Forum HOVAWART

Miło nam jest Cię powitać :-). Wybierz: Logowanie / Rejestracja.
11.12.2019 o 18:30:38

Strona główna Strona główna Pomoc Pomoc Szukaj Szukaj Uczestnicy Uczestnicy Logowanie Logowanie Rejestracja Rejestracja Regulamin Regulamin
Forum HOVAWART - OBEDIENCE -

Forum HOVAWART
   Forum HOVAWART
   HOVY UŻYTKOWE
(Moderatorzy: Admin, moderator)
   OBEDIENCE
« Poprzedni temat | Następny temat »
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj
   Autor  Wątek: OBEDIENCE  (Czytano 43618 razy)
Yaga
Hovo-Spec

Yaga von Ascona i Chloe Devil´s Breed

Gadu-Gadu: 3044101 Zobacz Profil WWW E-mail

Re: OBEDIENCE
« Odpowiedz #270 o: 27.09.2008 o 21:20:57 »
Odpowiedz z cytatem Odpowiedz z cytatem

Dorota- Gratulacje- do odwaznych swiat nalezy...jednyne co dla mnie przykre, ze niestety, tym razem na sucho juz ci nie ujdzie i jak ci otwarcie grozilam i obiecywalam- skopie cie przy nastepnym spotkaniu!!!
Widzisz, ze nie mialas sie czego bac!! Nastepnym razem bedzie lepiej i mysle, ze to bylaby dla was super odskocznia, gdy brak pozoranta!
IP Adres IP zloggowany
kasia
Hovo-Spec

Kasia, Carmen, Dedal, Karou i Mała

Gadu-Gadu: 3654681 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #271 o: 28.09.2008 o 09:39:38 »

Gratulujemy!!
Dota napisz moze cos wiecej o samych zawodach!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiam,
Kasia

Carmen - Caete v. Riedemoor, Dedal z Krainy Żabek, Karou z Krainy Żabek, Mała, Baja Chatka Zielarki [ *] i Jamal - Wojmir Tu Pilnuje [ *]

www.hovawart.in
Lusia_Gira_i_Tosia
Hovo-Spec

Gira v. Nadjangrund ur.29.04.07 iTosia Hovki Lusi

Gadu-Gadu: 4697704 Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #272 o: 28.09.2008 o 11:48:52 »

Brawo , Brawo , Brawo  
Sprawiłyście się na medal ! ! ! .
IP Adres IP zloggowany

Strona Giry
http://www.flickr.com/photos/lindaspahlinger/sets/72157626946081731/
ALBUM.GIRY
zdjęcia z 21.06.2011. http://www.fotosik.pl/u/lusiadis/album/886502

sagan
Hovo-Maniak

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #273 o: 28.09.2008 o 15:28:13 »

Juz gratulowalem blad-sportsmenkom, takze tu ogranicze sie tylko do wpisu, ze to jest prawdziwa promocja rasy. Kolejni odbiorcy Elzavetowych szczeniaczkow moga byc pewni, ze hodowca procz staran o dobre skojazenie i odchowanie z niego potomstwa, w tzw. miedzyczasie naprawde dba o psychofizyczny rozwoj swojej hodowlanej suki. Piekny przyklad - uwazam, ze naprawde godny nasladowania.
IP Adres IP zloggowany
Atika
Hovo-Maniak

Atika z Wyspy Hovawartów (druga nazwa Świnoujscia)

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #274 o: 28.09.2008 o 17:16:55 »

Dota,tak trzymać  
« Ostatnia Edycja: 28.09.2008 o 17:17:22 Zamieścił: Atika » IP Adres IP zloggowany

http://www.youtube.com/watch?v=nJVBprMqPpI http://video.google.pl/videoplay?docid=-5401647393238445607&hl=pl

Dota
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #275 o: 29.09.2008 o 09:17:04 »

Dziekuje Wam za tak miłe i  serdeczne gratulacje. Choć to były tylko zawody OB.
  Ja bardzo żałuje ,że w Mielcu nie ma żadnego placu ćwiczeń, że nie ma  instruktora który  popatrzyłby na mnie z boku  i poprawiał  błędy. Cwiczenie samemu ,( a raczej zabawa w trening na spacerach)  nie przyniesie takich efektów jak praca na stadionie, pod okiem trenera. Mądra uwaga ze strony osoby doświadczonej daje wiecej niż nauka na zasadzie "prób i  błędów" .  

« Ostatnia Edycja: 10.10.2008 o 10:21:32 Zamieścił: Dota » IP Adres IP zloggowany

Justyna
Hovo-Gaduła

Pouchka du Mont Châtain

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #276 o: 29.09.2008 o 10:34:31 »

I my dolaczamy sie do gratulacji!
Brawo Dorota i Weris.

Kiedy nastepne zawody?
IP Adres IP zloggowany

Justyna i Pouchka
http://perso.orange.fr/hova.pouchka
sagan
Hovo-Maniak

Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #277 o: 29.09.2008 o 12:43:15 »

Dnia 29.09.2008 o 09:17:04, Dota pisze:
 Dziekuje Wam za tak miłe i  serdeczne gratulacje. Choć to były tylko zawody OB.

Co to znaczy tylko? Zawody to zawody. Moze zakres cwiczen nie jest zbyt rozlegly, ale jakosc czy to "B" w IPO czy to "0" w OB zawsze powinna byc na najwyzszym poziomie.  

Dnia 29.09.2008 o 09:17:04, Dota pisze:

Ja bardzo żałuje ,że w Mielcu nie ma żadnego placu ćwiczeń, że nie ma  instruktora który  popatrzyłby na mnie z boku  i poprawiał  błędy. Cwiczenie samemu ,( a raczej zabawa w trening na spacerach)  nie przyniesie takich efektów jak praca na stadionie, pod okiem trenera. Mądra uwaga ze strony osoby doświadczonej daje wiecej niż nauka na zasadzie "prób i  błędów" .

Fakt, praca samemu jest najtrudniejsza i ciezko w ten sposob perfekcyjnie wypracowac detale. Wogole gorzej sie pracuje, jak sie nie ma nad soba "kata" Wiem cos na ten temat, ale znalezienie w Polsce szkoleniowca, ktory darzyl by sympatia nasza rase, nie jest chyba mozliwe.
Dlatego Wasz sukces jest jakby podwojny i tak wart nasladowania!
A tak na marginesie Elzavetowych sukcesow - pomyslal kiedys ktos z forumowiczwo ile pracy, samozaparcia, wiedzy kynologicznej i uczucia do swoh psow musi miec Yaga odnoszaca na niemieckim "rynku" sukcesy nie tylko sportowe ale i hodowlane? Byc moze dlatego na polskim forum jest tak zwalczana bo w jej poolityce sportowo-hodowlanej nie sposob znalezc slabych punktow?  
Ale cieszyc moze taki drobny fak, ze zaprzyjaznona z Ania (Yaga) Dorota, na swoj skromny sposob idzie w jej slady (hoduje i startuje). Nalezy miec nadzieje, ze z czasem w srod nowych hodowcow bedzie to powazny tred (w przeciwienstwie do wypisywania na swoich stronach bzdur o "najlepszej polskiej hodowli")
« Ostatnia Edycja: 29.09.2008 o 12:45:57 Zamieścił: sagan » IP Adres IP zloggowany
Iwona_G.
Hovo-Spec

« Odpowiedz #278 o: 29.09.2008 o 14:02:12 »

Dorota, serdeczne gratulacje! Podziwiam.  
Przy okazji, mowa o zawodach w Boguchwale, jak sie domyslam?

« Ostatnia Edycja: 29.09.2008 o 14:06:38 Zamieścił: Iwona_G. » IP Adres IP zloggowany
Edyta
Hovo-Maniak

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #279 o: 29.09.2008 o 19:35:42 »

Gratulacje! Wyglaskaj Weris ode mnie   Brawo!
IP Adres IP zloggowany

Edyta
http://hovawart-blog.blogspot.com/

Dota
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #280 o: 29.09.2008 o 19:43:17 »

Edyto to ja Tobie Gratuluje jedynki. To jest już w wiele wyższy  stopień trudności. Powiedz mi jak szybko Artemis załapała kwadrat?. My mamy zamiar dopiero spróbować po raz pierszy, ( musze kupić pachołki).
 Powiem tak , ja zdecydowanie wole bardziej dynamiczne ćwiczenia niż w OB,(typu tor przeszkód  praca z pozorantem) ale cóż , jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma...
« Ostatnia Edycja: 29.09.2008 o 19:45:26 Zamieścił: Dota » IP Adres IP zloggowany

ewa
Hovo-Gaduła

BOHUN Chatka Zielarki* Nadar von der Tannenmühle

Gadu-Gadu: 1183010 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #281 o: 29.09.2008 o 20:10:41 »

Dnia 29.09.2008 o 19:43:17, Dota pisze:
, ja zdecydowanie wole bardziej dynamiczne ćwiczenia niż w OB,(typu tor przeszkód  praca z pozorantem) ale cóż , jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma...

A pytałaś się Weris?
Bo jak jak się pytałam ostatnio Bohuna -to mi mówi, gdzie ten wstętny pozorancik?

Pozdrawiam i gratuluję
Ewa Bohunowa
IP Adres IP zloggowany
Edyta
Hovo-Maniak

Zobacz Profil WWW

« Odpowiedz #282 o: 01.10.2008 o 09:17:17 »

Dota, cos czuje, ze w mig opanujecie 1    

Zrozumienie kwadratu poszlo nam migiem. Niestety, cwiczylysmy bez 'bokow kwadratu' - na samych pacholkach. Taka byla pierwotna wersja - podobna do OB francuskiego.  
A tu ktos w Polsce sobie pomyslal   i wymyslil, ze maja byc tasmy, linki, sypane wapno, jako boki kwadratu, aby 'ulatwic' polskim zawodnikom kwadrat
Dota, jak szykujecie sie pod obecny regulamin, to razem z roznymi pacholkami skompletuj sobie materialy do wyznaczania bokow kwadratu. I od razu tak cwiczcie.
My wlasnie 'przejechalysmy sie' na tasmie, ktorej Temiska nie znala (i zaczela na mnie szczekac na zawodach, ze nie widzi kwadratu i nie rozumie, o co mi chodzi )  Przed nami generalizacja cwiczenia wlasnie w ta strone.  

Utrudnieniem dla nas jest tez fakt, ze u nas ogrod warzywny od ogrodu do biegania dzielil tylko drewniany pacholek z wyznaczona linia (sznurek) i nasze psy wiedza, ze poza ta linie wchodzic nie wolno (i drugi juz sezon respektuja  ). No nic, zmieniamy 'plot'
A dla mnie nauczka, ze zycie codziennie MUSI byc uporzadkowane tak, aby nie niszczylo jakiegos cwiczenia z zawodow.

Dota, kwadrat to moje ulubione cwiczenie i moge dluugo... Powodzenia!
IP Adres IP zloggowany

Edyta
http://hovawart-blog.blogspot.com/

Dota
Hovo-Spec

Zobacz Profil WWW E-mail

« Odpowiedz #283 o: 06.10.2008 o 11:30:34 »

Dostałam  fotki z zawodów.Niewiele , ale zawsze to jakaś pamiątka...

« Ostatnia Edycja: 10.10.2008 o 10:18:14 Zamieścił: Dota » IP Adres IP zloggowany

Piotrek
Hovo-Gaduła

Stella Elzawet

Gadu-Gadu: 8317326 Zobacz Profil E-mail

« Odpowiedz #284 o: 06.10.2008 o 12:44:41 »

Jeszcze raz gratulujemy Dorocie i mamie Stelli- Weris!!!
IP Adres IP zloggowany

Pozdrawiamy, Piotr i Stella
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21  ...  39 Odpowiedz Odpowiedz Powiadom o odpowiedziach via email Powiadom o odpowiedziach via email Wyślij Wątek Wyślij Wątek Drukuj Drukuj

« Poprzedni temat | Następny temat »

cofnij

Forum HOVAWART » Powered by YaBB 1 Gold - SP1!
YaBB ? 2000-2001,
Xnull. All Rights Reserved.