Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
05.06.2020 o 20:15:25

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - Szósty zmysł -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HYDE PARK
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   Szósty zmysł
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: Szósty zmysł  (Czytano 628 razy)
Achaja_i_reszta
Hovo-Spec

Achaja, Zazulka, Pikselka i reszta

Zobacz Profil WWW

Szósty zmysł
« o: 10.08.2012 o 14:55:24 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Mam taki prywatny las - labirynt na trasie moich włóczęg (bo, nieu ukrywam, mam skłonności do włóczęgostwa) i bardzo gęsty, plątanina ścieżek i tylko jedno wąskie wyjącie (dziura w starym płocie). Wczoraj ten las planował stanąć na trasie naszego powrotu z Zulką z trik mastera więc po zasięgnięciu porady mapy od kolegi gugla stwierdziłam - spróbujemy przejść.
I poszłyśmy drogą, dróżką, ścieżką, ścieżynka.......... kiedy ta się skończyła wydawało mi się, że trzeba będzie nadłożyć drogi i przeprosić się z asfaltową, samochodową drogą. Zulcia wyszła kawałek do przodu, odwróciła głowę i czeka, spróbowałam póśc za nią i wyszłam na ścieżką, Zulka ściężką - ja za nią Jeden zakręt, skrzyżowanie...... I tak prowadzona przez szczeniaka który nigdy w życiu w tym lesie nie był doszłam do właściwej dziury we właściwym płocie.

Skąd ona to wiedziała?
Zdażyło się Wam coś takiego?
IP Adres IP zloggowany

Zapraszamy leccinum.pl
https://www.facebook.com/Leccinum-124256547694193/?fref=ts

Każda przepracowana wspólnie /z psem/ na placu godzina oprócz bezsprzecznej przyjemności jaką daje ,zwraca się z nawiązką. (HC)
Anna_Maj i Jaga
Hovo-Spec

Jaga Juniorka  Tu Pilnuje

Gadu-Gadu: 8415956 Zobacz Profil

Re: Szósty zmysł
« Odpowiedz #1 o: 10.08.2012 o 16:02:42 »

Marysiu, fajna historia Z Jagusią nic takiego mi się nie przytrafiło... cieszę się, że Zazulcia wreszcie została Zazulcią a nie jakąśtam kluchą  

Buziaki,
Ania&Jaga
IP Adres IP zloggowany

Album Jaguśki: http://annamaj.fotosik.pl/albumy/264785.html

http://www.pmiska.pl/index.php/site/help?miska=1
Ela_i_Ekler
Hovo-Maniak

« Odpowiedz #2 o: 10.08.2012 o 20:34:21 »

Ja miałam podobną sytuację. Rok temu idąc na przełaj między drzewami przez "mój" las weszłam na wąską ścieżynkę , którą doszłam na malownicze łąki otaczające moje osiedle. W tym roku przypomniałam sobie o tej trasie i nabrałam ochoty na powtórkę , ale zupełnie nie wiedziałam ,jak trafić na tamtą ścieżkę. I wyobraźcie sobie , że ledwo zdążyłam o tym pomyśleć , a Ekler wbiegł do lasu z głównej drogi i doprowadził mnie do tej ścieżki. A wcześniej wielokrotnie mijałam to miejsce i mój pies się nim nie interesował. Poza tym często zbliżając się w lesie do rozwidlenia drogi podejmuję w myśli decyzję , w którą stronę pójdziemy tym razem i zwykle Ekler skręca /idąc przede mną/ we właściwą stronę. Więc moze jednak jest ten "szósty zmysł"?  
I jeszcze przypomniała mi się moja nieżyjąca już niufka. Bardzo często odwiedzał nas nasz przyjaciel weterynarz. Sunia uwielbiała go , zawsze witała wylewnie. Raz w roku nasz wet przyjeżdżał zaszczepić psy. I wtedy niufka , gdy tylko samochód naszego przyjaciela podjeżdżał pod dom, natychmiast uciekała i chowała się w najdalszym zakątku. I jak to wytłumaczyć?
IP Adres IP zloggowany
Ola Pasko
Hovo-Spec

Misza, Jaga, Miłka, Mojka, Bronka, Nellik i Beza

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #3 o: 10.08.2012 o 21:06:23 »

Przy sześciu psach, które posiadam, mogłabym książkę napisać o ich niezwykłych zdolnościach. Ale ponieważ nie mam czasu, bo mam sześć psów i nie mam niezwykłych zdolności, polecam Wam książkę już napisaną przez Ruperta Sheldrake'a "Niezwykłe zdolności naszych zwierząt", w której można przeczytać o szóstym, a nawet siódmym i ósmym zmyśle różnych zwierząt, w tym oczywiście psów.

IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam, Ola
----------------------------------------
https://www.facebook.com/TuPilnuje
BLOOM
Hovo-Gaduła

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #4 o: 11.08.2012 o 00:57:19 »

ksiazke  "Niezwykle zdolnosci naszych zwierzat "znam jeszcze z czasow mojego poprzedniego psiula, ktory juz dawno pochowany w lesie lagiewnickim. Czasem po treningu ( z Dorplant mamy po drodze ) podjezdzam w to miejsce z Goranem, poklepuje sporej wielkosci kamien, ktorym upamietnilam miejsce spoczynku mojego przyjaciela, a potem wedrujemy z hovkiem po lesie... Skoro o szostym, czyli pozaracjonalnym zmysle mowa, to mam sporo historii do opowiedzenia, ale moze niech wystarczy stwierdzenie, ze mamy go my ludzie, tak jak i zwierzeta i bywa ze sie tak komunikujemy miedzy soba pozawerbalnie, pozazmyslowo. Tak, tak .... doswiadczylam nie raz *_*
IP Adres IP zloggowany

czlowiek socjalizuje psa / pies humanizuje czlowieka.

Ewa B.K. , Borys & GORAN. /. przy pisaniu na kompie zdarzaja mi sie bledy - przepraszam /
Ania_M.
Hovo-Spec

SAPHIRA Animagus, GAGA Smocza Saga, DINO

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #5 o: 11.08.2012 o 08:18:01 »

Szóstym zmysłem mój Dino swego czasu wyczuł, że .... umówiłam się z wetką na kastrację jego skromnej osoby. Operacja miała odbyć się w południe, ale zanim do niej doszło Dino uciekł.... (uprowadzając też Morgana).  

Na szczęście wrócili cało i zdrowo po ok 2 godzinach, bo ja w tym czasie odchodziłam od zmysłów (tego szóstego też)  
IP Adres IP zloggowany

http://hovawart-saphira.blogspot.com/
Luk
Hovo-Spec

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #6 o: 11.08.2012 o 14:37:38 »

Również doświadczyłam psiego 6-go zmysłu.
Po przeprowadzce na nową posiadłość postanowiłam zwiedzić otaczające ją, malownicze lasy.
(Moja orientacja w terenie wzbudza szaloną radość podczas treningów tropienia - sic)
Oczywiście zgubiłam sie.
Gdyby nie moje psiurki; goldzio i  hovek, które były tam I-szy raz i... przyprowadziły do domu, to zawędrowałabym Bog wie gdzie
IP Adres IP zloggowany

" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
Magda i Era
Hovo-Spec

Gadu-Gadu: 8789528 Zobacz Profil

« Odpowiedz #7 o: 11.08.2012 o 17:52:37 »

Ja też z hovkiem wędruję sobie po lesie na pełnym luziku. Era, podobnie jak niegdyś Fred, ma doskonałą orientację w terenie i wiem, że zawsze doprowadzi mnie do domu, niczym koń pijanego woźnicę.
Gdybyż tak można było wykorzystać ten psi zmysł orientacji w samochodzie! Byłby dużo bardziej niezawodny od GPS-a, a mnie by się to ogromnie przydało, bo wyjątkowa ze mnie gapa i ciągle gdzieś błądzę.

Druga wyjątkowa cecha, to wyczucie czasu godne szwajcarskiego zegarka. Era zawsze wie, kiedy powinnam się obudzić, pójść na spacer albo podać jedzonko.

IP Adres IP zloggowany

Magda
Alfred Gośmir FRED 1996-2009, Azja Stróż Rodziny ERA 2005-2015

RATUJĄC JEDNEGO PSA, NIE ZMIENIMY ŚWIATA,
ALE ŚWIAT ZMIENI SIĘ DLA TEGO JEDNEGO PSA.

Luk
Hovo-Spec

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #8 o: 11.08.2012 o 18:46:34 »

Dnia 11.08.2012 o 17:52:37, Magda i Era pisze:

Druga wyjątkowa cecha, to wyczucie czasu godne szwajcarskiego zegarka. Era zawsze wie, kiedy powinnam się obudzić, pójść na spacer albo podać jedzonko.

Ta cecha jest niezawodna;
 wstać o stałej godzinie i
- jesć również.
Jeszcze w temacie; zawsze mnie zadziwia, gdy spacerujemy w terenie i pomyślę sobie; idziemy w tą ścieżke; psy spojrzą i idą właśnie tam, albo pomyślę zawracamy; odwracają się z niechęcia i... zawracają.
Trzeci przypadek; idziemy we dwoje ; ja wybieram krótszą drogę, pan dłuższą (nieraz);
- hovek skręca ze mną, goldzio  podąża za panem
IP Adres IP zloggowany

" Po słowach ich poznacie ...co chcieli przemilczeć" S.J.Lec
Danne21
Hovo-Nowicjusz
*

"Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie."

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #9 o: 15.05.2020 o 21:42:12 »

Czas jedzenia to godzina święta xD ja według mojej mogłabym nastawiać zegarek xD
IP Adres IP zloggowany

Zawsze bądź pierwszorzędną wersją siebie zamiast drugorzędną wersją kogoś innego.
[Judy Garland]
Strony: 1  Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.