała w zębach kota nosić  

Pozdrawiamy, Ewa i Bojar
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #217 o: 18.03.2007 o 22:18:16 »

Hihi, a piłeczka pod brodą  

U mnie piłeczka nie przejdzie, bo D jest za bardzo "napalony" na nią i mógłby mi głowę odgryźc  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Klaudia_i_Dark
Hovo-Spec

« Odpowiedz #218 o: 18.03.2007 o 22:19:17 »

A kot to też przecież jakiś sposób   Tylko co na to kot  
IP Adres IP zloggowany

=> made by Majka
Ewa_i_Psy
Hovo-Spec

Bojar Chatka Zielarki i Viedźma z Hovgartu

Gadu-Gadu: 1916936 Zobacz Profil

« Odpowiedz #219 o: 18.03.2007 o 22:38:55 »

1. Piłeczka nie przejdzie - jest za mało interesująca, jeśli nie rusza się w dzikim pędzie i nie jest pomylona z kotem
2. Kota jeszcze nie pytałam, ale nie sądzę by mu się spodobało.  

Pozdrawiamy, etc.
IP Adres IP zloggowany

Motto dnia: "Dużo wymaga od innych pod względem cnoty ten, który sam mało w cnocie się ćwiczy" (U.L)
"W słowach na pozór tych niewinnych/Wciąż ze zdziwieniem odkrywamy/Że to co mówi się o innych/Najwięcej mówi o nas samych/Bo my lubimy-daję słowo/Stare prawdy odkrywać na nowo" (K.C.B)
Julka
Hovo-Spec

« Odpowiedz #220 o: 18.03.2007 o 23:09:37 »

Dnia 18.03.2007 o 22:09:16, Klaudia_i_Dark pisze:

Wkładam sobie do buzi ulubione ciasteczko Darkulca i tak możemy iść normalnie kilka dni  

A może żwaczyk...?  

Klaudia, hepi berzdej!   Jesteś skarbem dla Twojego hovka i powinnaś mieć pomnik jako dobry właściciel hovawarta!
IP Adres IP zloggowany

KEDVES z Mrzygłodzkiej Dziczy 2004-2014
DUBELTÓWKA Tu Pilnuje
-------------------------------------------------------------
www.hovawarty.com.pl
www.polska.hovawart.pl
-------------------------------------------------------------
Galeria Zagryzionych Fafli
Atika
Hovo-Maniak

Atika z Wyspy Hovawartów (druga nazwa Świnoujscia)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #221 o: 19.03.2007 o 15:04:05 »

Hej Klaudia!
Chyba Cię coraz bardziej lubię....
Ja od dawna przeżuwam psią karmę i inne paskudztwa(żwaczy nie próbowałam,he,he).Ati to taki typ,którego trzeba wiecznie przechytrzać,więc stosuję różne triki.
O pluciu karmą na forum nie pisałam,bo w odróznieniu od Klaudii mam juz parę latek i nie chciałam wzbudzać waszych śmichów chichów,ale...co tam.Jestem dla swego psa i tyle.
Hania
IP Adres IP zloggowany

http://www.youtube.com/watch?v=nJVBprMqPpI http://video.google.pl/videoplay?docid=-5401647393238445607&hl=pl

Majka
:-)

« Odpowiedz #222 o: 21.03.2007 o 21:14:48 »

Dnia 18.03.2007 o 22:19:17, Klaudia_i_Dark pisze:
A kot to też przecież jakiś sposób   Tylko co na to kot  

No nie! Ja protestuję! A prawa innych zwierząt?
kotów będę bronić (hehe, mojego to napewno nie oddam)... ale jak już będe miala hova to kto wie... może spróbuję
IP Adres IP zloggowany
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #223 o: 21.03.2007 o 21:52:23 »

Gratuluję Wam celności w pluciu  
Monika Animagus pokazała mi taką "technikę pracy" z psem i bardzo zaimponowała mi celnością. Niestety w moim wykonaniu nie było to skuteczne, bo parówki leciały wszędzie, tylko nie do psiego pyska....
Parówką  pluje się lepiej niż karmą, bo dobrze się ślizga  
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Atika
Hovo-Maniak

Atika z Wyspy Hovawartów (druga nazwa Świnoujscia)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #224 o: 21.03.2007 o 22:37:47 »

Aniu,różnie to bywa z tą celnością.Raczej łapacz jest świetny.Z parówkami w moim przypadku trzeba uważać,bo są bardziej porządane i  zdarzyło się już coś w rodzaju zderzenia z moim nosem.Notabene trzeba być idiotą wołając do mnie z kawałkiem parówki wystającej z ust....A ja własnie tak zrobiłam Ati wykonała piękny skok,w dodatku z rozpędu,he,he.Parówka zniknęła,a ja miałam siny ślad na nosie.
Hania
« Ostatnia Edycja: 21.03.2007 o 22:38:33 Zamieścił: Atika » IP Adres IP zloggowany

http://www.youtube.com/watch?v=nJVBprMqPpI http://video.google.pl/videoplay?docid=-5401647393238445607&hl=pl

Strony: 1 ... 13 14 15 16 17  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.